Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Arhitect/Proiectant

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
omomo

omomo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 21.09.2010
Buna ziua!
In primavara vreau sa incep demersurile pentru constructia casei mult visate.Vreau sa caut un proiectantcu care sa fiu pe aceeasi lungime de unda. In mintea mea,eu am casa 90% conturata.Am nevoie,in schimb de cateva propuneri pt ca nu stiu daca ceea ce vreau eu se preteaza la spatiul pe care il am,plus tot cr inseamna proiectare.
Ce presupune munca inui arhitect?Cum decuge intalnirea? Cate intalniri sunt necesara pana avem,pe hartie,casa visurilor?Cand se achita onorariul?Cum se calculeaza acesta?Daca ceea ce imi deseneaza el nu e pe gustul meu?Cam care e pretul unui proiect complet,cu sanitar si electric pt P+M cu amprenta la sol de 100 mp si etaj tot de 100mp?
Multe intrebari si si mai multe nelamuriti in mintea mea!!!

#2
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
pai treaba sta in felul urmator:iti dai intalnire cu arhitectul,inginer etc,mergeti sa vada si ei terenul unde vrei sa construiesti.Onorariul se calculeaza pe mp.Stie arhitectul cat costa.De unde esti ? Sunt multe de vorbit.

Existã topicuri cu teme similare.

Edited by paradigmatic, 07 December 2010 - 12:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate