Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

profil mascare dolie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
buna ziua! am vazut p eun site dar nu mai stiu unde,un profil sub forma de L pt a masca dolie,mai exact zona unde vine tabla taiata ,paralel cu dolia.ma puteti ajuta va rog? Multumesc anticipat!

#2
rusman

rusman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 03.05.2009
Se poate face la comanda la cei care comercializeaza tabla si accesorii. De obicei nu se monteaza acea masca pentru ca iarna intra zapada plina cu apa sub ea si cand ingheata "umfla" tabla. In final ajunge sa arate mai rau cu ea decat fara.

#3
bricolator

bricolator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 09.10.2009

View Postmitzunator, on 1st December 2010, 18:38, said:

buna ziua! am vazut p eun site dar nu mai stiu unde,un profil sub forma de L pt a masca dolie,mai exact zona unde vine tabla taiata ,paralel cu dolia.ma puteti ajuta va rog? Multumesc anticipat!
Poti incerca asa cum ai vazut,eventual sa dai cateva gauri de 10 prin profil ca zapada topita sa se poata prelinge.DAR,la profilele ondulate aceasta mascare s-ar putea sa arate mai rau decat taietura.Aceste profile sunt bune doar pentru invelitori plate(tigla plata,placi de ardezie,placi de fibrociment) unde profilul de tabla se aseaza frumos pe suprafata materialului de invelitoare.

#4
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
am inteles multumesc mult!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate