Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
5967 replies to this topic

#4015
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Iti pui unul de asta http://prntscr.com/4yxxzy Posted Image

#4016
xk1daL

xk1daL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.09.2014

 atingere, on 23 octombrie 2014 - 16:59, said:

Eu știu de tag numai la empetrei-uri și la pozele postate pe net, tag fiind ....a, da! Acum văd în dicț. Etichetă. Cred că sticker ar fi cuvantul cel mai potrivit. Ontopic. Exista ateliere unde se imprimă stickere, chiar și originale: se scanează și se fac copii.
Si unde as putea gasi astfel de ateliere? Un sticker trebuie imprimat pe autocolant transparent.

 edy12345, on 23 octombrie 2014 - 17:01, said:

Iti pui unul de asta http://prntscr.com/4yxxzy Posted Image
Unde pot gasi asa ceva. Pe net am vazut ca sunt 10 lei dar e transportul 25 Posted Image

Edited by xk1daL, 23 October 2014 - 17:19.


#4017
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Neah, ceva cu BeMeVe pe stanga si DG pe dreapta. Eu sunt curios unde s-ar gasi un asemenea material autocolant care sa reziste totusi la ploaie, la zgarieturi. Ca de imprimat cred ca sunt in toate orasele buticuri care imprima pe toate chestiile posibile.
Se mai cheama si decals, precum la acestia, si ei folosesc ceva de la 3M.

#4018
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Aici http://www.ebay.com/...ondale stickers

#4019
xk1daL

xk1daL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.09.2014
Si de unde pot lua sticke-re din acelea cu spatiu in mijloc si dai su spray cu vopsea pe pe ele si ramane forma?




 PhaseZ, on 23 octombrie 2014 - 17:23, said:

Neah, ceva cu BeMeVe pe stanga si DG pe dreapta. Eu sunt curios unde s-ar gasi un asemenea material autocolant care sa reziste totusi la ploaie, la zgarieturi. Ca de imprimat cred ca sunt in toate orasele buticuri care imprima pe toate chestiile posibile.
Se mai cheama si decals, precum la acestia, si ei folosesc ceva de la 3M.
Nu trebuie sa reziste stickerul la ploaie, vant, zapada etc. De obicei pui stikerul si dupa lacuiesti acea zona si nu mai ai probleme. Se lacuieste cu spray-ul, in nici un caz cu pensula.

Edited by xk1daL, 23 October 2014 - 18:47.


#4020
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Foloseste cineva camere Joe's no flats? Merita, functioneaza?

#4021
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
Eu am pus solutie in camera dar tot am facut pana. Avantajul e ca nu se dezumfla complet, mai poti merge. Se introduce f greu, trebuie un fel de seringa pt a umple camera cu 60-150 ml.

#4022
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
:(
Oare cat de mare ai avut gaura? Ca zice ca nu functioneaza la chestii mai mari de 3 mm.

#4023
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
A fost atât de mică, încât s-a astupat cu soluție când am scos camera. Cred ca a fost o scoabă pe asfalt care doar a perforat.

#4024
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Am mai citit si pe ciclism.ro si parerile sunt oarecum impartite, dar, din cate am vazut, biciclistii cu experienta (care merg mult) zic ca functioneaza destul de bine. Ramane de vazut daca o sa cumpar gata umplute sau imi cumpar un slime de pe maros bike. A doua varianta e mai ieftina, dar poate nu e usor de turnat.

------

Astazi, dupa o tura de 2 ore si ceva, in drum spre casa, mi-a cedat suspensia pe spate. A scos un sunet de n-am stiut ce s-a intamplat Posted Image  : s-a rupt lantul, mi-a explodat roata, mi-a sarit roata? Fix inainte ma gandeam ce e de facut daca se strica suspensia pe spate la o bicicleta, daca trebuie schimbat cadrul. La o scurta inspectie, s-a dovedit ca s-a desurubat suspensia, desfacandu-se cu totul. Foarte repede am insurubat-o la loc si, aparent, totul e in regula. Mi-am piscat cablul de la schimbatorul de foi cand s-a dus suspensia in jos, dar vad ca nu i-a fost fatal, desi se vad firele. Am fost pe drumuri foarte accidentate, deal, vale cu viteza, gropi si drum pietruit care a cauzat vibratii. Banuiesc ca de la vibratii s-a tot desfacut incetul cu incetul, cine stie de cand. Acum voi sti sa verific dupa fiecare tura daca totul e in regula acolo.

Mai are cineva hinturi de genul? Ce mai trebuie strans sau verificat dupa o tura mai rough ca sa nu ma trezesc ca imi cedeaza ceva din senin?

#4025
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013
Salut, imi poate spune cineva care este "echipamentul" obligatoriu pe bicicleta? (ce fel de lumini imi trebuie, reflectorizante etc...) Si vesta reflectorizanta se poarta doar noaptea (mie asa mi se pare normal) sau si ziua, in oras trebuie sa o port sau doar in afara,? e posibil sa am probleme daca nu port vesta reflectorizanta dar am pe mine elemente reflectorizante?

#4026
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Of... greu e sa cauti anumite detalii. Lumina alba pe fata si rosie pe spate, vesta in conditii de vizibilitatea redusa, ochi de pisica montat pe spite fata si spate. Daca tii la viata ta, trebuie sa fii cat mai vizibil pe timp de noaptea, deci cat mai multe elemente reflectorizante.

#4027
mariuspopescu911

mariuspopescu911

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.11.2014

 bogdan_bp, on 12 noiembrie 2014 - 17:33, said:

Salut, imi poate spune cineva care este "echipamentul" obligatoriu pe bicicleta? (ce fel de lumini imi trebuie, reflectorizante etc...) Si vesta reflectorizanta se poarta doar noaptea (mie asa mi se pare normal) sau si ziua, in oras trebuie sa o port sau doar in afara,? e posibil sa am probleme daca nu port vesta reflectorizanta dar am pe mine elemente reflectorizante?
far, stop, ochi de pisica, sonerie si vesta reflectorizanta, indiferent ca e noapte sau zi, eu asa stiu

#4028
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Vesta nu e obligatorie pe lumina...

#4029
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
De asta ce parere aveti? http://www.marosbike...nza-comp-c.html
In decembrie-ianuarie poate scade mai mult.
Am citit si cica e cam la fel cu Triban 300.
Marimea 56 e ok pentru mine? 86-89 cm  inseam.

#4030
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Si eu ma uit la cursiere, dar imo aceea e prea entry-level/ slaba..
Sunt foarte multe aspecte de luat in considerare la cursiere, de ex acea transmisie e pt drum plat.

56 e probabil ok, desi eu as intreba si la magazin privind marimea.

#4031
edy12345

edy12345

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 01.08.2012
Adica la vale sau la deal  ce se intampla?

#4032
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007
La vale, orice cursieră zboară! Eu mi-am luat o Giant Peloton 7200 model mai vechi, cam mare pt mine dar senzația de avion persistă. La 1400 lei mi-aș fi luat și eu o sprint monza, măcar e nouă, dar și Giantul meu arată bestial, mai ales că are cadrul clasic, subțire, CrMo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate