Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

The Walking Dead (2010 - )

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1696 replies to this topic

#1
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
am tot asteptat sa deschida cineva topic despre acest serial,dar vad ca nu a aparut
chiar nimeni nu il mai urmareste?
mie mi se pare spectaculos....desi am vazut peste vara tot felul de trailere din care credeam ca o sa fie o porcarie,am urmarit primul episod si am constatat ca e fabulos
desi a ajuns doar la 2 episoade desi are efectul unui serial din care ai urmarit sezoane intregi si abia astepti urmatorul episod
oricum nota despre imdb spune totul
din pacate primul sezon va avea doar 6 episoade,sper insa sa continue tot asa
daca nu ati incercat serialul,dat-i o sansa.merita!

#2
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
I do!  :coolspeak:
Pare promițător și îl voi urmări în continuare.

#3
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
Hahaha si eu am asteptat o saptamana sa deschida cineva un thread si mi-a parut rau ca nu s-a gandit nimeni la asta asa ca ma pregateam sa-l deschid eu .
E foarte tare serialul, l-am asteptat toata vara si mi-era teama ca o sa dezamageasca dar mi-a placut foarte,foarte mult ,parca-mi pare rau sa ma uit la episodul 2 stiind ca sezonul are doar 6 episoade, imi vine sa le pastrez LOL. Intotdeauna am fost de parere ca o tema ca asta cu lumea dupa un eveniment care a dus la end of life as we know it e perfecta pentru un serial, cu sau fara zombies (a fost si o serie englezeasca numita Survivors dar unde nu erau zombie ,aia morti in epidemie au ramas pur si simplu morti,foarte interesant serial si ala). Oricum, are personaje interesante ,e foarte bine realizat si fiind pe AMC (deci pe cable nu network tv)isi permite sa fie mai "dur"

#4
RaveS

RaveS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 31.07.2007
Un serial bun la fel ca Breaking Bad, produs tot de AMC.

#5
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Ei, pe dracu' ! M-am luat și eu după părerea cîtorva inși de pe un tracker, cum i-a captivat pe ei serialul ăsta din prima, și am zis, hai să descarc și eu primul episod, să văd cum e.

Și... mi s-a părut cel mai prost început de serial pe care l-am văzut în ultima vreme. Ce-au crezut, că dacă bagă din primul minut o fată blondă și cîrlionțată, care din spate e păpușă și din față ...zombi, o să intru în trepidații, vai cum de s-a ajuns aici, trebuie să văd serialul ?!? Episodul continuă la fel de prost, cu o discuție lungă și inutilă în care aflăm că nevasta unuia nu știe să închidă luminile prin casă, pe urmă tipul e împușcat și se trezește cînd toată lumea e moartă și restul lumii e zombi. Mișto, nu ?

Faza e că tot restul episodului nu afli cum de se poate așa ceva. Am încercat de cîteva ori să dau un sens celor de pe ecran, de ex cînd arată ceasul ăla care stă, m-am gîndi că poate tipul s-a trezit într-un spațiu în care timpul s-a oprit. Da' de unde.

Pe urmă, la cît de prost și nenatural joacă actorul principal m-am gîndit că poate e și el un zombi. Nici asta nu s-a adeverit. Atunci, care om normal, care se trezește în circumstanțele respective s-ar comporta ca tipul ăla ? Omul nu pare să se mire că umblă printre cadavre, pe urmă iar nu se miră cînd vede niște mîini descărnate că vor să deschidă ușa aia legată cu lanț, de parcă așa ceva vezi în fiecare zi, și pe urmă, culmea, se miră cînd negroteiul împușcă unul din zombii aceia.

În sfîrșit, ca să nu mă lungesc, la cum a arătat primul episod, nu m-aș uita la serialul ăsta nici dacă l-ar da la televizor.

#6
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

Ei, pe dracu' ! M-am luat și eu după părerea cîtorva inși de pe un tracker, cum i-a captivat pe ei serialul ăsta din prima, și am zis, hai să descarc și eu primul episod, să văd cum e.

Și... mi s-a părut cel mai prost început de serial pe care l-am văzut în ultima vreme. Ce-au crezut, că dacă bagă din primul minut o fată blondă și cîrlionțată, care din spate e păpușă și din față ...zombi, o să intru în trepidații, vai cum de s-a ajuns aici, trebuie să văd serialul ?!? Episodul continuă la fel de prost, cu o discuție lungă și inutilă în care aflăm că nevasta unuia nu știe să închidă luminile prin casă, pe urmă tipul e împușcat și se trezește cînd toată lumea e moartă și restul lumii e zombi. Mișto, nu ?

Faza e că tot restul episodului nu afli cum de se poate așa ceva. Am încercat de cîteva ori să dau un sens celor de pe ecran, de ex cînd arată ceasul ăla care stă, m-am gîndi că poate tipul s-a trezit într-un spațiu în care timpul s-a oprit. Da' de unde.

Pe urmă, la cît de prost și nenatural joacă actorul principal m-am gîndit că poate e și el un zombi. Nici asta nu s-a adeverit. Atunci, care om normal, care se trezește în circumstanțele respective s-ar comporta ca tipul ăla ? Omul nu pare să se mire că umblă printre cadavre, pe urmă iar nu se miră cînd vede niște mîini descărnate că vor să deschidă ușa aia legată cu lanț, de parcă așa ceva vezi în fiecare zi, și pe urmă, culmea, se miră cînd negroteiul împușcă unul din zombii aceia.

În sfîrșit, ca să nu mă lungesc, la cum a arătat primul episod, nu m-aș uita la serialul ăsta nici dacă l-ar da la televizor.
tu ai mai urmarit vreun serial pana acum?
dupa mintea at ce ai vrea sa zica?"acesta e un serial cu zombi"?
deasemenea ai vrea sa afli asa dinbtr-o data raspunsul la toate intrebarile?si mie actorul principal mi se pare ca joaca bine...adica era speriat de ce vedea,nu stiu unde ti s-a parut tie ca alerga dupa fluturasi
totusi serialul are si o parte proasta:
Spoiler
asta e singuru lucru din serial care ma enerveaza <_<

#7
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View Postdoctorwho, on 9th November 2010, 16:13, said:

tu ai mai urmarit vreun serial pana acum?
dupa mintea at ce ai vrea sa zica?"acesta e un serial cu zombi"?
deasemenea ai vrea sa afli asa dinbtr-o data raspunsul la toate intrebarile?si mie actorul principal mi se pare ca joaca bine...adica era speriat de ce vedea,nu stiu unde ti s-a parut tie ca alerga dupa fluturasi
totusi serialul are si o parte proasta:
Spoiler
asta e singuru lucru din serial care ma enerveaza <_<

mie chiar mi s-a parut ca a jucat bine actorul pana acum si nu mi s-a parut deloc aiurea felul in care a reactionat cand i-a vazut pe oamenii aia morti si apoi pe zombie, era abia iesit din coma deci nu functiona la capacitate maxima,era naucit si ametit.

haha,aia cu nevasta,prietenul si padurea m-a enervat si pe mine dar e bine stiut faptul ca in situatii de criza oamenii tind sa se agate unii de altii

#8
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Are raiting imens pe IMDB din multe voturi
Azi am sa ma uit la primul episod. Oricum trebuie sa imi placa deoarece sunt fana a genului asta.

#9
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Ma bag si eu, sper sa fie bun.

#10
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
mi s-a parut ca s-a terminat cam aiurea ultimul episod(
Spoiler
)

Edited by doctorwho, 15 November 2010 - 20:09.


#11
klausn

klausn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.11.2010
find nou pe forum,direct topic-ul acesta l-am cautat.
si eu urmaresc serialul,si sunt foarte mandru de el,ba chiar imi place ff mult. ep 3 a fost cam plictisitor pe parcurs,dar l-a sfarsit cand Shane l-a pocnit pe ''ala'' si finalul,superb,mi-a placut.
nota 7 de la mine pt acest episod,abia astept sa vad ce se va mai intampla in continuare,sper sa fie mai interesant...
in continuare,sa discutam despre serial !

#12
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
mie mi s-a parut interesant si episodul 3. De fapt serialul e mai putin despre zombie si mai mult despre niste personaje care incearca sa supravietuiasca deci ma asteptam sa existe episoade d-astea. Abia astept sa vad unde a disparut ala ca nu avea unde naiba sa fuga la prima vedere

#13
wagen

wagen

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 126
  • Înscris: 13.06.2006
Dupa primul episod serialul pare peste vampire diaries

#14
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View Postwagen, on 17th November 2010, 18:41, said:

Dupa primul episod serialul pare peste vampire diaries

compari mere cu pere

#15
klausn

klausn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.11.2010
Cine nu stie,serialul este realizat dupa benzile desenate cu acelasi nume,deci ''nerabdatorii'' sau cei care vor sa vada sau sa traga un ochi in ceea ce se va intampla in continuare,il invit sa urmareasca benzile desenate.

#16
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

mie mi s-a parut interesant si episodul 3. De fapt serialul e mai putin despre zombie si mai mult despre niste personaje care incearca sa supravietuiasca deci ma asteptam sa existe episoade d-astea. Abia astept sa vad unde a disparut ala ca nu avea unde naiba sa fuga la prima vedere
exact
adica pe acoperisul nu se ajungea decat pe usa aceea...nu imi dau seama under ar fi putut pleca ,si cu o mana taiata....si chiar daca ar fi plecat,strazile erau pline de zombi

#17
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Frumos și episodul 4.
Spoiler


#18
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
da, a fost foarte tare episodul 4, mai ales la sfarsit . Pacat ca mai sunt doar 2 episoade ca e foarte addictive

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate