Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ajutor - Material de hidroizolatie?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
sbarsanescu

sbarsanescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 11.07.2006
Salutari - am o oferta de la un nene pt o hidroizolatie cu un material despre care omul spune ca e excelent - arata ca un mastic negru, pufos, asemanator cu smoala (bitum) in cutii dreptunghiulare.

La cca 20C - temp camerei, materialul e elastic, usor compresibil si elastic (seamana cu un burete foarte dens, lipicios). Culoare neagra. E clar impermeabil si higofob (am incercat). Dupa spusele omului, materialul se incalzeste la 50-70C cand devine lichid si se poate pensula.

A auzit cineva de asa ceva? Este oare mai bun decat o membrana bituminoasa? Pretul cerut pt lucrare e mai mare decat cel pt membrana bituminoasa. Nu a vrut sa-mi spuna ce firma face materialul (adaos mare???)

Ma intreb ce se intampla vara (cand temperatura ajunge lejer la 60-70C pe acoperis)...

Multumesc pt ajutor.

#2
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006
Vezi ca la Dedeman au ceva de genul asta.
Eu am folosit la hidroizolarea elevatiei.
http://forum.softped...a...t&id=651393

S-ar mai gasi si la Mapei cica.

Mergi si vorbeste cu cei din magazin, citeste specificatiile produsului si te poti lamuri.

Vezi ca la Dedeman era cam de 2 ori mai scump decat la Vasion.
E drept ca Vasion sunt doar in Bacau, dar daca ai de cumparat 5 galeti deja cred ca iti convine sa platesti transportul.
Vasion are si magazin online, daca il cauti ar trebui sa il gasesti (nu stiu daca am voie sa pun link aici, desi reclama le-am facut deja :) ).
Eu am aflat de diferenta de pret abia cand am avut nevoie de inca niste substanta din asta si cei de la Dedeman nu mai aveau.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate