Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Pret caramida ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
wasexx

wasexx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 06.03.2008
E bun pretul asta sau gasesc si mai ieftin ? ( daca da unde ? )

http://www.e-vasion....90-x-240-x-188/

http://www.e-vasion....-TERMOBLOC-T30/


pentru casa P+1 e mare diferenta daca construiesc casa cu BRIKSTON-GV--290-x-240-x-188 (rezistenta la compresiune 22.5 ? - N/mmp ) fata de caramida SICERAM TERMOBLOC-T30 ( rezistenta la compresiune 14 ? - N/mmp ) ?

:peacefingers:

Edited by wasexx, 21 October 2010 - 23:03.


#2
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,531
  • Înscris: 10.05.2007
Raspundeti-i voi, eu am obosit...

#3
wasexx

wasexx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 06.03.2008

View PostAstrul, on 22nd October 2010, 01:26, said:

Raspundeti-i voi, eu am obosit...

asta ce fel de raspuns este ? sau mai excat ce vrei sa zici cu asta ?

#4
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,531
  • Înscris: 10.05.2007
Ia baga in functia "cautare" cuvintele cheie: preturi, caramida, brikston, porotherm, etc...sa vezi cate ti se deschid.
Plus ca e un mare topic dedicat discutiilor despre preturile materialelor, intrebari gen "cat e halatu'?", asemanatoare intrebarii pusa de tine.
Apoi te mai gandesti daca era neaparat, dar neaparat necesar sa mai umpli o pagina a forumului cu inca un topic despre un material gasit de tine, pe nu stiu ce site.
Si eu cautam ieri un sifon pentru chiuveta care sa se potriveasca, am bagat un serci pe google si in 5 minute am gasit ceea ce cautam.
Hai sa nu transformam forumul in altceva decat ceea ce este, evident!
Asta ca sa nu mai vorbim ca nu este recomandat, ba chiar este interzis sa postezi link-uri ale unor magazine, firma, etc...pentru ca poate fi interpretata ca reclama si atunci ti se va bana contul.
Acum, sa-mi spui pentru ce am pierdut 5 minute pretuioase din viata mea, ca sa-ti explic tie conduita pe un forum, cand exista un set de reguli clare, pe care ti le-ai insusit (se presupune) inainte de a te inregistra pe forum.
Cu ocazia asta, ai 2 zile de stat pe tusa. Timp in care studiaza regulamentul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate