Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

"Lipici" pentru tablouri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
allchimistul

allchimistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 21.01.2008
Buna ziua! Am urmatoarea problema: vreau sa pun niste tablouri pe un perete dat cu var lavabil insa nu vreau sa gauresc peretele cu tot felul de cuie, cuisoare, etc. Ma intereseaza daca exista un fel de lipici aplicat sa spunem pe ambele fete ale unui carton, burete, etc. care sa fie lipit de spatele taboului si apoi pe perete. O asemenea inventie s-ar preta la tablourile mele deoarece sunt ff usoare si au o rama insesizabila. Astept niste idei care sa ma salveze. Merci anticipat !  :rolleyes:

#2
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
singurul "lipici" din comert, ca din alta parte nu stiu de unde, care ar putea da rezultate in cazul tau este "Moment Fix", acela la tuburi asemanatoare cu cele de silicon
dar am rezerve sa sustin asta, pentru ca exista riscul ca sa se desprinda cu tot cu lavabil de pe pereti, desi tablourile de care spui sunt "ff usoare"
mai exista si banda dublu adeziva, numai ca asta prinde f bine pe suprafete perfect plane (in cazul nostru, peretele are o suprafata usor rugoasa), asa ca ... ma abtin

Edited by bonygy, 18 October 2010 - 08:41.


#3
konskriptor

konskriptor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2007
Cred ca ar merge Banda dublu adeziva(bison).

#4
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 23.06.2008
Banda dublu adeziva este ok(Bison). Sau silicon sanitar. Cu una din acestea doua se lipesc foile de oglinda pe mobila(pe placile de PAL) si dealtfel se folosesc in diverse alte aplicatii, astfel incat zic eu ca ar functiona si in cazul tau, oricare varianta din cele doua ai alege.

Edited by scurt_pe_2, 18 October 2010 - 08:54.


#5
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Gândește-te când vrei să le desprinzi de pe perete, iese cu tot cu lavabilă. Nu are rost... cu o bormașină poți da câte găurele vrei, nu se văd deloc. Și eu sunt în curs de a tapeta vreo 30 de mp cu tablouri și tablouașe și m-am gândit la alte variante, dar tot diblul rămâne sfânt.

#6
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
3M are un produs pentru fixarea tablourilor. Inca nu am vazut la noi, desi au zis ca o sa aduca si in Romania.
Command Picture Hanging Products

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate