Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

pasi pe care trebuie sa-i urmam in realizareaa unei case

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
  Grinda din axul 2 n-o puteti face decat partial intoarsa, adica n-o puteti intoarce intre axele B si C nici in situatia actuala, pentru ca nu veti mai putea circula pe holul de la mansarda. Inginerul de rezistenta nici nu cred ca va accepta asta. Ascultati-ma pe mine si mariti inaltimea libera a parterului, n-o sa va para rau. Grinzile la vedere sunt chiar frumoase in interior daca sunt puse in valoare cu elemente decorative sau elemente de iluminat.  

Edited by Inginerul_bv, 02 October 2010 - 12:48.


#20
iontoma

iontoma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.09.2010
este ceva frumos si foarte deschis dar se poate zidi pereti de la etej sau trebuiesc cateva grnzi intoarse care sar putea sa ne deranjeze la usi

#21
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Singura grinda care o puteti intoarce este cea din axul 2, intre axele A si B, in rest nu puteti intoarce niciuna pentru ca aveti usi la mansarda, asadar modificarea propusa de noi, o puteti face linistit.

#22
iontoma

iontoma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.09.2010
cred ca facand o grinda  aparenta pe axul B iar pe axul 3 sa facem o grinda intoarsa decat in zona  care vine zidul pentru separarea dormitoarelor

eu scriind foarte ince nu am avut timp a citi raspunsul dumneavoastra dar este perfect  .Camera de la centrala nu credeti ca este destul de mare  .un cos eu as vrea in zona de lving  pentru un semineu

#23
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
 Nu stiu daca este destul de mare spatiul pentru centrala termica. Asa cum am spus si mai devreme, ar trebui sa va interesati ce spun specificatiile tehnice in cazul unei astfel de centrale. De exemplu, nu cred ca nu aveti nevoie de cos pentru ea, chiar daca arderea este completa. Mergeti la o firma care comercializeaza o astfel de cetrala si verificati care este spatiul necesar amplasarii acesteia. Din cate stiu eu trebuie facute periodic interventii asupra ei pentru curatarea si reglarea diverselor componente, etc. De asemenea, rugati-o pe doamna arhitecta sa corecteze sensul de deschidere al usii, in momentul de fata, deschiderea este pe stanga, ar trebui sa se deschida spre exterior, pe dreapta.  :peacefingers:


Puteti face si un semineu in zona livingului, dar sa aveti in vedere ca acesta trebuie sa fie amplasat cat se poate de aproape de coama casei, pentru ca inaltimea la care trebuie sa se ridice cosul de fum este foarte stricta. Pe pagina anterioara v-am explicat inaltimile la care trebuie sa ajunga cosul functie de amplasarea lui fata de coama.

Edited by Inginerul_bv, 02 October 2010 - 14:26.


#24
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,532
  • Înscris: 10.05.2007
Pana la urma, ce legatura are titlul topicului, care face asteptata o carte despre constructii, cu ceea ce se intampla aici?
Daca e vorba de vreo constructie, exista arie de jurnale.
Daca e vorba de proiecte, exista topic pentru asta.
Cred ca la ora asta am acoperit peste 80-90% din subiectele posibile prin topicele existente.
Nu are rost crearea altor zeci-sute de topice in care sa se discute despre cam aceleasi lucruri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate