Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

materiale constructie ungaria?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
duck_dani

duck_dani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2010
Ciao,

O intrebare, doresc sa imi construiesc o casa in Timisoara, si imi fac niste calcule inainte de a ma apuca de treaba. Am un tir si ma intrebam daca materialele de constructie din Ungaria sunt mai ieftine decat la noi (caz in care mi-ar conveni sa imi aduc 1-2 tiruri de materiale de acolo). Stie cineva ceva legat de asta? A incercat cineva?
Multumesc
Dani

#2
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 duck_dani, on 26th September 2010, 12:45, said:

Ciao,

O intrebare, doresc sa imi construiesc o casa in Timisoara, si imi fac niste calcule inainte de a ma apuca de treaba. Am un tir si ma intrebam daca materialele de constructie din Ungaria sunt mai ieftine decat la noi (caz in care mi-ar conveni sa imi aduc 1-2 tiruri de materiale de acolo). Stie cineva ceva legat de asta? A incercat cineva?
Multumesc
Dani

Tot ce pot sa-ti spun, de la Dumbravita, e ca am 2 santiere in zona si vad ca si-au adus materialele din Ungaria (tiruri cu numere de Ungaria dimineata la 8 in fata casei, descarcat si plecat). Tu, daca ai si transportul, sigur faci o afacere buna. Tva (si la materiale de constructii) e mai mic la ei.

#3
thomycc

thomycc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.06.2006
stiu ca in "Secuime"(HR,CV) materialele sunt mai ieftine decat cele din comert si preturi negociabile. din cate am auzit unele sunt aduse din Ungaria, iar avand in vedere ca transportul il faci tu, cu siguranta iesi mai ieftin daca le aduci de acolo. acuma depinde si de materiale, unele pot fi mai ieftine, altele pot fi mai scumpe, chiar sunt curios...

#4
duck_dani

duck_dani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2010

 denky, on 26th September 2010, 13:03, said:

Tot ce pot sa-ti spun, de la Dumbravita, e ca am 2 santiere in zona si vad ca si-au adus materialele din Ungaria (tiruri cu numere de Ungaria dimineata la 8 in fata casei, descarcat si plecat). Tu, daca ai si transportul, sigur faci o afacere buna. Tva (si la materiale de constructii) e mai mic la ei.

In principiu TVA l-as scoate ca as cumpara materialele pe firma. Poti sa imi faci rost de un numar de telefon sau un numar al casei + strada ca sa vorbesc direct cu oamenii de acolo (trag repede o fuga pana-n Dumbravita). Asta ar fi perfect! Multumesc pentru raspuns!
Dani

#5
duck_dani

duck_dani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.09.2010

 denky, on 26th September 2010, 13:03, said:

Tot ce pot sa-ti spun, de la Dumbravita, e ca am 2 santiere in zona si vad ca si-au adus materialele din Ungaria (tiruri cu numere de Ungaria dimineata la 8 in fata casei, descarcat si plecat). Tu, daca ai si transportul, sigur faci o afacere buna. Tva (si la materiale de constructii) e mai mic la ei.
Hei, am uitat sa spun, dau bere daca imi faci rost de adresa  :P .
Dani

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate