Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52526 replies to this topic

#5257
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 29.08.2012

View PostSfantulLike, on 14 august 2013 - 16:54, said:

Imi puteti recomanda un tanc rapid si foarte mobil dar care sa aiba tun care sa penetreze si sa dea dmg mai la orice tank de tierul sau? si pe langa asta un money maker care sa penetreze+damage obligatoriu ceva de T8.
ELC poate penetra chiar şi Tier IX, X din lateral/spate, la Tier V nici nu se pune problema, face 200-300 dmg, reload 11 secunde, asta la tunul de 90 mm. Celelalte sunt o glumă, foloseşte Free XP până la ea sau fă doar passive scouting.

Edited by N-Razvan, 14 August 2013 - 19:23.


#5258
cimajes

cimajes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.06.2008
AT-8 e la fel de usor de penetrat ca orice alt TD de tier 6. E oaia neagra a liniei de TD-uri britanice.
Am AT-8 in garaj, am luptat impotriva altor AT-8.

@SfLike
Deci tanc de tier 8 care sa fie bun la de toate? Pershing-ul. Sau chiar Indien Panzer. Cred ca Indien Panzer e alegerea mai buna pt ca e la reducere urmatoarele 2 saptamani.

#5259
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postcimajes, on 14 august 2013 - 19:23, said:

AT-8 e la fel de usor de penetrat ca orice alt TD de tier 6. E oaia neagra a liniei de TD-uri britanice.
Am AT-8 in garaj, am luptat impotriva altor AT-8.

@SfLike
Deci tanc de tier 8 care sa fie bun la de toate? Pershing-ul. Sau chiar Indien Panzer. Cred ca Indien Panzer e alegerea mai buna pt ca e la reducere urmatoarele 2 saptamani.
Facator de bani sa fie adica elite :D .

#5260
cimajes

cimajes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.06.2008

View PostSfantulLike, on 14 august 2013 - 19:45, said:

Facator de bani sa fie adica elite Posted Image .

Pai acum toate tancurile fac bani...inclusiv cele de tier 10, chiar si pe cont standard...

#5261
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Luni am terminat contul premium.
Impresii:
MArti si miercuri (jucand standard) nu mai am jocuri cu care sa ma laud.
Avantaje la cont premium:
-MM foarte bun => killuri mai usoare, dpb mai mare si usor de obtinut.
-daca jucam bine pe o harta,ulterior  primeam des acea harta , indiferent ce tanc foloseam.
-mult mai putine ricosee date de mine.
-tancurile inamice nu se mai "materializeaza" brusc langa mine.
In 4 zile de cont premium, mi-am crescut semificativ toate statisticile.
La cont standard am un MM de rahat.
La cont standard au reinceput sa apara tancuri stealth, care se "materializeaza " in apropierea mea.
La cont standard, daca pe o harta nu am rezultate, o sa tot primesc harta aia pana ma plictisesc.
Desi am ultimul tun  la KV1S, dau multe ricosee.
Deci, indiferent de parereaunora, cei cu cont premium sunt avantajati fata de cei care  nu cotizeaza.

#5262
cimajes

cimajes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.06.2008
@HLG sau orice alt moderator:
Scuze, insa unele chestii trebuie spuse. Pana si profesorul meu de matematica din liceu ne mai facea prosti cand habar nu aveam ce zicea el acolo, asa ca....
Se poate verifica topicul, ca am incercat sa explic omeneste, insa unele persoane refuza pur si simplu sa inteleaga. Si cand ai copil mic, ii zici o data sa nu puna mana, ii zici a doua oara sa nu puna mana, a treia oara mai primeste si o palma la fund ca nu a inteles.

@BandiT
Omule, tu esti prost rau de tot. Da prost nu gluma, Prost cu P mare P mare de la PROST!.

Quote

The most important thing that gold is used for is to buy a subscription to a premium account. It gives 50% more credits and 50% more experience per battle, and a clean garage. Even though you only earn 50% more credits with a premium account, your profit after paying for repairs and ammo can increase two- or threefold, depending on your performance in battle (amount of damage, destroyed tanks, base captured/defended, etc) because your costs remain constant.

Contul premium iti da doar cu 50% mai multe credite si cu 50% mai multa exp.

Contul premium NU iti schimba MM-ul.
Contul premium NU iti creste damage per battle.
Contul premium NU iti baga fraguri in buzunar.
Contul premium NU iti ghideaza proiectilele.
Contul premium NU te invata spotting mechanics.

Daca tu esti prea prost sa intelegi unele lucruri atunci taci omule. Ca sa intelegi ca esti prost tot iti trebuie putina minte. Tu nu intelegi. Deeeci?

#5263
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 29.08.2012
Cimajes, nu văd de ce te aprinzi aşa, ai ceva de câştigat din asta? E doar o opinie şi atât, poate e corectă, poate e greşită. Eu am terminat contul premium de vreo 2 zile şi e măcel, de la +22 am ajuns la +9 la victorii, numai idioţi de care am pomenit azi dimineaţă. Eu cred că e doar o coincidenţă, dar în fine. Am şters WoT pentru a doua oară în 2 săptămâni din cauza dobitocilor care îl joacă, nu pot ca arty să fac cel mai mult damage din echipa mea în condiţiile în care am coechipieri KV1S-uri sau IS-uri, eu fiind Bishop, nu poţi fi atât de idiot, e ilegal.
De fiecare dată când cineva zice ceva rău de jocul ăsta, tu eşti pe baricade să-l contrazici. WoT NU e perfect, şi NU e cel mai corect joc din lume, dar guess what, nu prea există jocuri corecte, şi nici nu ştiu cât de distractive ar fi alea.
Dacă eu consider că battle mechanics şi spotting mechanics sunt de rahat, nu ai ce să comentezi, fiindcă este opinia mea, aşa cum este şi opinia lui BandiT. Nu ne place dom'le sistemul, dar ăsta îl avem, cu el defilăm, jucăm pentru distracţie. Nu mai are voie omul să îşi zică opinia? Nici ruşii care au făcut WoT-ul nu mai trăiesc în comunism...

Edited by N-Razvan, 14 August 2013 - 22:00.


#5264
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
cimajes...nu ma cobor la nivelul tau de AS al WoT.
avantajele contului premium sunt clare.
Ca nu scrie in "battle mechanics" de treaba asta, e altceva.
Exact asta zic eu...ca sunt avantaje "ascunse".
Ei zic ca singurul avantaj e castigul cu 50% mai mult de xp si credite.
Asta zic ei.
Realitatea e diferita.
Ei avantajeaza jucatorii care platesc, ca prin asta sa-i faca si pe ceilalti sa bage banu....
simple as that!
tu parca esti actionar la ei....
Sincer, as vrea sa renunti tu la contul premium pentru cateva zile/saptamani, sa publici statisticile cand renunti la premium,
si apoi sa publici statisticile obtinute la standard.
Pariu ca or sa scada statisticile tale?
Cat despre jignirile tale...ai report.
La urmatoarele jigniri, schimbam foaia.

#5265
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Fiecare om cu opinia lui , dar unele opinii ma distreaza la fel de mult ca Vacanta Mare acum 18 ani.La fel e si opinia mea despre alte opinii.Tot o opinie nu?Daca cineva spune ca 1+1=3 , acum trebuie sa zic ca e corect pentru ca e opinia lui?Discutiile astea despre premium , pe care le-am vazut aici pe forum , sunt absolut mortale.

#5266
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 29.08.2012

View Postangelz, on 14 august 2013 - 22:34, said:

Fiecare om cu opinia lui , dar unele opinii ma distreaza la fel de mult ca Vacanta Mare acum 18 ani.La fel e si opinia mea despre alte opinii.Tot o opinie nu?Daca cineva spune ca 1+1=3 , acum trebuie sa zic ca e corect pentru ca e opinia lui?Discutiile astea despre premium , pe care le-am vazut aici pe forum , sunt absolut mortale.

Nu discut despre premium, dar orice zice cineva că e nasol în WoT trebuie combătut imediat de către cineva? Trebuie să acceptăm că jocul ăsta este IREPROŞABIL, forţat?

Edited by N-Razvan, 14 August 2013 - 22:53.


#5267
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
@N-Razvan Sunt multe lucruri nasoale si polemici nu fac decat cu prietenii.Un comentariu mai mic pe aici din partea mea este destul.Ai facut pana acum vreun ticket la suport ca nu-ti convine/ai o problema/ai vrea sa vezi o schimbare la ceva?

#5268
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Post"BandiT", on 14 august 2013 - 21:39, said:

Luni am terminat contul premium.
Impresii:
MArti si miercuri (jucand standard) nu mai am jocuri cu care sa ma laud.
Avantaje la cont premium:
-MM foarte bun => killuri mai usoare, dpb mai mare si usor de obtinut.
-daca jucam bine pe o harta,ulterior  primeam des acea harta , indiferent ce tanc foloseam.
-mult mai putine ricosee date de mine.
-tancurile inamice nu se mai "materializeaza" brusc langa mine.
In 4 zile de cont premium, mi-am crescut semificativ toate statisticile.
La cont standard am un MM de rahat.
La cont standard au reinceput sa apara tancuri stealth, care se "materializeaza " in apropierea mea.
La cont standard, daca pe o harta nu am rezultate, o sa tot primesc harta aia pana ma plictisesc.
Desi am ultimul tun  la KV1S, dau multe ricosee.
Deci, indiferent de parereaunora, cei cu cont premium sunt avantajati fata de cei care  nu cotizeaza.
Inventii de tot kktul, am avut si eu premium si nu am observat nimic diferit, singura chestie negativa la premium a fost ca nimeream cu IS in echipe de T9 cel mai des... so yyeah

#5269
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Record absolut pentru mine de wall cu 110.
Attached File  shot_068.jpg   475.09K   17 downloads

#5270
cimajes

cimajes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 28.06.2008
Nu am spus niciodata ca WoT e perfect.
Insa cand cineva are o parere complet gresita despre o chestie, sa luam de exemplu faza cu 1+1=3.
Daca tu zici ca 1+1=3, eu iti spun prima data ca e rezultatul e 2. Tu apoi incepi iar sa spui ca-i 3. Iti spun iar ca gresesti si rezultatul e 2 nu 3. Insa daca spui inca o data ca 1+1=3 atunci te fac prost pt ca asta esti.

De fapt probabil ar trebui sa te inteleg, copiii cu probleme nu trebuie aratati cu degetul. Cred ca ar fi fost mai bine sa tac si sa ignor. Ai probleme asta e, nu e vina ta.



WoT nu e perfect. Cei de la WG sunt niste gunoaie pt faza cu stalin. In plus mai sunt si faze care din pacate nu le pot spune. NDA agreement.. si nu am chef sa pierd contul de WoT. Nu, nu sunt deloc perfecti, jocul are destule bube, insa ceea ce afirma unii aici pe forum e complet stupid.

Nu am spus nimic cand unii pe aici afirmau ca WG sunt mafioti sau mai stiu eu ce. Pt ca aia e o opinie.
Dragul nostru de BandiT a facut o afirmatie. E o diferenta sa stii. El a zis ca contul premium face asta si aia, nu a zis ca asta crede el.

Vrei statisicile mele? uite aici:
http://www.noobmeter...majes/500289656
Sunt in continua crestere. Asa aratau graficele cand aveam 5mii lupte, asa aratau cand aveam acum 10mii lupte, asa aratau cand aveam 19mii lupte.
In continua crestere indiferent de tipul de cont folosit.

Sunt unii pe aici destul de prosti incat sa creada ca aplicatia asta este reala...
[ https://i.imgur.com/1nBdpD3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5271
Longa

Longa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 02.04.2012

View Postcimajes, on 14 august 2013 - 19:23, said:

AT-8 e la fel de usor de penetrat ca orice alt TD de tier 6. E oaia neagra a liniei de TD-uri britanice.
O fi oaia neagra dar tot e cel mai blindat TD de nivel VI. Daca asta e slab blindat, ce sa mai spunem de Hellcat, Jad sau SU-100, TD-uri tier VI care nu au nici pe jumatate din blindajul frontal al lui AT8 si pe care le nimicesti fara sa opresti cu grija de a tinti precis?
Dar, stii ce? Hai sa o lasam moarta.  Posted Image

Sa iti raspund la o veche intrebare: T29 e clar cel mai bun heavy de nivel VII (parere personala, evident)
Fata de Tiger:
- se ajunge la mult mai repede la cel mai puternic tun al tancului (11.000 xp mai putin decat la Tiger).
- tun mult mai puternic.
- mult mai rezistent la lovituri si campion al dingurilor.

Attached File  T29.jpg   27.92K   12 downloads
Attached File  Tiger.jpg   28.19K   26 downloads

E drept ca pe Tiger am ACE si ca mi-a fost mult mai greu sa il upgradez (a durat saptamani, pe cand la T29 doar ... patru zile) dar comparatia o fac pe baza luptelor date cu cele doua tancuri complet upgradate.
Tigerul ramane in stock pentru a mari numarul de calificari suplimentare ale echipajului care o sa conduca mult doritul E-75 dar si pentru ca meciurile bune cu el aduc bani frumosi.

View PostSfantulLike, on 14 august 2013 - 23:32, said:

Inventii de tot kktul, am avut si eu premium si nu am observat nimic diferit, singura chestie negativa la premium a fost ca nimeream cu IS in echipe de T9 cel mai des... so yyeah
Tu dai spaga sefului iar seful te pune intr-o functie in care castigi 30 milioane (a se citi: contul Premium)
Eu nu dau spaga iar seful ma pune intr-o functie din care castig doar 20 milioane (a se citi: contul Standard)
Intrebare: care din noi o sa isi upgradeze mai repede cotetul?

Daca meciurile ar fi echilibrate nici ca nu s-ar simti dar vezi si tu ca majoritatea le joci la handicap si singura solutie sa scapi de frustrari e sa avansezi cat mai rapid la nivele IX si X, nivele pe care nu cred ca ti le poti permite pe cont standard.
Ah, si mai este si munitia gold. De ieri am bagat cate 2-3 boabe la fiecare tanc si foarte rare sunt meciurile in care ies pe minus insa boabele astea iti ridica eficienta tancului cu cel putin un nivel.
Nu stiu insa cat de profitabile vor fi meciurile cu boabele gold folosite pe cont standard.
Concluzie: contul Premium (obtinut contracost Posted Image ) iti ofera avantaje nete dar e la fel de adevarat ca acest cont nu iti imbunatateste calificativele decat in masura in care stii sa te folosesti de boabele gold.

View PostN-Razvan, on 14 august 2013 - 09:49, said:

Zicem de polonezi, dar azi am avut vreo 5 români în echipă şi s-au apucat să se înjure unii pe alţii de la clanuri.
Attached File  WorldOfTanks_2013_08_14_11_25_55_089.jpg   33.45K   26 downloads

Dialogul a tot continuat, ce am pus e doar un fragment.

Daca mai au si nick-uri ... suparate (gen: Gherţoi metamorfozat in mai shmekeritul Gh3rtzo1) e bine sa ii pui pe ignore, numarul de neuroni viabili de care dispun nedepasind suma cifrelor care le inlocuiesc literele in nick iar iq-ul e chiar radicalul extras din aceste cifre.

Edited by Longa, 15 August 2013 - 02:25.


#5272
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
@cimajes:
"WoT nu e perfect. Cei de la WG sunt niste gunoaie pt faza cu stalin. In plus mai sunt si faze care din pacate nu le pot spune. NDA agreement.. si nu am chef sa pierd contul de WoT.
Nu am spus nimic cand unii pe aici afirmau ca WG sunt mafioti sau mai stiu eu ce. Pt ca aia e o opinie.
Dragul nostru de BandiT a facut o afirmatie. E o diferenta sa stii. El a zis ca contul premium face asta si aia, nu a zis ca asta crede el."

Fraza subliniata mai sus, spune multe despre "parerile" tale.
Tu presupui ca 1+1=2 ar fi echivalent cu "contul premium e corect, nu-ti ofera alte avantaje decat cele citate de tine de pe site-ul lor"
Or treaba asta e contestat de mai multi, nu doar de mine.

Hai sa zicem altfel: in cazul meu , particular, daca joc cu cont premuium sunt avantajat fata de atunci cand joc standard.
e doar cazul meu. Pe care il sustin cu dovezi concrete.
Uite statisticile mele:
http://www.noobmeter...alus/509978736/
aici spune ca in ultimele 7 zile (din care am avut 4 zile premium), rezultatele mele sunt mult imbunatatite fata de celelalte zile.
deci?
deci si statisticile spun ceea ce eu sustin din experienta mea: eu, Dacus_Malus, am rezultate mult mai bune pe cont premium.
Eu, Dacus_Malus, am fost clar avantajat in cele 4 zile de cont premium, in comparatie cu Dacus_Malus care joaca standard.
Ca tu probabil nu te simnti avantajat.....e altceva.
Ia zi, tu in contul premium vezi urmele de senila?
Ca eu nu le vad pe cont standard.
Dar in premium, le vedeam.Si chiar m-am folosit de acest avantaj, cu artileria, distrugand vreo 2 inamici.
Si asta e un avantaj, sa vezi unde se opresc urmele de senila si sa-l percutezi pe narod.

#5273
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 29.08.2012

View Postangelz, on 14 august 2013 - 23:16, said:

@N-Razvan Sunt multe lucruri nasoale si polemici nu fac decat cu prietenii.Un comentariu mai mic pe aici din partea mea este destul.Ai facut pana acum vreun ticket la suport ca nu-ti convine/ai o problema/ai vrea sa vezi o schimbare la ceva?

Tu ce crezi, că mă apucam să fac o polemică serioasă cu tine pe baza unui joc online Posted Image ? Pe mine atât mă deranjează, că oricine zicea ceva nasol de joc, era combătut imediat.
Şi poţi să ai stats-uri impresionante în WoT, dar odată ce dai Exit la joc, unul se poate lăuda cu ele pe un forum/site şi cam atât, nu înseamnă nimic în restul zilei. Gata, ajunge atâta pălăvrăgeală de la nişte tancuri.

Edited by N-Razvan, 15 August 2013 - 10:05.


#5274
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
@cimajes:
"De fapt probabil ar trebui sa te inteleg, copiii cu probleme nu trebuie aratati cu degetul. Cred ca ar fi fost mai bine sa tac si sa ignor. Ai probleme asta e, nu e vina ta."



L.E.
faza cu "copii cu probleme" e chiar josnica.
Se intampla sa fiu tatal unui copil cu probeleme (are handicap grav), si deci stiu mai bine decat oricine ce inseamna asta.
http://helpstefanut....m/povestea-mea/

Nu pot sa-ti spun decat ca esti doar un alt nemernic.

Edited by "BandiT", 15 August 2013 - 10:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate