Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

World Of Tanks

* * * * - 28 votes
  • Please log in to reply
52401 replies to this topic

#19495
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postsas1975, on 31 martie 2015 - 07:40, said:

The consumable is officially described as "calling a crushing artillery strike to a designated zone, available for tanks from tier 1 to tier 10".
Cost: from 50 to 220 gold (depending on tier)
Strike is active for 3 seconds
Loading time is 30 seconds
Blast radius: 10 (meters?)
Number of rounds: 3
Also, there are some firework rounds for artillery, their purpose is not known yet however"


intelege cineva despre ce e vorba in chestia de mai sus? am bagat la google pt traducere dar rezultatul e penibil :(

#19496
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013
artillery strike -se poate folosi la stronghold, cand esti atacat pe fort,cand iti cuceresc inamicii baza, comandantul sau inlocuitorul lui, poate comanda baraj de arty pe baza, din cate stiu eu

#19497
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postcollina1976, on 31 martie 2015 - 08:05, said:

artillery strike -se poate folosi la stronghold, cand esti atacat pe fort,cand iti cuceresc inamicii baza, comandantul sau inlocuitorul lui, poate comanda baraj de arty pe baza, din cate stiu eu

ok. merci.

#19498
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013
Sa vedem maine ce ne pregatesc. Se aude totusi ca pregatesc un consumabil special. S-ar putea ca artileriile sa traga cu artificii ca si fun mode, sau de ce nu, sa avem parte de acel baraj de arty care apare la inceputul jocului  si in timpul acestuia. Partea a doua numai fun nu ar fi.

Collina, ai trecut prin grindul cu KV3. Cam care ar fi ordinea cercetarii componentelor. Primele senile suporta ultima turela si ultimul tun?
Eu am treut prin linia lui IS pana la IS3 si am inteles ca ultimul tun pe KV-3 este acelasi cu ultimul de pe IS.

Edited by sas1975, 31 March 2015 - 08:46.


#19499
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013

View Postsas1975, on 31 martie 2015 - 09:00, said:

Sa vedem maine ce ne pregatesc. Se aude totusi ca pregatesc un consumabil special. S-ar putea ca artileriile sa traga cu artificii ca si fun mode, sau de ce nu, sa avem parte de acel baraj de arty care apare la inceputul jocului  si in timpul acestuia. Partea a doua numai fun nu ar fi.

Collina, ai trecut prin grindul cu KV3. Cam care ar fi ordinea cercetarii componentelor. Primele senile suporta ultima turela si ultimul tun?
Eu am treut prin linia lui IS pana la IS3 si am inteles ca ultimul tun pe KV-3 este acelasi cu ultimul de pe IS.


nu-mi mai aduc aminte
dar poti vedea tu, daca esti pe joc
pui cursorul pe turela, daca greutatea e cu rosu, trebuie senile

#19500
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013
Pe joc, mai pe seara.Posted Image
O sa vad eu. Vroiam doar sa vad daca pot trece mai repede de KV-3 avand deja cercetate o parte din componente. Tot e saptamana cu reducere la linia asta.

Edited by sas1975, 31 March 2015 - 09:11.


#19501
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005
pe kv-3 parca poti pune tot ce ai pana la capat, fara sa cercetezi senila

#19502
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postpokems, on 31 martie 2015 - 09:31, said:

pe kv-3 parca poti pune tot ce ai pana la capat, fara sa cercetezi senila

si chiar daca nu suporta greutatea poate sa puna suspensii imbunatatite

#19503
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Ieri am avut o zi crunta. Cred ca am terminat cu 3 victorii din 11. De vreo 3 ori am jucat pe Karelia ca si defender. De fiecare data tancurile HT top tier au plecat la pascut in baza adversa, sau eventual pe dealul unde campeaza TD-urile si arty-urile adverse. De fiecare data am pierdut prin cucerirea bazei. Degeaba ne-am agitat mai multi coechipieri si le-am dat mesaje. A fost cam singura data cand am reusit sa ma enervez din cauza coechipierilor.

#19504
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013

View PostCy_Cristian, on 31 martie 2015 - 10:27, said:

Ieri am avut o zi crunta. A fost cam singura data cand am reusit sa ma enervez din cauza coechipierilor.
Suna a "Clubul WOT-istilor fericiti anonimi". Ce consumi cand joci WOT ca sa nu te enervezi pe coechipieri?
Nu de alta dar am fi mai multi interesatiPosted Image .

Edited by sas1975, 31 March 2015 - 10:33.


#19505
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View PostCy_Cristian, on 31 martie 2015 - 10:27, said:

Ieri am avut o zi crunta. Cred ca am terminat cu 3 victorii din 11. De vreo 3 ori am jucat pe Karelia ca si defender. De fiecare data tancurile HT top tier au plecat la pascut in baza adversa, sau eventual pe dealul unde campeaza TD-urile si arty-urile adverse. De fiecare data am pierdut prin cucerirea bazei. Degeaba ne-am agitat mai multi coechipieri si le-am dat mesaje. A fost cam singura data cand am reusit sa ma enervez din cauza coechipierilor.

ce spuit u ni se intampla tuturor , zilnic Posted Image ... totusi dupa 24.500 lupte nu ma mai enervez asa tare.... pana la urma ce poti sa-i ceri unuia care, de exemplu are 12 ani si 500 de lupte si wn8 sub 300 dar si-a cumparat un Lowe? ce sa joace unul ca asta la tier 8? stiu ca uneori sunt si jucatori cu wn8 mare si care reusesc sa enerveze o echipa intreaga prin modul de a juca dar asta e alta poveste ... cred ca toti ati vazut jucatori albastru-mov care campeaza in baza cu tancuri grele , facand de exemplu snipe cu IS-7
Eu nu ma mai agit pt victorie ci incerc sa fac cat mai mult damage, mai ales cand nimeresc echipe de noobi

Edited by Danubian, 31 March 2015 - 10:51.


#19506
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Un meci ciudat cu FV215. N-am prea dat damage dar in schimb am avut 5100 spotting damage, 5k damage blocked by armor si am primit si medalia de Patrol Duty. Posted Image

Attached File  fv215.jpg   811.85K   23 downloads

Si un meci frumos cu E75. Dar din pacate n-a fost de ajuns pentru cei 10k damage blocked by armor cu toate ca mai ramasesem cu fo 500 HP si o gramada de ding-uri. Posted Image
Bolovanu' ala cu albastru s-a gasit sa treaca fix prin fata mea cind eram in sniper mode si am slobozit ghiuleaua. Ghinion.

Attached File  e75.jpg   570.44K   24 downloads

Edited by burebista, 31 March 2015 - 10:50.


#19507
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postburebista, on 31 martie 2015 - 10:48, said:

Un meci ciudat cu FV215. N-am prea dat damage dar in schimb am avut 5100 spotting damage, 5k damage blocked by armor si am primit si medalia de Patrol Duty. Posted Image

Attachment fv215.jpg

Si un meci frumos cu E75. Dar din pacate n-a fost de ajuns pentru cei 10k damage blocked by armor cu toate ca mai ramasesem cu fo 500 HP si o gramada de ding-uri. Posted Image
Bolovanu' ala cu albastru s-a gasit sa treaca fix prin fata mea cind eram in sniper mode si am slobozit ghiuleaua. Ghinion.

Attachment e75.jpg

se misca bine FV-ul? am inceput si eu linia asta (sunt la Black Prince - astept sa strang free xp ca sa-i pun direct ultimul tun). "Pe hartie", FV-ul pare un HT foarte mobil si cu un tun foarte precis ... tu te intelegi bine cu el? ai ceva sfaturi legate de acest tanc?

Edited by Danubian, 31 March 2015 - 11:18.


#19508
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Io l-am avut cercetat de fo 2 ani de zile da' nu mi-am batut capul cu el ca tare mi-a placut Conqueror.
In ultimele zile m-au batut la cap 2 amici cum ca e superb tancul si io-te asa am vindut Cuceritoru' si l-am luat p'asta.

Da, tancul e OK. E primul meu tanc cu turela pe spate. Da ding-uri (nu ca vaca mare dar te poti baza sa ricoseze chestii din tine), e destul de mobil, merge sidescrapping (dar mai cu grija) iar tunul e belea (accuracy, aiming, reload la 7.34 fara BiA deocamdata).
Din pacate arty il face varza (mult mai mult decit un IS-7, E-100 &stuff).
Ca si la Cuceritor are problema cu ammo-rack-ul prea sensibil. Deocamdata am numai perk-ul ala de Safe Stowage activat la crew si e Ok, n-am explodat de la ammorack dar l-am avut galben de citeva ori.

Nu prea sunt jucator de Tier 10 dar pe asta il scot oricind cu placere la fo' 2-3 meciuri. Ca si pe IS-7 de altfel.

Dar ca de obicei asta e parerea mea. Altu' poate nu se intelege cu el sau altul il joaca mult mai bine ca mine. Posted Image

Edited by burebista, 31 March 2015 - 11:27.


#19509
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
aha, buna informatia cu ammo rack ... o sa pun si eu "depozitare sigura" .... am pe black prince echipaj-ul feminin castigat de pe urma setului 2 de misiuni ..pana la FV o sa am cel putin 3 skill-uri complete si al 4-lea inceput ... singurul tanc cu trela pe spate pe care l-am jucat a fost VK 45.02 B dar am renuntat la el pt ca e prea lent ... nu m-a deranjat turela pe spate

Edited by Danubian, 31 March 2015 - 12:05.


#19510
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Stie cineva cand o sa fie urmatorul up-date?

#19511
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
9.7 Delay Possible

Hello warriors,
it's possible that the 9.7 patch will be delayed. Wotleaks published an unconfirmed information that a serious bug was uncovered on the supertest that causes crashes of the game when the map is loading. Currently it's being discussed and fixed. It is for this reason that the 9.7 patch test was stopped recently.

Era vorba ca pe 7 aprilie urma sa apara 0.9.7 dar se pare ca se prelungeste.

#19512
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Buldogu' cind musca nu mai da drumul la ce prinde. Posted Image

Attached File  shot_040.jpg   802.94K   29 downloadsAttached File  shot_041.jpg   809.31K   27 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

7 user(s) are reading this topic

1 members, 6 guests, 0 anonymous users

vj_Heaven

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate