Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52506 replies to this topic

#18955
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
Adunat cu tot cu HP-ul tancului a iesit peste 10000 dmg :P

#18956
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Asa ii zic eu la munitia premium,nu tre sa traduci exact,nu ca ar fi un cheat sau altceva de genu.Iar contu premium e optional,da...creste echipaju mai repde si poti cerceta tancu mai repede...deh,avantajul fraierilor.
Si nu de tine ziceam la faza cu jignitul..ci la Viper.

#18957
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Imi expun parerea in ceea ce priveste banii. Sunt pareri personale.
Intai de toate eu nu am bagat bani in jocul acesta. Motivul fiind ca imi produce adictie si incerc sa-mi limitez timpul petrecut (nu neaparat irosit) in WoT. Am reusit sa ma lecuiesc nitel. N-am mai jucat de aproape o luna. Atlfel, imi permit si in mod normal as da bani (asa cum am facut ani la rand cu alte jocuri).
Consider ca este normal ca jucatorii sa plateasca. Poate denumirile nu sunt cele mai corecte. Eu as propune "normal" pentru cei care au premium si "basic" pentru "normal". Mai mult, n-as considera un plus de 50% XP la cei cu "premium" ci -33% pentru cei cu cont "normal". Dar 50% are impact mai mare decat 33%. Si probabil "premium" vs "norma" suna mai bine decat "normal" vs "basic". Tine si de marketing.

Faliment este stiut pentru atitudinea mai spre extrem si de multe ori nu sunt de acord cu ce si cum posteaza. In chestiunea de fata ii dau dreptate pe fond, chiar daca nu sunt de acord cu forma.
N-as zice ca suntem sclavi cei care nu avem premium, ci as spune ca facem o munca de Sisif.

#18958
ionitaga

ionitaga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.01.2010

 Caisiboi, on 01 martie 2015 - 20:11, said:

Ti-ai cumparat vreodata o cola? Nu de alta dar sunt bani aruncati pentru ca nu e free. Apa chioara ce are?
Cam asta ti-e nivelul de gandire si asa intepretezi.]

Oricum ai inteles aiurea dar am inteles ca esti politist si nu ma mira.

Sclavie se interpreteaza ca, daca vrei mai mult si mai sus in tier, esti obligat sa joci si la tier mic chiar daca nu iti place. Ba mai mult, limitat de sloturi si locurile din cazarma, te chinui ca un prost pentru ca... na! ...  sa joci free e cul si trebuie sa ti se ridice statuie.


Cate am ratat din acelasi motiv...
Acum m-am invatat minte dar mai le schimb daca tancul care urmeaza sa intre in lupta se preteaza mai bine la o misiune anume.


Tu, orasean de la tara, ai fost vreodata la cinema? Ca tot poze sunt si alea.
Ba chiar si computerul, cu care ne demonstrezi ca e nevoie de 5 ca tine sa insurubeze in bec, tot poze afiseaza pe monitor. Sa nu imi spui ca scoti bani cu el pentru ca mai mult de dezvoltator la "X si 0" nu te vad.

bine ca se gasi oraseanu-orasenilor, mai-marele tartor in ale WOT-uli, cel care blameaza zilnic jocul, sa ii condamne pe "prostii" care joaca de placere fara sa bage bani. Bine ca avem printer noi de-astia care baga bani la greu ( cont premium, 52 sloturi, tancuri premium) ca altfel, "prostimea" nu ar mai putea sa joace, pt ca ar da WOT faliment.. Noroc cu finantatorii guralivi care finanteaza la greu, doar ca sa fie ei mai cu mot.
Bine Falimente, esti cel-mai-cel, nu te mai plange, calitatile tale sunt recunoscute, de fapt in repetate randuri- cand dupa limbaj de mahala characteristic unui om frustrat , ai fost banat si ai revenit .. cu alta clona. Esti artist innascut in a cataloga pe altii, bine ca esti tu cel mai destept si mai invatat de pe aici de pe forum..
Daca n-ai fi tu - ce ne-am face noi, muritorii de rand?

#18959
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
bai ce circoteca e aici :D

apropos de cont premium , chiar aseara am cumparat 30 zile premium si 1000 gold ... 60 de lei ...hai bre ca nu e scump

#18960
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Nu e scump..dar să nu devină dependență. Știu pe cineva care a băgat 600 lei într-o lună în LoL..pentru niște skin-uri idioate...care nu te ajută în niciun fel ca economie / performanță / skill...pur cosmetic.

Lunar, să dai 44 lei pe premium, e ok și te scutește de timp pierdut. Eu acum văd cât de mult mă schiflodeam cu standardul...în 3-4 ani cât am jucat pe standard ...n-am luat niciun tier X, bine că nu ăsta mi-e scopul, dar zic așa ca , chestie...în 7 zile de când am premimul, am făcut bani de un tier IX(T-54), l-am cumpărat, și l-am și făcut full...pe standard îmi lua cel puțin două săptămâni. Și nici n-am jucat ca spartul...20-30 meciuri așa pe seară...(în weekend băgai 60 pe zi).

Cât despre ce zicea Viper mai devreme(”nu dau bani pe ceva ce nu-mi folosește”)...timpul scutit nu îți folosește?

După cum spuneam..nu te critic pentru faptul că joci pe standard, eu am jucat ăhăhăă...(îndrăznesc să zic că am jucat mai mult ca orice de aici pe standard, săptămâna trecută a fost prima oară când am băgat bani).
Doar că nu îmi place modul în care îi privești pe cei care bagă bani...părerea mea e că-s banii lor, munciți, nemunciți cum or fi, sunt în mâna lor, ei decid ce fac cu ei...

#18961
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,523
  • Înscris: 03.10.2013
ha ha, ce ACE nesperat am luat:)
cu onoruri:P

Attached Files



#18962
Caisiboi

Caisiboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 23.02.2015

 collina1976, on 02 martie 2015 - 16:39, said:

ha ha, ce ACE nesperat am luat:)
cu onoruri:P
La TD-uri am totul luat cu onoruri dar, din pacate, scartzaie sandramaua la celelalte pentru ca nu imi intra in cap sa nu mai schimb misiunile din mers.
Acum m-am mai linistit, exceptand lighturile, dar.... Posted Image ... rabdare fara tutun (si eu m-am lasat de fumat, in 2009, cand trecusem de doua pachete/zi)

Edited by Caisiboi, 02 March 2015 - 16:51.


#18963
cosminph

cosminph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 03.02.2014

 Danubian, on 01 martie 2015 - 13:01, said:

Bre copii, merge facuta ultima misiune de la HT-uri (cea cu 10.000 dmg total  dat + primit+ blocat de blindaj) si cu KV-4 ... am facut-o acum din prostie facand prima victorie la kv4 .. deci se poate si fara tier 10
Eu am facut-o de 2x consecutiv cu KV4 dar nu am castigat bataliile si implicit nu am primit onoruri. Chiar uitasem de misiune, m-am trezit la final cu mesajul de misiune indeplinita.
Mai imi trebuie 30k exp si scap de el. Teoretic as avea exp generala ca sa il cercetez dar parca nu as consumao.

Edited by cosminph, 02 March 2015 - 18:24.


#18964
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 Ally97, on 02 martie 2015 - 15:18, said:

Cât despre ce zicea Viper mai devreme(”nu dau bani pe ceva ce nu-mi folosește”)...timpul scutit nu îți folosește?

După cum spuneam..nu te critic pentru faptul că joci pe standard, eu am jucat ăhăhăă...(îndrăznesc să zic că am jucat mai mult ca orice de aici pe standard, săptămâna trecută a fost prima oară când am băgat bani).
Doar că nu îmi place modul în care îi privești pe cei care bagă bani...părerea mea e că-s banii lor, munciți, nemunciți cum or fi, sunt în mâna lor, ei decid ce fac cu ei...
da, corect..fiecare face ce vrea cu banii lui . dar de aici pana la a face sclav si injosi un om ca nu baga bani in joc e cale lunga.

si mie nu imi foloseste timpul scutit. pentru ca jucand pe standard imi ia mai mult timp sa ajung la tier 10. si daca ajung la tier 10 iarasi nu-mi foloseste decat la CW. eu unul joc de placere si ca am timp liber. daca as avea doar tancuri de 10 m-as lasa de joc pentru ca nu as avea credite sa le intretin. asa...dau pe ele la tier 7-9 pana ma satur. am de 2 luni E75 si cred ca de vreo 4 AMX 50-120 si inca mai am cate 100.000 exp de facut la ele. dar cu ele cu o pierdere de maxim 10.000 pe meci imi permit sa fac x2 si sa mai dau 3-4 ture cu ele(in limita timpului disponibil). nu joc la statistica si nici n-am pretentii de mare player...dar 1-2 ore pe seara am cu ce sa joc :P

Edited by VipeR85, 02 March 2015 - 18:37.


#18965
LaurX

LaurX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 30.07.2007
era unu pe aici care zicea ca l-a apucat tremuratu cand a trecut pe langa fi-su care juca Wot , el fiind in pauza impusa probabil
unu care n-a putut in ruptu capului sa renunte la Wot desi se chinuie de multe,multe luni.Posted Image
asta cum s-o chema ?
Sclav dependent de plantatie ??Posted Image

Edited by LaurX, 02 March 2015 - 20:28.


#18966
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Eu aproape că m-am lăsat de WOT. Mai bag câte un joc la două săptămâni.
Adevărul este că, deși la început a fost un joc frumos și captivant, acum s-a transformat  în ceva urât și respingător, datorită celor care folosesc tot felul de programe interzise, cu ajutorul cărora devin invincibili.

#18967
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012

 ammazon, on 02 martie 2015 - 20:36, said:

Eu aproape că m-am lăsat de WOT. Mai bag câte un joc la două săptămâni.
Adevărul este că, deși la început a fost un joc frumos și captivant, acum s-a transformat  în ceva urât și respingător, datorită celor care folosesc tot felul de programe interzise, cu ajutorul cărora devin invincibili.
Invincibil nu devine nimeni, că tot proști sunt...au aimbot...dar tu dacă știi să te înclini și să penetrezi nu te bate nici dracu. Nu e ca și cum capătă 800mm armură și tun cu 800 pen.
Prostia e că trebuie să îți creezi circumstanțele potrivite și dacă te prinde pe picior greșit..ăla ești...

Edited by Ally97, 02 March 2015 - 21:02.


#18968
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,523
  • Înscris: 03.10.2013
jur ca e primul meci cu Luchs
e super tanculetul asta

Attached Files



#18969
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Sunt de acord cu tot ce zici in privinta asta, mai putin termenul de sclavie.
Munca fortata e ok. Munca de Sisif e mai aproape uneori.
Repet, citeste postul meu de pe pagina anterioara.

#18970
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Am căzut de acord...eu omor jumătate din echipa adversă, ei restul. :)
Attached File  shot_080.jpg   553.63K   23 downloads Attached File  shot_081.jpg   495.28K   24 downloads Attached File  shot_082.jpg   449.81K   20 downloads

==========================================================
Ce tre să fac să iau as?
Attached File  shot_083.jpg   538.27K   20 downloads Attached File  shot_084.jpg   505.44K   18 downloads Attached File  shot_085.jpg   449.57K   10 downloads

Probabil niște spotting uh?

#18971
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 cosminph, on 02 martie 2015 - 18:23, said:

Eu am facut-o de 2x consecutiv cu KV4 dar nu am castigat bataliile si implicit nu am primit onoruri. Chiar uitasem de misiune, m-am trezit la final cu mesajul de misiune indeplinita.
Mai imi trebuie 30k exp si scap de el. Teoretic as avea exp generala ca sa il cercetez dar parca nu as consumao.

pastreaz-o pt st-1 ca sa-i pui turela si tunul mare ;)

#18972
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007
Ah, ieri... :)
Ma luptam eu fioros in prima linie (cu HT evident) si vad ca trece pe langa mine si merge in fata artileria Posted Image
Curios, ma iau dupa ea. Cativa pasi mai incolo, poc. Amandoi.
Ok. Sa zicem. Alt meci, aceeasi situatie. Ma iau si dupa asta (acum cu T29 dupa Grille). Si merg si merg si se duce Grille direct la GW Tiger. Care il pocneste. Pocnesc si eu GW Tiger si m-am lamurit. Tre' ca e vb de misiunile in care arty tre' sa distruga arty.

Ciudat rau sa vezi cum trece pe langa tine artileria si merge la atac :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate