Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

World Of Tanks

* * * * - 28 votes
  • Please log in to reply
52403 replies to this topic

#18127
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007
Mi-am luat si eu prima femeala :)
Da' dupa ce m-am bucurat ca mi-am imbunatatit IS-3-ul, mi-am dat seama ca mai bine o puneam pe ELC AMX, ca acolo am 8jceva% echipajul. Si cu o comandanta hot si 100% cu bec cu tot faceam misiunile la light-uri mai repede.
Eh, ce sa fac, daca doar cu HT-urile joc.. Ma mai incurc la strategie.

ps - Hellcat-ul e  TD ? Ca parca retin ca ma mira semnul de pe el insa arata a tanc; altceva nu prea pare a TD acolo, ca m-a si surprins c-am facut misiunea cu 2xTD

Attached Files



#18128
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Man, sper sa stai mai mult printre noi. Primul post a fost savuros.
N-am citit mare lucru despre misiunile winter. Ce se intampla cu echipajele de tancurile winter dupa 9 februarie? Apropo, nenea cu nickul greu de aflat, e ziua lu' matale in ziua fatidica?.

#18129
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 Cy_Cristian, on 29 ianuarie 2015 - 15:58, said:

N-am citit mare lucru despre misiunile winter. Ce se intampla cu echipajele de tancurile winter dupa 9 februarie?

echipajele raman ,tancurile dispar

#18130
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 binganel, on 29 ianuarie 2015 - 15:57, said:


O sa fie nevoie de el.
Incepand cu 9.6, dai 600 grame haur si se schimba instant calificarea tanchistului.
Poti face comandant din transmisionist din cateva clickuri.
Contracost, evident.

pai se schimba calificarea cu aur cand ai tu chef sau ce? daca am echipaje pregatite si complete pt ce sa schimb calificarile?

am vazut dimineata niste explicatii dar cum n u le am cu engleza nu  prea am inteles ce si cum ... o sa vad mai tarziu despre ce ee vorba sau o sa mai citesc pe forum, la voi cei care ati inteles ce au spus rusnacii

Edited by Danubian, 29 January 2015 - 16:05.


#18131
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 binganel, on 29 ianuarie 2015 - 16:10, said:

Multi transmisionisti raman fara loc de munca cand avansezi in tier dar apar locuri libere in meseria de servant sau tunar.
Cam asta e ideea lor. Sa mai stoarca niste bani pentru ca omul e mult mai tentat sa recalifice transmisionistul somer cu 2-3 skilluri decat sa cumpere un biban slab pregatit.
Bisnis!

aha .. ok .. am inteles .. .se foloseste cand iti raman tanchisti bine pregatiti ... practic, putini jucatori (cu ceva banuti de buzunar) rezista sa nu foloseasca gold si sa recalifice tanchistul ramas de izbeliste pt a il folosi la alte tancuri ... nu sunt prosti rusii ... eu chiar ma mir ca abia acum le-a trecut prin cap golania asta .

Edited by Danubian, 29 January 2015 - 16:17.


#18132
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009

 binganel, on 29 ianuarie 2015 - 15:57, said:


Trebuie sa depui mare efort si sa tragi multe sfori sa afli nickul meu secret, dar, daca reusesti, ne putem imperechea vreo cateva meciuri.
Eu n-am nevoie de pluton, tu ai dar nu ai nevoie neaparat de mine... plm, o facem fara obligatii.
Misiunea. Nu te gandi la altceva, da? <_<


O sa fie nevoie de el.
Incepand cu 9.6, dai 600 grame haur si se schimba instant calificarea tanchistului.
Poti face comandant din transmisionist din cateva clickuri.
Contracost, evident.

Maine seara daca ai pofte de puscat tance,imi pun pilele in functiune sa te ginesc oarescum si dam :).Poate il cooptam si pe asta de pe malu fluviului :))

#18133
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 22.12.2006
e plin de rusi pe server test.

#18134
gaby1990

gaby1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.05.2007
Am observat si eu asta. Nu prea sunt multi europeni dornici de teste :)

#18135
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 NaturalBornGamer, on 29 ianuarie 2015 - 16:24, said:

Maine seara daca ai pofte de puscat tance,imi pun pilele in functiune sa te ginesc oarescum si dam Posted Image.Poate il cooptam si pe asta de pe malu fluviului Posted Image)

in weekend mai slabut cu jocul ... joc dar ma intrerup des ....adica joc cate o ora, maxim 2 si apoi fac pauza cateva ore, functie de ce treburi am prin casa sau de drumurile pe care trebuie sa le fac

treaba buna e ca la setul 2 de misiuni se pot juca plutoanele cand doresti, fara sa fie necesar sa faci alte misiuni anterioare

 gaby1990, on 29 ianuarie 2015 - 18:17, said:

Am observat si eu asta. Nu prea sunt multi europeni dornici de teste Posted Image

nici eu nu prea sunt amator de teste pe acel server ... mi se pare pierdere de timp .... l-am folosit doar cand am vrut sa testez cateva tancuri ... nu inteleg cum joaca unii zile intregi pe serverul de teste :|

Edited by Danubian, 29 January 2015 - 20:38.


#18136
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
E cineva care joaca pe linux? :)

#18137
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
L-am jucat eu. Din pacate e mare diferenta. Acolo jucam cu detalii minime. Pe Win medium. Mi-am facut upgrade la calc, dar n-am incercat inca pe Lin.

#18138
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Si ai reusit sa faci statisticele sa mearga? Posted Image
De la Aslain

Edited by xxvirusxx, 29 January 2015 - 21:45.


#18139
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Aslain n-a mers. N-am incercat XVM chior insa.

#18140
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Wine Is Not an Emulator Posted Image
Oricum era de asteptat, dar te las pe tine sa zici ceva de jocul rusilor Posted Image. Evident, nu vreau sa te provoc.

PS: Mai este vreo tomata, asa cum sunt eu care sa joace altceva in afara de winter tanks?

Edited by Cy_Cristian, 29 January 2015 - 22:09.


#18141
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
N-am studiat problema, insa ar putea fi ceva similar lui Wow64 din Win. E posibil sa fie doar un layer, desi pe de alta parte nu cred ca ABI-ul Win se potriveste cu cel Linux.
http://wiki.winehq.o...king_Wine_Myths

LE: Daca n-am realizari marete in joc, macar mi-am bagat inca 250k in traista. Au ramas inca 3. M-am gandit sa bag totul pt HT pentru ca vreau sa-mi iau T29. La momentul actual nu am linii deschise in afara de nemti.

Edited by Cy_Cristian, 29 January 2015 - 22:19.


#18142
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Vezi ca reincarcarea la T29 te costa vreo 60.000-63.000.
Ai 60-63 boabe :)

#18143
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Vezi ce-am zis eu de experienta mea cu WoT. Insa cred ca daca rusii ar fi facut jocul multi-threading s-ar fi miscat ceva mai bine. Evident, nu ca pe Win.
Pana acum n-am intalnit pe cineva sa sustina ca prin WINE merge un program mai bine decat nativ. Dar mare e gradina.

Pomeneam de T29. Cum sa antrenez echipajul? Am inceput cu bec si rest reparatii. la nivelul 2 ma gandeam reparatii pe comandant si in rest BIA.

A intampinat cineva probleme de intarzieri in comenzile data? Pingul il am pana in 50ms, dar cateodata vad intarzieri intre comenzile data (stanga, dreapta, foc, samd) enorme.

LE: Pentru cine-i oarecum la nivelul de tomata. Nu merita un upgrade de calc. In cazul meu nu vad vreo diferenta in calitatea prestatiei mele. Bine, am si alergat dupa prostiile de misiuni.

Edited by Cy_Cristian, 29 January 2015 - 22:37.


#18144
Cy_Cristian

Cy_Cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2009
Posibil sa fi gasit un caz mai special pe cine stie ce programel. Insa miroase nitel a indoctrinare. Nu stiu daca are rost sa comentam astfel de afirmatii.
Poate-mi raspunzi la restul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

2 members, 1 guests, 0 anonymous users

sftpdt, rustic

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate