Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52513 replies to this topic

#15697
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,525
  • Înscris: 03.10.2013
cu "panarama" de Type am 71% rata de victorii:)

Edited by collina1976, 21 October 2014 - 13:29.


#15698
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 collina1976, on 21 octombrie 2014 - 13:29, said:

cu "panarama" de Type am 71% rata de victorii:)

pai si ce inseamna rata de victorii? nimic  ... am tancuri cu care am jucat f bine dar cu care am rata de victorii sub 50% , si vice versa. Type 62 , fata de alte tancuri light de tier 7 , este net inferior. Parerea mea. T71 ii da clasa ... si nu doar el

#15699
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Pana acum nu am lasat placa video sa-si faca up-date pt ca prima oara cand am incercat asta, s-a blocat ceva care mi-a dat peste cap mai multe chestii ... ieri m-a mancat undeva si am lasat sa-si faca up-date la tot ce a vrut si pot sa zic ca treaba e misto tare: calitatea imaginii la wot (si nu doar) e super ... am setarile grafice la minim la wot dar cu toate astea imaginea e mult mai buna ca inainte sa-si faca placa video up-date-ul  :)  ... chiar asa de mult sa conteze un up-date? nu stiam si nu ma pricep la chestiile astea

#15700
Gospodin

Gospodin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.09.2014
AMD e un fel de Wargaming al placilor video: o dau in bara mai mereu la update.
nVidia insa face minuni de la update la update dar nu te poti astepta la multe daca ai placa video de generatie mai veche. Mai implementeaza cate ceva dar se vede cu ochiul liber doar la ultimele serii.
Probabil cel mai bun exemplu de dat ar fi celebrul GeForce 8800GT (seria 8xxx, in general) vs. nu mai putin celebrul Crysis. Numai prin updateuri au dublat performanta in acest joc la aceasta serie.
Sunt recunoscuti ca scot cu ajutorul softului tot ce e posibil in materie de performanta din fiarele lor.

Edited by Gospodin, 21 October 2014 - 14:14.


#15701
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 Gospodin, on 21 octombrie 2014 - 14:11, said:

AMD e un fel de Wargaming al placilor video: o dau in bara mai mereu la update.
nVidia insa face minuni de la update la update dar nu te poti astepta la multe daca ai placa video de generatie mai veche. Mai implementeaza cate ceva dar se vede cu ochiul liber doar la ultimele serii.
Probabil cel mai bun exemplu de dat ar fi celebrul GeForce 8800GT (seria 8xxx, in general) vs. nu mai putin celebrul Crysis. Numai prin updateuri au dublat performanta in acest joc la aceasta serie.
Sunt recunoscuti ca scot cu ajutorul softului tot ce e posibil in materie de performanta din fiarele lor.

nVidia GeForce am .. dar nu cred ca 8800 GT  ... nici nu stiu ce model este deci iti dai seama ce m-a interesat ...parca e cu 6 in fata, nu cu 8 ... totusi nu sunt sigur ce serie este .. oricum , nu e ceva de ultima generatie ... important e ca sunt multumit dupa acest up-date

#15702
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011

 Danubian, on 21 octombrie 2014 - 13:26, said:

cred ca cca 500.000 - 600.000 credite o sa iei pe el.... pe panarama aia de Type 62 am luat aproape 1.000.000 credite

da, cum zice si gospodin, maine o sa fie castigate primele cotete de gaini Posted Image
Panarama ...hahahah...am facut cu el  triplul banilor pe care l-ai vandut tu,plus ca ador sa joc cu el .Mai 3 % si iau al treilea insemn de excelenta pe el :P

#15703
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 p3tqw, on 21 octombrie 2014 - 14:53, said:

Panarama ...hahahah...am facut cu el  triplul banilor pe care l-ai vandut tu,plus ca ador sa joc cu el .Mai 3 % si iau al treilea insemn de excelenta pe el Posted Image

n-am nimic de comentat ... eu fac credite cu alte tancuri .... doar am comparat type 62 cu t71 ca si performante si e mult sub el, din pct meu de vedere  .... pt cine nu vrea sa cumpere tanc premium, cele primite la misiuni evident ca sunt bune.....mie nu-mi place sa joc cu lighturi .... ma enervez cand fac spot degeaba pt niste idioti de camperi

Daca ai 2 insemne de excelenta inseamna ca esti tare ... bravo!

Edited by Danubian, 21 October 2014 - 15:04.


#15704
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Aseara am avut ocazia sa vad ca absurditatea WG este....fara limite. Cu proaspat  dobanditul Cromwel, am avut parte de nu ai putin de 15 jocuri fara  victorie ( si ar fi fost prima a zilei) .Nu-mi amintesc sa fi avut parte la alt tanc/td/spg  de statistici asa de slabe( inca e sub 20%) . Bine,era cu al doilea tun,total ineficient  dar cred ca si cu ultimul( l-am pus astazi cu xp disponibil) nu ar fi fost altceva cu astfel de coechipieri.

#15705
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011

 Danubian, on 21 octombrie 2014 - 15:02, said:


n-am nimic de comentat ... eu fac credite cu alte tancuri .... doar am comparat type 62 cu t71 ca si performante si e mult sub el, din pct meu de vedere  .... pt cine nu vrea sa cumpere tanc premium, cele primite la misiuni evident ca sunt bune.....mie nu-mi place sa joc cu lighturi .... ma enervez cand fac spot degeaba pt niste idioti de camperi

Daca ai 2 insemne de excelenta inseamna ca esti tare ... bravo!
La trei pot spune ca sunt ...mersi ;)

#15706
Gospodin

Gospodin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.09.2014
Nu e cazul la un light. Scopul lui e sa faca rost de carne de tun pentru ceilalti.
Degeaba produce 1000-2000 damage daca assistul e zero.


#15707
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Azi cred ca programatorul care raspunde de contul meu e beat. Am 18 lupte, doar una pierduta.

#15708
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
maine dimineatza vine togu... Posted Image

apropo, ca era vorba de unicum astia...am gasit vreo 3 la kaufland, isi faceau cumparaturile, da cred ca erau unguri nu romani :

Edited by VipeR85, 21 October 2014 - 19:15.


#15709
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011

 Gospodin, on 21 octombrie 2014 - 18:46, said:

Nu e cazul la un light. Scopul lui e sa faca rost de carne de tun pentru ceilalti.
Degeaba produce 1000-2000 damage daca assistul e zero.
Nu poti fi mai bun ca 95 % dintre playeri jucand doar la damage fara assist cu un light :P Daca sti  bine sa joci cu un light celelalte toate ti se par Op cand joci cu ele deoarece in opinia mea light-urile sunt de departe cele mai greu de jucat tancuri.Uite spre exemplu eu pe bc 25 am scorul ala de damage mediu pe lupta raportat la hp-ul propriu propriu de 1,4 iar pe type am 1.0  ,pe bc am doar un insemn pe cand pe type ma aproprii de al treilea .Dovada ca fac spot :)

#15710
Gospodin

Gospodin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.09.2014
Insemnele de excelenta se rezuma strict la damage pe cand de la un light (cu mici exceptii) se asteapta altceva.


#15711
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011

 Gospodin, on 21 octombrie 2014 - 20:40, said:

Insemnele de excelenta se rezuma strict la damage pe cand de la un light (cu mici exceptii) se asteapta altceva.
Cand iesi primul la damage la tier 10 cu light de tier 7 deja nu mai sti la ce sa te astepti.Adica si daca le tin  jumatate din timp jumatate din echipa adversa sub observatie si nu trage nimeni sau nu dau la weak spot ce rezolv...mai bin

 p3tqw, on 21 octombrie 2014 - 21:02, said:

Cand iesi primul la damage la tier 10 cu light de tier 7 deja nu mai sti la ce sa te astepti.Adica si daca le tin  jumatate din timp jumatate din echipa adversa sub observatie cu binoclul  si nu trage nimeni sau nu dau la weak spot ce rezolv...mai bine flanchez  ceva ...sniparesc din lateral .Bine sunt si exceptii  cum ar fi Fiery salient sau El haluf unde 4000 dmg assist e ceva modest daca ajung la tufa cutare.


#15712
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,525
  • Înscris: 03.10.2013
:)

Attached Files



#15713
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Mare diferenta intre tancul de tier 7 (Panther I)de pe linia lui E 50 M si cel de tier 7 (VK 30.02 D ) de pe linia lui Leopard. Cea mai mare diferenta este la tun, Patherul avand o penetrare de 198 in timp ce VK-ul are doar 150. Daca eram un ahtiat dupa statistici probabil renuntam la linie avand in vedere ca jucand cu Panther aveam des media zilnica a WN8 de cca 2000 sau peste 2000, iar acum cu VK-ul abia depasesc 1200 - 1300. Cand sunt top tier si treaba merge bine fac prapad, insa vs tier 8 si mai ales vs 9 se alege praful.
La tier 8 ambele linii au parte de acelasi tun.
Totusi cand ajungi la tier 9 situatia se inverseaza intre cele 2 linii in sensul ca pe linia lui Leopard joci pana cercetezi tancul de 10 cu un tun cu pen 268 Posted Image
Am scris asta pt cei  care merg pe liniile astea si care nu stiu la ce sa se astepte.

Edited by Danubian, 22 October 2014 - 07:44.


#15714
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 collina1976, on 22 octombrie 2014 - 06:26, said:

Posted Image

am finalizat si eu misiunea asta ... se poate face doar o data? nu m-am uitat .... oricum , am pastrat doat extinctoarele automate iar restul am vandut pt ca nu folosesc

Azi o sa vand cotetul de gaini numit TOG II :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

mihaim5

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate