Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre Storcator de fructe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2176 replies to this topic

#1657
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.11.2005
Mersi de parere, se prea poate sa il astept astazi. Vad ca pe lidl.de e saptamana asta la 60 euro ceea ce in teorie ar trebui sa ajunga la noi in 2-4 saptamani.

#1658
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
A venit si raspunsul celor de la Hurom,

Dear Sir,

No Sir.
Warranty coverage is valid only with if you have purchased from authorized place.

Let's say you need repair.
If have purchased Hurom in Romania, you can get repair from local serivce care center in Romania.
In this case, warranty is valid.

If you have purchased outside of Romania but you want repair in Romania, warranty coverage will not be valid.

Best regards,
Harry Huh

Dar pana la urma am comandat de la Allie,la pretul de 667ron hurom HH-SBF11....daca am noroc si scap si de taxe si vama,chiar nu mai conteaza garantia la banii astia:))

@Moon_fire,observ ca suntem vecini,eu stai mai la tara la Selimbar,daca ai putina rabdare poti sa vezi ce o sa primesc:)

#1659
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.11.2005
Ah super, am sa vin cand iti ajunge. Sper pana atunci sa iau si eu unul.Nici eu nu stau chiar in Sibiu dar sunt la un bat distanta de oras, probabil ca tine
In alta ordine de idei am vazut documentarul Fat, Sick and almost Dead. E motivational si ce imi place la el ca se axeaza pe idee si nu pe un individ. Super.

Oare ce face userul care a postit 30 de zile. Sunt curios impresiile lui

#1660
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
A sosit jucăria,toata distracția 667 Ron am scăpat de tva si taxe.

#1661
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Bravo! Ti-a venit repede!
Super treaba si cu taxele... In ce oras?

#1662
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Cam asa arata produsul si produsul finit,am testat doar cu portocale,sunt multumit de cat de usor si repede se curata.Transportul a fost prin TNT,nu DHL(aici ar fi fost taxe,nu sunt asa de flexibili cei de la cluj),livrarea durat circa 8 zile.Ma poate ajuta cineva cu manualul in limba engleza si cartea de retete pentru sucuri?Posted Image

Attached Files



#1663
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.11.2005
Si pare a fi Hurom original? Adica nu stiu, e greu sa compari ceva cand nu ai cu ce. Sunt semne ca e clona?

#1664
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Așa pare a fi,azi fac testul cu rădăcinoase

#1665
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu am luat slow juicer-ul Silvercrest din Lidl.....S-a descurcat de minune cu vreo 20 kg de rosii facute bulion......la morcovi, mere, piersici, struguri face minuni.....Sunt chiar multumit....

#1666
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Testat si radacinoasele,pulpa ramane foarte uscata,sucul excelent....mai ramane de testat pentru lapte.Nu am gasit nici o problema pana acum la storcator,nu curge pe la ax ori prin alte locuri.

Attached Files



#1667
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postespn, on 27 august 2016 - 12:45, said:

Testat si radacinoasele,pulpa ramane foarte uscata,sucul excelent....mai ramane de testat pentru lapte.Nu am gasit nici o problema pana acum la storcator,nu curge pe la ax ori prin alte locuri.
Cum testat pentru lapte?

#1668
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7F-iTaV60TY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1669
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
N-ai zis in ce oras "ai scapat" de vama si taxe.

#1670
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Tnt Cluj pt Transilvania acolo se face vama.

#1671
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.11.2005
Oare se aplica evitarea vamei la TNT pentru toate coletele?

#1672
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Iti pot spune din propria experienta(avem saptamanal importuri din China,cand uita chinezul sa puna ceva sau trimit o piesa in garantie regula de aur este 10 USD si sample sau gift:))) caci sunt mai flexibili cei de la TNT,la DHL daca ai ceva colet si ai nesansa de a nu scapa de TVA in cazul persoanelor fizice,mai au si o taxa de procesare fixa indiferent de valoarea produsului...de acea evit cat pot de mult DHL.

#1673
Cristi2016

Cristi2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.01.2016
După lupte seculare care au durat aproape 30 de ani, mi-am cumpărat și eu Kuvings!  În sfârșit am făcut pasul spre civilizație. Deși detestam din principiu toată reclama și prețul exagerate cu care venea pe piață acest aparat. Nu spun prețul cu care am reușit să-l achiziționez, deoarece unii își cumpără șosete de banii ăștia. Dacă e ieftin, sunt și eu fițos, mi se pare normal! Așa că mi-am cumpărat cea mai tare marcă. Primele impresii sunt dezamăgitoare.... Da, stoarce pătrunjel, un fel de probă de foc pentru aparatele melcate. Alte storcătoare (la cele no name  mă refer) se blochează imediat la proba asta, deci mi-am zis că: uite, domne, ce înseamnă calitatea! DAR! Când am trecut la frunze de țelină, am avut un șoc. Mi-am dat seama câtă intuiție am avut în toți acești ani când refuzam sistematic să cumpăr Kuvings! Deci la frunzele fibroase de țelină s-a înfundat gura de evacuare în 3 secunde. Nu doar atât, dar s-a blocat și aparatul, s-a autodeconectat și nu mai învârtea melcul absolut deloc. Am dat revers și a reînceput să se învârtă. Dar de stors tot nu a stors, ci a rămas înfundat. Ba chiar mai mult: nu doar că n-a stors, dar a mai început și să defuleze sucul prin locuri nepermise, respectiv pe sub cuvă, spre motor. Să dai 2100 lei și să stai cu șervețelul după tine ca la bătrânii din azil care fac pe ei, parcă nu mi se pare deloc ultimul răcnet. Poate răcnet de durere! Iar când i-am sunat pe cei de la service să le spun că cei care mi-au vândut aparatul (Carrefour) mi l-au dat fără o garnitură de silicon de 10 lei, i-a durut fix în pix, m-au pus s-o cumpăr! Deci s-a lămurit și cu calitatea service-lui!!!

A! Și am mai uitat să adaug o bilă albă pentru Kuvings: se încinge sucul ca dracul, așa că ar trebui să fie denumit storcător la rece-dogoritor

#1674
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Storcatoarele verticale nu sunt eficiente pe frunze, orice ar minti vanzatorii. Pur si simplu constructia lor le predispune la infundare, indiferent ca-s de 200 de lei sau de 2000.

Pentru frunze ia unul cu ax orizontal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate