Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Despre Storcator de fructe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2176 replies to this topic

#1639
Cristian-Gheorghe

Cristian-Gheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 25.10.2007
Am nevoie de un sfat: ce ați alege intre Hurom GD si Hurom DA-1000? De fapt, sunt diferențe notabile intre cele doua modele?
Mulțumiri anticipate.

#1640
alecsutzu4u

alecsutzu4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.04.2006

View Postotvos-bruno, on 13 iunie 2016 - 22:14, said:

L-a mai cumparat cineva?Daca aveti intrebari..

Eu.
Sunt multumit, dar nici nu am cu ce sa compar, nu am am mai avut slow juicer pana acum.
Din jumatate de ananas si vreo 3 kiwi uitate prin balcon de 2 saptamani au iesit 400 ml suc.
Pulpa eliminata e foarte putina comparativ cu ce scotea batranul centrifugal philips pe care l-am avut.

Edited by alecsutzu4u, 14 June 2016 - 10:31.


#1641
bucsie

bucsie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.02.2007
am luat eu, pentru maica-mea. pot face comparativ un test intre el si oscar da-1200, dar un pic mi-e lene :)

#1642
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Catavencu, tata!!!
Cel mai misto post de cind urmaresc subiectu' asta!

#1643
sokanu

sokanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.12.2007

View PostCristian-Gheorghe, on 13 iunie 2016 - 22:41, said:

Am nevoie de un sfat: ce ați alege intre Hurom GD si Hurom DA-1000? De fapt, sunt diferențe notabile intre cele doua modele?
Mulțumiri anticipate.

View PostCristian-Gheorghe, on 13 iunie 2016 - 22:41, said:

Am nevoie de un sfat: ce ați alege intre Hurom GD si Hurom DA-1000? De fapt, sunt diferențe notabile intre cele doua modele?
Mulțumiri anticipate.

View PostCristian-Gheorghe, on 13 iunie 2016 - 22:41, said:

Am nevoie de un sfat: ce ați alege intre Hurom GD si Hurom DA-1000? De fapt, sunt diferențe notabile intre cele doua modele?
Mulțumiri anticipate.


#1644
Mircea_jr

Mircea_jr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 13.04.2007

View Postotvos-bruno, on 13 iunie 2016 - 22:14, said:

Buna seara,
Da,eu Posted Image Chiar in seara asta  Posted Image
E primul meu slow juicer....si sunt impresionat.
E destul de solid,bine construit...stoarce f bine.L-am testat doar cu mere.Din 3 mere medii (la punga de la Lidl) am stors putin mai mult de un pahar (250ml)
Resturile sunt uscate( fata de storcatorul centrifugal),suc omogen,nu s-a separat...mai bogat un pulpa.
3 ani garantie,in manualul cu instructiuni sunt si ceva retete,vine si cu perie de curatat.
Am mai multe aparate de la Silver-Crest(ap de facut paine,mixer vertical,etc) si sunt f ok
Eu sunt multumit momentan,Posted Image Urmeaza sa-l mai pun la teste.

L-a mai cumparat cineva?Daca aveti intrebari..

Salut! Ce mai face storcatorul Silvercrest, cum se prezinta...? Poti, te rog, sa faci un scurt update?
(pentru restul cititorilor, ma refer la slow juicer-ul aparut recent in oferta Lidl - link informativ aici, de pe site-ul german; asta-l gasesc acum, in graba)

Daca mai exista si alti colegi care l-au luat, ii rog frumos sa-si dea si ei cu parerea. Am vrea sa-l luam cadou pentru cineva. Mersi anticipat!

EDIT - m-a batut soarele in cap se pare, abia acum am observat ca mai sunt cel putin 2 co-forumisti care-l au. Scuzati Posted Image


In alta ordine de idei, Panasonicul MJ-L500 a implinit cu bine un an de utilizare, mergand ca in prima zi, fara nicio problema.

Edited by Mircea_jr, 30 July 2016 - 14:28.


#1645
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
mai este și Myria ca o posibilă variantă
în selgros este la 270 ron dacă nu mă înșel
destul de bun - aproape de ourssonul meu ( pe care am dat vreo 700 ron) în ceea ce privește cantitatea și calitatea sucului extras...
eu i-am luat maică-mii unul și este mulțumită de el ( mai am unul acasă dar l-am folosit doar de vreo 10 ori; sunt mulțumit de el atât cât l-am folosit - îl car după mine în concedii )
și am văzut că mai sunt colegi care-l au și sunt mulțumiți de el
oricum, mi se pare o variantă / rezervă bună , în caz că nu mai găsești silver-ul

stimă!

Edited by quarelin, 30 July 2016 - 17:53.


#1646
bucsie

bucsie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.02.2007
Dupa ceva utilizare, as zice ca cel de la lidl nu e asa grozav pe cum pare.Cu siguranta cu e la fel de bun ca si huromul pe care l-am testat. La incarcare mai mare s-a chiar blocat motorul si a trebuit asteptat dupa el sa se raceasca.
Chiar si dpdv ergonomic, e mai greu de montat. Nu il recomand.

#1647
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Dupa lungi cautari, am achizionat si eu un storcator cu presare la rece, mai exact Heinner HSJ-160RD. Am oscilat intre asta si Myria, insa Heinner-ul pare mult mai ok la calitatea plasticelor. L-am luat la reducere de la emag folosind si un voucher cadou primit gratuit. A costat 270 lei. Mai era si in Carrefour la 290 lei la oferta. Pana acum nu am apucat decat sa il testez o singura data. E silentios si sucul este destul de mult, doar ca un pic cam gros dupa gustul meu. Sotiei ii place asa cum este. La banii astia zic ca e o achizitie ok, are si 3 ani garantie, sper sa nu dezamageasca.

Edited by shadow_x3x, 04 August 2016 - 19:07.


#1648
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
să-l folosiți sănătoși!

#1649
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Dilema mea,am găsit 2nd Generation 100% Original HUROM Elite HH-SBF11 Slow Juicer Fruit Vegetable Citrus Low Speed Juice Extractor Made in Korea
http://s.aliexpress.com/zYfAbERN
(from AliExpress Android) însă codul produsului HH-SBF11 nu il regăsesc pe site-uri românești,cei de la Hurom au modele codificate pentru diversele piețe?(Europa,asia,us) diferența de preț e tenta pentru a-l cumpăra de acolo chiar și cu tva(desi trece valoare 9$ si cadou)....merita riscul?

#1650
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Singura problema este garantia. Esti sigur ca merge sa scapi de TVA la vama? Pt ca e destul de voluminos si la prima vedere este evaluat clar peste 10 euro (cat se plateste TVA-ul) si e posibil sa platesti si taxe vamale.

#1651
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Am întrebat reprezentatul lor pentru Europa legat de garanție(cei din România sunt convins că spun că nu) si daca am taxe 1% si tva 20% ajung cu transport cu dhl la aproximativ 200$,mai puțin de jumătate din prețul din ro....cam asta e marja de profit a celor din romania care au costuri mai mici aducând comenzile cu vaporul,p lus discountul pentru volum...

#1652
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 14.11.2005
Sunt curios espn daca e exact acelasi produs. Te rog sa revii cu impresii daca il iei. Mersi

#1653
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Aștept răspunsul celor de la Hurom referitor la gara tie si cum pot verifica dacă e autentic.

#1654
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 14.11.2005
Ok, mersi.
Sunt tare curios de ce nu e bun Silvercrest-ul. Firma are de obicei produse de calitate.
Uite ce am gasit, cautand despre unele slow juicere: https://www.vergleich.org/slow-juicer/

#1655
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Silvercrest e doar un brand lidl. Poate acum au ales un model mai slăbuț de la un producător OEM.

#1656
otvos-bruno

otvos-bruno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.12.2010

View PostMircea_jr, on 30 iulie 2016 - 14:25, said:

Salut! Ce mai face storcatorul Silvercrest, cum se prezinta...? Poti, te rog, sa faci un scurt update?
(pentru restul cititorilor, ma refer la slow juicer-ul aparut recent in oferta Lidl - link informativ aici, de pe site-ul german; asta-l gasesc acum, in graba)

Daca mai exista si alti colegi care l-au luat, ii rog frumos sa-si dea si ei cu parerea. Am vrea sa-l luam cadou pentru cineva. Mersi anticipat!

EDIT - m-a batut soarele in cap se pare, abia acum am observat ca mai sunt cel putin 2 co-forumisti care-l au. Scuzati Posted Image


In alta ordine de idei, Panasonicul MJ-L500 a implinit cu bine un an de utilizare, mergand ca in prima zi, fara nicio problema.


Buna,
De cand l-am cumparat il folosesc aproape zilnic...
Sunt multumit de produs....ca si de alte produse Silvercrest de la Lidl.Am facut diferite combinatii de sucuri:am stors si morcovi,sfecla,pere,etc.La morcovi,eu ii tai in bucati mai mici,sa nu-l fortez.O data mi s-a blocat,dar din vina mea....recunosc:am bagat mai multe bucati si s-a oprit.Am apasat pe butonul "reset" si am continuat treaba mai departe.
Stoarce bine,pulpa este uscata,
Inca nu l-am testat cu iarba de grau si verdeturi de genu'.
De curatat si de montat se monteaza usor...comparativ cu vechiul storcator centrifugal.
Cum am mai spus....e primul meu storcator cu presare la rece,deci nu am cu ce sa-l compar.
Eu sunt multumit+ ca are si 3 ani garantie.Plasticul e de calitate,
Daca mai apare in oferta...e de luat in calcul

O seara buna!

Edited by otvos-bruno, 09 August 2016 - 23:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate