Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

ziarist incoruptibil

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Am o problema cu un vecin care a construit o casa fara autorizatie in zona de protectie a padurii, ocupand un drum comunal care deserveste si proprietatea mea. Am apelat la autoritati dar nu am primit sprinjin ( e tinut in brate de primar) si la presa, dar din pacate asa-zisii ziaristi nu au avut curaj sa se puna cu el sau mi-au cerut bani. Daca cunoasteti sau sunteti un ziarist onest va rog sa ma contactati pentru a va prezenta cazul.
Multumesc anticipat. [email protected]

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Ai incercat sa suni la redactiile ziarelor nationale ? Poate apari prin pagina 3-4 sau chiar 1 daca n-au subiecte.

Dar la departamentul de stiri al televiziunilor nationale ? Ca locale inteleg ca nu se poate ... :)

#3
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Nu cred ca rezolvi nimic daca apare in presa. Pentru presa locala poate fi un subiect, dar in niciun caz pentru presa care apare in toate judetele.

Da-l in judecata. E mai costisitor dar ai sanse sa castigi. Cu presa nu il vei impresiona.

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Vorbeste cu un avocat, da-l in judecata.

#5
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
In presa apari doar daca platesti! Pe la ProTv era pe undeva pe la 2.000 de euro!

Edited by dan84, 31 August 2010 - 21:48.


#6
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Primarul de ce partid apartine ?

Daca ii cu PDL mergi la realitatea sau antena ca il rezolva ei, daca ii la PSD & Co. mergi la OTV si B1 ca o sa faca o telenovela dupa povestea asta.

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
http://economie.hotnews.ro/imobiliar

Sunt niste astfel de articole.

#8
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
@ initiator - repet, presa nu da sentinte in instanta. Face presa un articol/emisiune dupa care ... ce? Da-l in judecata, daca ti-a ocupat calea de acces ai sanse de castig.

#9
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
Dar niste baieti certati cu legea nu cunosti?  :naughty: Ai da foc la casa de cateva ori si sa vezi cum isi muta casuta mai incolo. :thumbup:
Sa-l dai in judecata, teoretic e corect, dar dureaza peste doi ani si platesti vreo 3.000 euro.
Asculta la baiatu, vorbesc din proprie experienta. Eu inca ma mai judec si am toate actele care dovedesc ca am dreptate.
A doua oara cand am avut probleme, au venit baietii rai cu batele si...in doua ore s-a rezolvat problema. Intelegi diferentza?  :naughty:
Daca angajezi avocat, du-te in sala de judecata si vezi cum prezinta alte procese, ca sunt la tantalai care nici nu stiu sa deschida gura.
Si vezi sa nu-l platesti pe infatisare, ci pe total.

#10
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
lol buna asta cu judecata; dar daca zici ca e pe bune cu primarul crezi ca la un eventual proces nu cotizeaza la cine trebuie sa iesi tot tu aiurea?
Te gandesti bine  inainte de a te judeca e posibil sa cheltui prea multi bani ca sa merite

#11
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Ma gandesc la o companie la tv cum zicea robyzz care sa inceapa cu 2-3 zile inainte de prima infatisare ... si sa se mai aduca aminte de ea ... cu timpul ... s-ar putea cu aceasta mica reforma in justitie care s-a facut sa nu dureze cu anii .... cel putin asa se batea cu pumnul in piept ministrul justitiei .. ca o speta poate avea chiar si 2-3 infatisari pe saptamana ...

#12
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Multumesc pt raspunsuri.
In primul rand am vorbit cu un avocat care mi-a dat dreptate dar ma costa 6000euro si dureaza 3-4 ani, iar eu nu am nici bani si nici timp. Terenul in cauza e in Pantelimon la doi pasi de Bucuresti. Am vorbit la tvr, la realitatea, la antena1 si la otv (care chiar au filmat si pe urma mi-au cerut 1000 de euro). Cu baietii rai nu merge ca nici el nu e cuminte si locuiesc in zona. Eu trebuie sa pun presiune pe primar pt ca el ar trebui ca in 24 de ore sa elibereze drumul comunal (conform legii). Daca reusesc sa vand casa in care locuiesc acum, cred ca o sa trec la masuri mai deosebite (de ex sa ii blochez accesul primarului la casa lui).

#13
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
atunci faci scandal mare mare si chemi televiziunile ; nu cred sa refuze

#14
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
In cazul asta cel mai bine atragi atentia catarat pe primarie/prefectura cu o canistra de benzina in mana si o bricheta in alta si urlii in gura mare ca iti dai foc si te arunci daca nu vine televiziunea sa iti spui durerea! Platesti o amenda pentru tulburarea linistii publice dar apari la televizor, basca si la stirile nationale!  :naughty:

P.S.: Nu am glumit!

#15
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Eu ma gandeam la greva foamei.... In ce tara traim...

#16
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Nu cred ca se sinchiseste cineva ca refuzi tu sa mai bagi ceva la maț! Trebuie spectacol, circ, sirene, ziaristi, d-astea!

Sau daca le ai cu biserica ai putea sa dai un acatist! Merge sa stii, dar trebuie sa te tii de treaba vreo 40 de zile!

Edited by dan84, 01 September 2010 - 21:12.


#17
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
6.000 de euro?  :puke: Ai fost in codru la haiduci?
Ai facut si tu greseala care am facut-o eu. Te-ai dus la un avocat de renume, tot prost, dar de renume. Numai daca iti recupereaza bani ar putea sa-ti ceara procent 8% din suma castigata, dar numai daca iti recupereaza toti banii, altfel comisionul e 0%. Cu toate ca e ilegal acest comision , caci e un fel de camatarie, dar...daca legea le permite....
Daca facem o cheta cu flegme verzi si innodate, ne dai si noua numele si adresa piratului ala de avocat...sa stim unde sa le expediem?  :angry:
Deci daca vrei sa i-o platesti cu aceeasi moneda, toarna-i frate in fata casei o fadroma de ciment si apoi ai zici, ca ai gresit numarul de la casa, ca nu aveai ochelarii la tine...siiii, iti ceri si scuze. Eu  tot la metoda cu dat foc la casa ma gandesc ca ar fi cea mai indicata. Sa nu-mi spui ca in tot Bucurestiul ala nu gasesti tu niste "baieti buni" care sa te ajute.  :notangel:
Dar la politie ai depus macar o plangere? La politia locala o sa dea spaga primarul , apoi te duci la cea judeteana, si apoi la cea de pe tara, si daca nimeni nu-ti da atentie.... e perfect: plangere la Curtea Europeana de Justitie si ceri daune morale statului roman, de vreo 4 milioane de euro.
Ce a ajuns in Romania sa ne sperie un primar? In fata justitiei un primar e un NIMENI. Toti sunt jmecheri pana ai vezi ca Becali la racoare.

#18
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Multumesc pt sprijin. Incepe sa se vada ceva http://www.reporterv...list-onest.html !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate