Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Gletuirea si revopsirea a doua camere

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
zengaro2

zengaro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 12.07.2010
In primul rand, daca thread-ul nu este amplasat unde trebuie imi cer scuze si rog moderatorii sa il mute la locul lui. :rolleyes:
Vreau sa pun pe cineva sa imi gletuiasca si sa imi vopseasca 2 camere (una de 33 de metri patrati si alta de 40-42 metri patrati). Si sa termoizoleze aceste camere (ar veni in total cam 17 metri patrati de termoizolat). Cam cat ar costa materialele si cat manopera?  :peacefingers:

#2
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
la manopera depinde...ce ai acum pe pereti..tb curatati sau doar facute reparatii...cat de strambi sunt peretii daca vrei sa iti scoata unghiurile drepte...

materialele te pot costa mult sau putin dupa buget si pretentii...ca idee o galeata de lavabila de la savana cu teflon e 1 mil si aceeasi cantitate de la innenweis e 500 mii...

#3
zengaro2

zengaro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 12.07.2010
Cred ca trebuiesc curatati dar de drepti sunt drepti..

#4
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009
Asa cum s-a spus mai sus depinde de pretentii, daca vrei sa indrepte la olnitele, daca vrei peretii super-drepti sau doar sa dea bine la ochii, daca camerele sunt mobilate sau sunt libere (e si asta o problema)

Un pret mediu, ca si manopera ar fi undeva la 20-22.mil (2000-2.200 RON) si ma refer la o lucrare cinstita.

Insa nu e batut in cuie si poate urca pana la 3000 Ron in cazul unor pretentii mari insa poate fi si mai jos, dar sub 1.500 - 1.600 Ron nu se mai numeste renovare ci reimprospatare, adica o lucrare fara pretentii prea mari, facuta doar pentru a schimba aspectul, cu un glet "tras" dupa forma peretilor, fara prea multa incarcatura in intentia de a indrepta eventualele denivelari..  (aici depinde cat de drepti sunt, poate intr-adevar nu este cazul)

Cat despre materiale sunt cum spunea:
Aceeasi cantitate pe care o iei de la
-Savana 1mil
-Innenweis 500 mii
-Benjiamin Moore 2,5 mil

La fel si la glet:
-Gletul meseriasului care e 10 Ron un sac, sau cat e, ca nu am folosit niciodata,
-Ceresit 30Ron,
-SuperRigips care e 60Ron un sac..

Edited by marian78ro, 30 August 2010 - 08:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate