Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Paint Zoom

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
optiqu3st

optiqu3st

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.01.2008
Salut Baieti. Avand in vedere ca e august si mai toata lumea face curatenie prin casa, ma bate gandul sa varuiesc o mare parte din apartament, dar fara o cheltuiala prea mare. Avand in vedere ca nu am prea mult timp la dispozitie si nu imi place sa stau cu casa rasturnata prea mult ma gandesc sa achizitionez acest aparat (Pain Zoom) E vreunu din voi care il are? sau care cunoaste pe cineva care il foloseste? Ca nu prea as vrea sa dau banii degeaba pe el. Astept parerile voastre

#2
optiqu3st

optiqu3st

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.01.2008
ma da chiar nimeni nu a cumparat asa ceva sau are cunostinte care au achizitionat asa ceva?

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ia aspiratorul si borcanelul si vei obtine acelasi rahat, dar mai ieftin de data asta.
Sunt scule si scule .

Metoda este buna dar cu scule profesionale nu gen cele de la tv care costa max 100 ron dar fiind super oferta le primesti la 300 ron.........

Edited by keta, 26 August 2010 - 17:24.


#4
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
Cea mai ieftina masina de zugravit e vreo 2000 eur...Ti-e asa de greu sa dai din trafalet...??? Vrei sa scapi mai ieftin, pune osu la treaba si economisesti manopera. Ti-e lene, marca banu si lasa pe altu sa asude. varianta 3 nu ma duce prostu care ar fi
Un client de-al meu a incercat sa zugraveasca cu o masinarie asemanatoare luata din comert; s-a enervat atat de rau ( pt ca se infunda si nu putea sa pulverizeze uniform) pana a dat cu ea de soclul casei....! ( nu cred ca a costat 300 lei).Lavabila are calcite in ea, trebuie strecurata prin tifon si diluata mai mult ca s-o aplici cu masina de zugravit, pana strecori tu o galeata, eu dau 2 pereti cu trafaletul...Scula aia o fi buna pt baituri sau emailuri baza apa, dar nu pt lavabile!!!

#5
DancoD

DancoD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.02.2011
Salutare

Am de zugravit un apartament de 3 camere, am vazut pe mai multe posturi tv acele aparate tip Paint Zoom, are cineva asa ceva, a folosit , ceva pareri ?

Astept raspunsuri, multumind anticipat

#6
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am vrut sa cumpar asa ceva dar mi se pare aiurea pentru lavabil . Din gresala am gasit la oferta la ambient un pistol cu elecromagnet la 69 lei pe care scria ca este pentru lavabil . L-am luat la banii astia si intradevar merge , are o "clepsidra" in cutie care ajuta la diluarea vopselei - daca trece usor e buna vopseaua pentru pistol , simplu , ieftin , daca se strica nu-ti pare rau . E cu elecromagnet , biziie , are si un furtun pentru prelungirea diuzei de suflare - ajuta la tavan . Am vopsit o garsoniera de 3/4 sa vad ce stie si stie , inclusiv amorsa am suflat-o cu el . Ca specificatii : 100W , 230ml vopsea/minut , timp folosire maxim 5,5 minute , borcan (din plastic) 900ml , sorb vopsea conceput cu filtru pentru impuritati , 1,3 kg fara vopsea .

#7
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
am luat un astfel de aparat il voi testa pana la sfarsitul lui aprilie si voi veni cu comentarii

#8
crisskiss

crisskiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.06.2007
de acest pistol este vorba?
[ http://www.ambient.ro/catalog_sap/product_images/thumbnails/FT000301.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adi_master, 09 June 2011 - 23:46.


#9
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
NU, este vorba de cel din reclama tv. paint zoom are 650w care constituie totusi un avantaj , am vopsit in lavabil 110-120mp intr-o zi lumina  o fata de casa mai exact (cu tot ce a insemnat, de la izolat tocuri usi ,rame ,geamuri si pregatit vopseaua pana la cocotatul pe scari ) este foarte importanta dilutia nu trebuie sa fie nici prea groasa ca se infunda repede duza ,nici prea subtire ca intervin gazari nedorite si scurgeri  dar se remediaza ca nu vopsim masini doar ca trebuie luate din pripa, ori date 2 straturii eu am fortat dintr-un singur strat) una peste alta produsul este ca si in reclama adica face ca si in reclama ,pe mine ma multumit mai am de zugravit peste 300mp si pot sa zic ca merita daca nu ti-se par mult cei 160ron pret la care l-am achizitionat eu cel putin, nu stiu daca merge vopsele pe baza de diluanti voi incerca cu proxima ocazie dar este un ansamblu de plasticuri totusi .....la vopsepele pe baza de ulei sau solventi grasi garantez ca merge.
p.s. faza cu curatitul nu este ca si in reclama al meu arata la sfarsitul zilei de parca il aveam de 10ani.....se spala totusi cu buretele
nota pe care o acord este de 9/10
p.s.s economie mare de lavabil reduce cu peste 30% consumul (unde acum 3-4 ani au intrat 40kg acum au fost de ajuns 25kg de lavabil), in plus suprafetele pe care le-am vopsit au fost 40% biscuiti din aceeia antici ,40% stropi de matura si restul 20% suprafata dreapta neteda.....deci trafaletul nu putea exista in aceasta ecuatie.
bafta la vopsit:)) sper ca v-am raspuns la cateva nedumeriri...

#10
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Despre acesta vorbiti ?
[ http://www.thegift.ro/images/Paint_Zoom.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adi_master, 09 June 2011 - 23:48.


#11
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
da despre acela.....foca28 :bouncey:

Edited by geomanblack2, 29 April 2011 - 20:42.


#12
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
A mai folosit cineva Paint Zoom, in afara de distribuitori?
Poate folosi si vopsea lavabila?
Alte experiente?

#13
bmdmarius

bmdmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2011

View PostTopp, on 6th June 2011, 21:11, said:

A mai folosit cineva Paint Zoom, in afara de distribuitori?
Poate folosi si vopsea lavabila?
Alte experiente?


View PostTopp, on 6th June 2011, 21:11, said:

A mai folosit cineva Paint Zoom, in afara de distribuitori?
Poate folosi si vopsea lavabila?
Alte experiente?



da! Azi am primit comanda cu Paint zoom si l-am si pus la treaba!
am dat un foisor din lemn cu ulei de in si s-a descurcat foarte bine.
se cam incinge dar dupa ce dai un borcan trebuie sa-l mai lasi putin sa se raceasca, si sa insurebezi bine furtunul de aer ca se desface.Mie mi s-a rupt putin la un capat .Este cam firav la furtun!In rest sunt multumit!

#14
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
nu, normal ca daca mai esti si "stangaci","amator" si nu un profi ....cu cat vopseaua este mai subtire cu atat iti este mai greu de vopsit asta e un lucru firesc, fiind prea diluata vei intampina probleme in rest eu faceam comparatie la lucrarea pe care am executat-o atunci in raport calitate pret...deja isi "scose-se" banii,pentru ca am mai jugravit cu el foarte mult de atunci deja sunt mai mult decat entuziasmat
p.s. am jugravit numai in exterior iar interior un garaj cu o magazie (nu camera de locuit unde ai geamuri,calorifere care nu le vrei gazate) deci nu cunosc cum se desfasoara in conditii mai pretentioase probabil necesita foarte mult timp sa izolati "beton" de la parchet pana la restu...sa iasa perfect
p.s.s personal am folosit aparatul numai cu lavabil dar cunosc pe cineva care l-a folosit numai cu vopsele pentru lemn si fier deci este 100% functional cu orice fel/tip de vopsea.....in plus referitor la dilutie....are un recipient ca o palnie mica cu  care se ia din vasul in care ai vopseaua respectiva pregatita si in cartea lui ai un tabel in care este specificat ..de ex vopseaua lavabila trebuie sa ti-se goleasca palnia intre 20-25sec vopseaua pe baza de ulei intre 20-30 altele intre 15-25....sunt cateva exemple si daca este reusita dilutia iti garantez ca nici "scurgeri" nu ai....

L.E.....cauta-ti cele mai mici preturi, se gasesc si sub 150 ron nu va lasati pacaliti de tv unde pretul este dublu

Edited by geomanblack2, 08 June 2011 - 21:15.


#15
danrada2003

danrada2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2011
[/quote]
Poti sa-mi trimiti tabelul cu vascozitatea ideala la materiale? Nu gasesc nici un tabel.Mersi!

Edited by danrada2003, 09 June 2011 - 17:06.


#16
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ce perioada de garantie are ?, ma refer mai mult la motor ? Cat se poate utiliza maxim? Se foloseste 10 min cu 30 min pauza sau care este raportul ? Stiu ca aceste motoare de turatie se supraincalzesc destul de repede si ma intereseaza cam ce productivitate am, pot sa fac 20 mp continuu sau trebuie sa-i acord timp de racire si relaxare ?

#17
adigrosu13

adigrosu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2010

View Postoptiqu3st, on 25th August 2010, 20:56, said:

ma da chiar nimeni nu a cumparat asa ceva sau are cunostinte care au achizitionat asa ceva?
Am cumparat eu. Vezi ca sunt oferte pe net la 155 lei sa nu musti alea de pe tv cu 299. Cel putin la var merge foarte bine, eu sunt foarte multumit. Se fac vapori de var prin casa cand dai si e necesar sa ai o botnita de aceea de hartie cum purtau fricosii de gripa aviara. Se mai desface furtunul dar il pui la loc prin rasucire. Eu zic ca merita investitia.  Cred ca merge mai bine la substante cu densitate mai mare (vopsea sau lavabila), dar nu se compara cu varuitul cu aspiratorul asta e usor il tii pe umar si are putere de pulverizare foarte buna. La pretul de 155 lei face toti banii. Atentie sa-l cureti dupa fiecare utilizare. M-ar interesa daca are cineva instructiunile lui in limba romana, deoarece are o supapa cu un pin (varf) si in instr. in engleza spune sa-l pui cu pinul in sus iar pe schita e desenat cu pinul in jos. Eu l-am pus cu pinul in sus si a mers.

#18
danut76

danut76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.08.2005
Si eu am cumparat acum doua zile. E la oferta la comenzi ro, 135 RON si cu bonus un trafalet Paint Runner. Oferta e pana la sfarsitul lunii daca va grabiti mai prindeti. E bun aparatul, isi face treba, dar nu cred ca ma tine mai mult de doua zugraveli de apartament (3 camere). Pare cam firav. Dar ma rog, daca dau de doua ori cu el si-a scos banii.
Oricum reclama de la televizor e penibila, se vede de la departare ca e o telenovela cu actori.

Edited by danut76, 28 September 2011 - 15:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate