Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

pal alb

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ioanachan

ioanachan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.08.2010
Buna ziua,
As dori sa stiu si eu cum se comporta palul alb in bucatarie? Vreau sa dau comanda de o bucatarie cu fronturi albe, iar restul, inclusiv blatul, sa fie un maslin cordoba deschis (nuante Egger). Mi-as dori alb, dar sincera sa fiu am o mica retinere, intrucat nu stiu daca in timp se ingalbeneste...In acelasi timp nici nu vreau sa devin sclava bucatariei sa o sterg la doua zile.
Va multumesc anticipat.

#2
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007
Exista mai multe calitati la palul alb.
Cel cu filmul de melamina cel mai subtire (si cel mai ieftin) este PAL ALB  CORP si este destinat  doar  corpurilor  de mobila, desi am vazut si mobilier cu fronturile din acest sortiment.
Pentru fete se recomanda PAL ALB PERLAT sau PAL ALB FIBROS. Albul cel mai alb eu l-am gasit  la firma Losan, alb zinc se numea daca imi aduc bine aminte...
Aceste sortimente de PAL nu se ingalbenesc in timp.

Daca nu vrei sa devii sclava bucatariei (si eu sunt de principiul ca bucataria trebuie sa ne serveasca noua, nu noi sa fim sclavii ei :peacefingers: ) iti sugerez sa vezi cum arata WOODLINE CREAM.
Daca bugetul permite poate ca iti plac  fronturi albe din termopal sau din mdf.

Attached Files



#3
ioanachan

ioanachan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.08.2010

 sopo, on 25th August 2010, 20:46, said:

Exista mai multe calitati la palul alb.
Cel cu filmul de melamina cel mai subtire (si cel mai ieftin) este PAL ALB  CORP si este destinat  doar  corpurilor  de mobila, desi am vazut si mobilier cu fronturile din acest sortiment.
Pentru fete se recomanda PAL ALB PERLAT sau PAL ALB FIBROS. Albul cel mai alb eu l-am gasit  la firma Losan, alb zinc se numea daca imi aduc bine aminte...
Aceste sortimente de PAL nu se ingalbenesc in timp.

Daca nu vrei sa devii sclava bucatariei (si eu sunt de principiul ca bucataria trebuie sa ne serveasca noua, nu noi sa fim sclavii ei :peacefingers: ) iti sugerez sa vezi cum arata WOODLINE CREAM.
Daca bugetul permite poate ca iti plac  fronturi albe din termopal sau din mdf.

Multumesc mult pentru raspuns.
Ca sa dorm eu linistita, am renuntat la ideea de alb, asa ca o sa merg pe o combinatie de iasomie cu maslin cordoba deschis (ambele Egger).
Poate o sa fac o combinatie de alb cu nuc deschis in dormitor, am vazut in showroom-uri combinatia si mi s-a parut calda...
Oricum, la cate culori exista in paleta Egger sau Kronospan (si cate or mai fi), e tare greu sa te decizi, ca la gresie si faianta de altfel...Cum o fi fost oare inainte de '89?

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Cum sa fie, simplu ca nu aveai atatea probleme in a alege :)
Nici nu-ti veneau atatea idei ca nu vazusei altceva :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate