Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Înțelepciunea în construcții

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006

 Mircea2808, on 4th September 2010, 21:27, said:

Am repurtat cateva "victorii"...
...sa pun la cosoroaba tijele filetate galvanizate ca altfel imi legau cu sarma si aia de 3 si nu galvanizata.
...Ne-a prins ploaia la turnarea grinzilor si nu voiau sa acopere...  insa pana la urma le-au acoperit cu folie...
...hidroizolatia soclului de asemenea, am negociat-o la sange...intra in pretul unei case la rosu...o sa sapam iar in jur...el sapa nu eu si tot el o sa dea cu hidrostop si o sa puna si membrana cu ardezie cum i-am zis eu...
...cred ca femeile nu sunt bune doar pe post de Ana a lui Manole.  :OK:
...
Insa mi-am luat si eu pacalelile mele ca deh! cine nu "construieste" nu greseste.
...nu am fost pe faza cand au turnat grinzile sa fi pus extrudatul in cofrag si acum numai am cum sa il pun caci nu vad cum sa puna diblurile in grinda...Deci acum imi bat capul cum sa evit eu puntile termice care se vor forma acolo...ca noi avem grinzi nu jucarie fiind o structura pe cadre cu iesire in consola...
cred că Manole ăla din legendă a fost mare găgăuț că n-a încercat să se consulte cu neva-sa asupra problemelor de șantier. așta mai înainte să se apuce să o zidească de vie ca un barbar.

#20
Mircea2808

Mircea2808

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.06.2010

 euribiontuL, on 4th September 2010, 21:41, said:

cred că Manole ăla din legendă a fost mare găgăuț că n-a încercat să se consulte cu neva-sa asupra problemelor de șantier. așta mai înainte să se apuce să o zidească de vie ca un barbar.

Nah! Eu acum ce sa zic? Cred ca e simplu sa intoarcem din condei si sa citim printre randuri, mai ales cand vrem sa subliniem ceva cat se poate de barbateste. Ideea era ca meseriasii de multe ori fac sau vor sa faca asa cum vor si te si conving sau incearca sa te convinga ca asa e bine.sau ca merge si-asa ... uneori te mai iau si peste picior...ca deh! experienta ... ca esti femeie sau nu, cred ca prea putin conteaza in fapt. Nu-i asa? Aceste fiind spuse cred ca mai am multe de citit pe la tencuieli, finisaje... Numai bine!

#21
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007
Asta-i un fel de Cafeneaua la Dorel?

#22
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
subscriu la:
- Nu inchidem discutii decat daca trebuie neaparat!!!
- sunt mult mai utile 10 discutii decat UNA mare si imbecila de 600 de pagini, pe care NIMENI nu o mai citeste!!!


#23
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007
Ce vrea sa zica titlul asta? Nimic. Are vreo tema? Nu!
Daca vrei topice, modereaza-le!
In plus, cum ii trimit pe ceilalti sa faca "search", vezi ca mai e unul mai in spate, tot fara succes ca si asta.
Nu mai umbla la butoane peste altii. Daca tu consideri ca este abuz inchiderea lui, fa o reclamatie si va fi redeschis daca asa se va dori de catre conducere.
In niciun caz nu-ti iei legea in maini, pentru ca nu e un razboi al butoanelor. Au mai incercat si altii si au sfarsit tragic.

Edited by Astrul, 10 October 2010 - 19:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate