Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6712 replies to this topic

#487
alyn21

alyn21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2012

View Postterymary, on 1st August 2012, 13:38, said:

u445 monobloc cu cilindru de 95, garnitura piston schimbata,, nu ridica mai mult de 100-150kg, trebuie turat  f. tare  si nu tine greutatea nici la relanti nici la oprirea motorului, cu maneta pe RIDICAT :confuzzled:
DACA CINEVA AR PUTEA SA-MI  DEA UN SFAT  SI CEVA  DOCUM DE EXPLOATARE SI INTRETINERE
poate e pompa de vina,daca nu vre o supapa

#488
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Vezi curata sita la hidraulic,dupa care incearca iara,daca nu desfa un surub de sus sau de jos la monobloc vezi iasa ulei sau nu.Eu cand am schimbat garnituri la cilindru si la brate lam pus sus lam lasat 2 min si ridica de numa primul care lo ridicat o fost plugul si fara aerisit.La tine sa nu fie pompa de hidraulic sau sita inbcsita sa nu mai duca ulei destul la pompa.

#489
cosmin_albu

cosmin_albu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.08.2012
Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu o documentatie pentru sistemul de franare la U-445 ? S-a gripat axul cu parghie si s-a blocat in bucsa de bronz; ideea e ca nu-l mai pot scoate.

#490
newholland

newholland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 30.11.2010

View Postcosmin_albu, on 2nd August 2012, 20:19, said:

Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu o documentatie pentru sistemul de franare la U-445 ? S-a gripat axul cu parghie si s-a blocat in bucsa de bronz; ideea e ca nu-l mai pot scoate.
Daca te referi la axul pedalelor, el trece pe sub cutia de viteze si sunt 2 bucsi de bronz in cutie pe laterale. El se scoate pe partea stanga la ambreiaj dupa ce se scoate siguranta din dreapta si cele doua pedale de frana. Pedala de frana care este mai aproape de tractor e fixata pe ax cu un surub. Nu cred ca acesta se poate gripa.

Attached Files


Edited by newholland, 03 August 2012 - 08:39.


#491
cosmin_albu

cosmin_albu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.08.2012
Multumesc, sincer eu nu am vazut cum sta treaba acolo, asa mi-a transmis tata si asa v-am spus si eu :)
Schema pe care ai atasat-o o sa-mi fie de ajutor.

#492
alyn21

alyn21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2012

View PostTudorCJ, on 31st July 2012, 22:06, said:

Daca nu uit sambata iti spun daca nu gasesti pana atunci.
n am gasit,daca puteti sa va uitati maine:D

#493
darius-21

darius-21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.01.2012

View Postalyn21, on 3rd August 2012, 22:50, said:

n am gasit,daca puteti sa va uitati maine:D


10 X 1143...

#494
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010
Buna ziua

Am un tractor U445 cu tractiune pe patru roti si vreau sa imi cumpar un imprastietor de ingrasaminte. Pe viitor vreau sa imi schimb tractorul si as vrea sa imi iau imprastietorul mai mare astfel incat sa nu trebuiasca sa il schimb si pe el. Maxim cate kg poate duce U445? Cat de mare imi pot lua imprastietorul?

Multumesc

#495
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
Salut. Vin si eu cu o problema:D:D am un u 445 de craiova pe care la cumparat in urma cu circa 1 luna si asi vrea sa bag la arat dar nu am plug. Am un plug de  u650 cu doua trupite si asi vrea sa ii scot una ca mia spus cineva ca se poate scoate una din ele si sa ar cu una singura dar nu stiu pe care din cele doua trebuie sa le scot:D:D Multumesc

Attached Files



#496
newholland

newholland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 30.11.2010

View PostKarap10, on 5th August 2012, 18:42, said:

Salut. Vin si eu cu o problema:D:D am un u 445 de craiova pe care la cumparat in urma cu circa 1 luna si asi vrea sa bag la arat dar nu am plug. Am un plug de  u650 cu doua trupite si asi vrea sa ii scot una ca mia spus cineva ca se poate scoate una din ele si sa ar cu una singura dar nu stiu pe care din cele doua trebuie sa le scot:D:D Multumesc
o scoti pe cea din spate

#497
alyn21

alyn21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.03.2012

View PostKarap10, on 5th August 2012, 18:42, said:

Salut. Vin si eu cu o problema:D:D am un u 445 de craiova pe care la cumparat in urma cu circa 1 luna si asi vrea sa bag la arat dar nu am plug. Am un plug de  u650 cu doua trupite si asi vrea sa ii scot una ca mia spus cineva ca se poate scoate una din ele si sa ar cu una singura dar nu stiu pe care din cele doua trebuie sa le scot:D:D Multumesc
incearca sa ari cu ambele,poate merge.am vazu u u445 simple care ara si cu 3 trupite si era pamantu tare,in zona de deal

#498
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
am incercat cu cele doua dar nu are putere. Si iam scos cea dea doua cormana dar se adanceste foarte mult de fata chiar si cu roata lasata la maxim. Acum chiar nu mai stiu ce sa ii fac am zis sa ii scot surubul de la reglaj la brate sa le apropii aproape de maxim poate din cauza la surubul acela nu merge:D:D

#499
newholland

newholland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 30.11.2010

View PostKarap10, on 6th August 2012, 14:22, said:

am incercat cu cele doua dar nu are putere. Si iam scos cea dea doua cormana dar se adanceste foarte mult de fata chiar si cu roata lasata la maxim. Acum chiar nu mai stiu ce sa ii fac am zis sa ii scot surubul de la reglaj la brate sa le apropii aproape de maxim poate din cauza la surubul acela nu merge:D:D
Incearca sa lungesti tirantul central
Plugul este pp2v ( cu latime variabila 2 brazde pt. u650). Ar trebui sa mearga cu o brazda la u445. Cred ca roata de copiere este mai in spate din acest motiv ar trebui lungit centrul.
Succes.

Edited by newholland, 07 August 2012 - 13:46.


#500
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
Aha. Multumesc mult

Are cineva idee cam ce consum are in mare u445 la 1hectar la arat?:D Multumesc

#501
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011

View PostKarap10, on 7th August 2012, 15:57, said:

Aha. Multumesc mult

Are cineva idee cam ce consum are in mare u445 la 1hectar la arat?:D Multumesc
Depinde cum ari..dar cam 20l/ha.

#502
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010
Dar celelalte la restul lucrarilor cat consuma tractorasul /ha? Discuit, semanat, prasit, ierbicidat, cules cu culegatoarea?

#503
darius-21

darius-21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.01.2012

View Postalexandrusas, on 8th August 2012, 22:04, said:

Dar celelalte la restul lucrarilor cat consuma tractorasul /ha? Discuit, semanat, prasit, ierbicidat, cules cu culegatoarea?

discuit vreo 8-10,semanat 4-5, prasit tot cam asa ,ierbicidat 1-2,cules vreo 25. toate depinzand de marimea utilajelor...

#504
Karap10

Karap10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.06.2012
uau consuma foarte mult din cate spui u:D eu am auzit de un consum undeva la 80-10 l la hectar. Acum na sa vad cand incep sa ar cam cat imi ia si va voi spune concret:) Ms oricum;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate