Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6712 replies to this topic

#3745
cerneagabriel

cerneagabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.01.2015
Va salut, stiti cumva se potrivesc trompele la diferential de tih?

#3746
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Am schimbat un grup conic la tih si la ochiometru este identic cu cel de445.
Din pacate nu am masurat sau probat.

#3747
cerneagabriel

cerneagabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.01.2015
scuze,la trompele de viticol am vrut sa ma refer, dar am omis

Edited by cerneagabriel, 24 April 2016 - 21:31.


#3748
florin01bz

florin01bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 15.02.2014
salut. m-ar interesa si pe mine sa cumpar un tractor u 445. si nu stiu de care ,ce cutie sa aiba,etc? ce sfaturi imi ati. vreau un ecartament undeva la  150 cm. vreau si o freza tot la fel ca si ecartamentul. multumesc

#3749
gabore

gabore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.02.2012
care ar fi presiunea uleiului normala la motor de u 445, atunci cand motorul are 70-80 de grade?
la mine acum are 3 bari la temperatura motorului de 70-80 grade.
sa imi fac griji?

#3750
Danieltino

Danieltino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.06.2014
Relanti sau turat. Daca e la relanti e perfect.

#3751
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Tinand cont ca monocontactul pt presiunea de ulei este pt 0,35 bar(0,7bar )cred ca nu trebuie sa-ti faci griji.Am intalnit  pt ambele valori ale presiunii...

#3752
catalinpaun1998

catalinpaun1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.05.2016
Salut.Am si eu o problema cu monoblocul la un 445.Cand se incalzeste nu mai ridica discul cum trebuie , si pirde presiunea imediat cum opresc motorul.Mentione ca sun nou pe forum .Un mecanic cumva pe zona Ilfov Magurele

Salut.Am si eu o problema cu monoblocul la un 445.Cand se incalzeste nu mai ridica discul cum trebuie , si pirde presiunea imediat cum opresc motorul.Mentione ca sun nou pe forum .Un mecanic cumva pe zona Ilfov Magurele

#3753
MADALIN131

MADALIN131

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2014

 catalinpaun1998, on 02 mai 2016 - 06:51, said:

Salut.Am si eu o problema cu monoblocul la un 445.Cand se incalzeste nu mai ridica discul cum trebuie , si pirde presiunea imediat cum opresc motorul.Mentione ca sun nou pe forum .Un mecanic cumva pe zona Ilfov Magurele

Salut.Am si eu o problema cu monoblocul la un 445.Cand se incalzeste nu mai ridica discul cum trebuie , si pirde presiunea imediat cum opresc motorul.Mentione ca sun nou pe forum .Un mecanic cumva pe zona Ilfov Magurele

Catalin,am avut aceasta problema,am cautat mecanici sa o rezolve luni intregi numai pe drumuri am stat,pana la urma am gasit un mecanic batran si am rezolvat,problema ta este cand uleiul se incalzeste,cilindrul monoblocului se dilata,iar pistonul are un inel de cauciuc care nu mai face fata presiunii,rezolvarea este:demontat monobloc,scos de pe piston inelul si inlocuit cu un segment de U650 putin luata la pila fanta segmentului.Eu de 10 ani nu mai am probleme,si poti sa il lasi si peste noapte cu discul ridicat,dimineata il vei gasi tot ridicat.Daca ai nelamuriri intreaba.

#3754
catalinpaun1998

catalinpaun1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.05.2016
Am schimbat si inelul de la piston la monobloc dar nu am pus segment de 650. O sa incerc si varianta asta.

#3755
MADALIN131

MADALIN131

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2014
Incearca,asta e problema.Iti spun din experienta ca am avut neplaceri cu monoblocul foarte multe.

#3756
catalinpaun1998

catalinpaun1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.05.2016
Problema e ca si la rece se lasa dar putin mai greu ca la cald  .Am curatat si cele patru supape de pe chiuloasa monobloculu si degeaba.

#3757
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Da jos chiuloasa si fai o baie cu motorina dar intai scoate toate supapele afara dupa care dai cu apa sau aer suflo bine.Iar daca vrei sa ai etanseitate buna la cilindru baga o tabla de 0,2 0,3 vezi tu cat intra sub inel si nu mai ai probleme.Toata chestia ii din supapa de sub scaun cea butoias ii uzat conul si nu mai etanseaza bine cu chiuloasa.Parerea mea este sa o schimbi ii 30 sau 50 lei poate nici nu.Eu cu chiuloasa noua supape noi pe ea tarate pe stand tot am tras 2 brezde si nu mai ridica cand desfac la supapa o bucatica de span si nu mai inchidea.

#3758
catalinpaun1998

catalinpaun1998

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.05.2016
Ok.supapa am luato noua ,Am pus si un arc putin mai tare ,dar am observat si eu ca nu prea etanseaza bine pe conul din chiuloasa.Multumesc pt sfat.

#3759
MADALIN131

MADALIN131

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2014
Daca nu merge cum zice colegul incearca faza cu segmentul,sigur de acolo e.

#3760
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Colegii ce latime are discul dupa u445 cel cu 6 taleri pe baterie.Are cumva 2,2 sau 2,4 metri?

#3761
xtrix

xtrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 11.01.2005

 TudorCJ, on 03 mai 2016 - 19:43, said:

Colegii ce latime are discul dupa u445 cel cu 6 taleri pe baterie.Are cumva 2,2 sau 2,4 metri?

Eu stiu ca 2,2m.

#3762
MihaiVladut

MihaiVladut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.11.2013
Care mai aveti compresor la priza de putere ? E a doua oara cand il folosesc dar se incinge extrem de tare, dupa 10 minute tinut nici blana nici la relanti se incinge de nici nu pot sa tin mana pe el. Trebuie gresat? Ma asteptam ca din fabrica sa fie gresat. La voi se intampla la fel ?


Tudor acum am masurat la al meu, pe bateriile din spate intre talerele exterioara sunt fix 2m. Pun si poza cu el.

Attached Files


Edited by MihaiVladut, 04 May 2016 - 16:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate