Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6712 replies to this topic

#3079
sabau26

sabau26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.11.2013
as dori sa stiu cat consuma un 445la ora,la coasa
la relantiu

#3080
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
...~ 3l...depinde de treapta de viteza aleasa;eu am folosit a 2-a (din 3)

Edited by gcom61, 19 May 2015 - 20:13.


#3081
alex_dih

alex_dih

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.05.2015
Mersi si scuze

#3082
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Multumesc "gcom61" pentru sugestii am verificat arcul de la bila aia si este intreg am umblat si la surubul de sensibilitate fara succes. Deci tractorul ridica la relanti orice ii agat dupa el fara sa il accelerez vreun pic. I-am luat pompa hidraulica noua insa imi de niste suturi de chiar azi mi-a rupt unul din tiranti. De ce accelerez deaia sunt mai puternice suturile.

#3083
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Imi spune si mie cam cat cantareste un 445dt ? Multumesc !

#3084
utb-445-dt

utb-445-dt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.09.2013
Cam 2 tone,  cu greutățile de pe rotile spate

Attached File  uploadfromtaptalk1432126228476.jpg   619.79K   54 downloads

#3085
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Iulian,surubul de sensibilitate se poate roti 360grade sau mai mult,daca se slabeste surubul care fixeaza acea manetuta.Practic poti demonta maneta si manevra axul respectiv ,pana cand nu mai da suturi.Daca ai verificat si distribuitorul mic si este corect montat,trebuie sa functioneze corect.
Aceeasi discutie... si poze aici

Edited by gcom61, 20 May 2015 - 15:57.


#3086
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
"gcom61" am desfacut surubul ce tine Maneta de sensibilitate l-am desfacut incet incet cu discu agatat . L-am si strans incet incet degeaba nu se simte nici o schimbare.

#3087
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
A mesterit cineva la distribuitorul indicat in prima poza?...este corect montat?La pag. 100 unde te-am trimis,sunt si cateva poze.Oricare din:
-surubul de reglaj cursa ridicare
-arcul ce preseaza axul de comanda
-surubul de sensibilitate
-neetanseitatea piston/cilindru
...poate provoca acele suturi.Trebuie luat sistematic;etansare piston/cilindru(uneori nu este suficient sa schimbi oringul cu unul original,ci cu unul mai gros cu 0.5mm).
Daca surubul reglaj cursa nu este bine reglat sau parghia actionata de el este deplasata,sistemul automat de compensare al pozitiei tirantilor va intra in functiune la cea mai mica deplasare a parghiilor.Arcul din capatul axului de comanda trebuie torsionat minim 1/2 tura,fata de pozitia libera.De asemenea,axul de comanda trebuie sa culiseze stanga/dreapta (conform pozei)

#3088
iulian90

iulian90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 06.04.2011
Mai adaug inca un alt aspect ce se manifesta dupa ce opresc motorul.
Plugul sau ce am agatat de tiranti coboara incet incet in jos pana la punctul maxim in care se lasa tirantii.

Deci agat plugul ridic maneta o lasa sus si opresc motorul iar apoi in aproximativ 30 de secunde acesta se lasa pe pamant singur.

#3089
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Iulian si eu am fost in faza ta am cumparat tot nou in chiuloasa si monobloc mo tinut exact sezonul de arat.Cand sa incep discuitul si semanatul orice avea in tiranti lasa jos solutia o fost chiuloasa noua se indoise sau strambase tija ce actioneaza toate supapele

#3090
Lightstring

Lightstring

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.05.2015
Bună postez si eu niste probleme cu ridicarea la un u640 imi vibrează tare conducta de iesire din pompa hidraulica .Simptome ar fi ca la ridicare la inceput ridica la relanti aproape paralel cu solul dupa care doar turat tare si atunci cate putin ,mentionez ca asta cu semanatoare de porumb pe 4 randuri .Mai tarziu am incercat o ierbicidare cu 400 litri si nu a ridicat decat putin si atat ,singurul lucru pe care l-am incercat am desfăcut la filtrul de ulei care era curat si pus la loc dupa care surpriza a ridicat perfect .Nu inteleg ce se intampla,intre timp cineva mia schimbat garniturile la pistonul de sub scaun si curatat chiuloasa monobloc plus mia schimbat inimioara in pompa hidraulica care e un sauer danfoss (uk) de acolo avenit ttractorulsi dupa a ridicat pompa de ierbicidat cu 150 litri pana am ajuns la locul de ierbicidat si lasat jos dupa care nu mai ridica decat in suturi iar cand am ajuns acasa deloc mentionez ca in tot timpul ăsta conducta vibrează pe ridicare tot timpul .Astept păreri multumesc

#3091
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Ai ulei destul in cutie te-ai uitat pe joja de ulei,vezi sa nu ai crapata fisurata garnitura dintre chiuloasa monobloc si corp monobloc si pe acolo iti scapa presiunea.Eu am patit cu semanatoarea o ridicat-o cand am ajuns la capat sa ridic sa ma intorc sa intru iara la semanata ridica unpic si gata.

#3092
Lightstring

Lightstring

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.05.2015
Ulei este mai mult decat trebuie si la chiuloasa monobloc find umblat recent sa pus silicon de garnitura si cred ca este etans

#3093
Lightstring

Lightstring

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.05.2015
imi poate spune cineva si mie ce presiune are o pompa hidraulica prd2 214d         11cmc/rot atat am gasit pe net si nici unde presiunea in bari multumesc anticipat

#3094
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Cod: PRD 2-214D -dreapta - ridicare
Cerinta: Tractor U445; tractor FIAT
Caracteristici tehnice:
-nr. sectiuni......1
-turatie nominala.......2200 rot/mon
-presiune maxima de lucru......100 kgf/cm2
-debit la presiunea de lucru.....20 l/min
-volum geometric....10cm3/rot
-puterea de antrenare....7 kw
-sens de rotire.... dreapta
-diametrul orificiului de admisie....d=19 mm
-diametrul orificiului de refulare....d=14,2 mm
-masa.....2,3 kg.

Edited by gcom61, 28 May 2015 - 21:14.


#3095
Lightstring

Lightstring

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.05.2015
Domnule george in bari nu stiu sa transform presiunea de lucru

Intreb deoarece in cartea tehnica sunt mentionate 2 pompe una pd 10 si una prd2 216 d iar pt cea care am intrebat am gasit o intr un magazin de piese

#3096
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
https://www.google.r...676.kfVt1WMCoZs

Iti dai seama ca nici eu nu le stiu pe toate...O pompa buna ar trebuii sa treaca de 170bar,De altfel supapa de suprapresiune este reglata la 150bar(sau 170 in unele cazuri).Cauta o pompa cu carcasa din otel sau fonta; de obicei astea duc peste 200 bar

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate