Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6705 replies to this topic

#1279
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012

 Claudiu_Ioan, on 10 noiembrie 2013 - 17:43, said:

am fost la o ferma din bistrita si omul are 600 de vaci de lapte da lapte la napolact in fine si avea John deer,deutz toate maricile si avea tractorasul asta si avea o roata de tractor de aduna fanu ce ramanea de la vaci pe mjloc si tractorasul doar asta a facut munca usoara si il mai folosea la tocat punea moara la priza si toca mere,coceni etc,si eran curios cat mar costa eu am un cal acum tin si calu si tractorasul,sa il fac vreau sa fac cv agro turistic am fost afara o vreme si am vazut ca se castiga bine,si sa aduc strainii in vacanta cu copii cu familile lor si sa le dai de lucru sa invete sa mulga,sa dea de mancare sa vada copii ce inseamna o gaina,capra,oaie,vaci si m-am bazat mult pe animale care au putin colesterol,porcii vitnamezi,capre saen,oi sarda,vaci  de lapte,si mai tin tauri de carne albastru belgian si am ceva pamant in arenda de la oamneii batranii si imi trebuia sa imi mai usurez munca iti multumesc de sfat am intrat si am vazut ca pe forumul  asta se vb de masinari utillaje,piese imi va fi de mare ajutor va multumesc frumos
succes SI SA NU FACI ROMANIA DE RAS

#1280
Claudiu_Ioan

Claudiu_Ioan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.11.2013
de momento am mers pe banii mei am vb cu spanioli cu nemti,belgieni,am fost pe la afacerile lor si au zis cat ai banu tau e bine dar cand te ajuta uniunea europeana atat de mult iti ia,acum sunt in spania cu mama are o tumoare la cap,in fine necaz,mare am lucrat 6 ani in spania si am vazut ca se fac bani si daca fac spanioli pe pamanturile lor rosi dece sa un fac pe pamanturile noastre,avem o tara frumoasa,putini o ingrijesc,dar cei de sus o conduc prost,in belgia,spania,franta,germania cred ca si Austria nu au impozite pe animale din contra statul respectiv ii da ii ajuta sa creasca,dar la noi va veni vremea sa ne puna impozite si pe aerul ce il respiram,dar noi sa zic pers care au o afacere la tara sunt furati an de an de ex omul de la tara da kg de varza cu 30 de bani si in piete costa 3 lei -4 lei in loc sa faca statul depozite unde se fac alimentele de ex fac un depozit de varza  depoziteaza toata varza pe regiunea respectiva automat taranului ii da 70 de bani  pe kg si in piete sa ajunga cu un leu  de cei 30 de bani diferente sa plateasaca transportul,angajati ingineri cum e  in spania,franta,germania,belgia,anu asta merge bine agricultura punem un pret si ala e pretul fix  si nu e mare diferente mare intre tarn si magazin si asa am scapa de intermediari,dar in pietele din romania cunosc persoane care au act de vanzare in piete si a fost dat afara aproape batut de intermediari si sefu pietei cel care se ocupa cu piata,cum sa strice preturile un mos care se vede pe fata lui toata sudoare de tot anul,toata stima si tot respectul pentru persoanele care au grija de romania si care vor sa o ridice

#1281
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Eu ii dau filtru de ulei Mann si ulei M30w40 iar in diferential,cutie T90 iar la cei cu DT in grupul fata bagati T90 amestecat cu vaselina eu tot asa fac schimburile de ani buni si fara probleme.

#1282
Claudiu_Ioan

Claudiu_Ioan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.11.2013
daca pica ulei la servo ce trb sa ii fac? e vre-o garnitura sau e cv mai grav?

#1283
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
garnituri, oringuri sau semering. nu e nimic grav.

#1284
elnueste

elnueste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 29.06.2011
curge ulei la ax volan sus langa ax sfat

#1285
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
La ax volan unde iasa din caseta de directie acolo cred ca ai un semering care sa uzat probabil si de uzura si de vechime.Vezi cum il scoti sa poti sa citesti seria de pe el cand il schimbi nu il face farfanita si dupaia ciuciu seria.Spor

#1286
no11a

no11a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2011
Salut am si eu o problema la 550-ul meu adus din spania m-am apucat sa lucrez cu el mai mult acum in campanie la arat si am observat ca pedalele merg tare greu si  cand calc frana se mica si ambreajul (unpic) azi m-am bagat dedesupt si am incercat sa gresez axul (nu avea gresoare, ori furate ori pierdute)am gresat acum abreajul imi merge mai usor frana de pe dreapta bine dar cea din stanga greu ,..... problema mare este ca frana de pe stanga se invarte cu tot cu ax  (cand calc frana )este normal asa ceva sau trebuie sa fie si ea separata (axul independent )????Posted Image

#1287
elnueste

elnueste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 29.06.2011

 no11a, on 13 noiembrie 2013 - 20:12, said:

Salut am si eu o problema la 550-ul meu adus din spania m-am apucat sa lucrez cu el mai mult acum in campanie la arat si am observat ca pedalele merg tare greu si  cand calc frana se mica si ambreajul (unpic) azi m-am bagat dedesupt si am incercat sa gresez axul (nu avea gresoare, ori furate ori pierdute)am gresat acum abreajul imi merge mai usor frana de pe dreapta bine dar cea din stanga greu ,..... problema mare este ca frana de pe stanga se invarte cu tot cu ax  (cand calc frana )este normal asa ceva sau trebuie sa fie si ea separata (axul independent )????Posted Image
este normal incearca sa gresezi sau scoate axul afara parca trebuie sa dai si roata stinga jos nu tin minte precis nu te panica

#1288
diaovi

diaovi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2012

 elnueste, on 11 noiembrie 2013 - 20:37, said:

curge ulei la ax volan sus langa ax sfat
25 32 3 semering

Edited by diaovi, 14 November 2013 - 20:04.


#1289
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
demonteaza si vezi ce are o sa capeti raspunsul singur

#1290
asus13

asus13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.11.2013
buna ziua'

ma lamureste si pe mine cineva cu pompa hidraulica? eu am o singura pompa montata si vreau sa cumpar una noua, pe net gasesc pompa h13 stanga de directive si pompa h13 de ridicare dreapta. vad ca arata la fel, de unde imi dau seama care imi trebuie?

#1291
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
uitate la gauri la intrare adica jos are gauri de 8 iar sus la iesire gauri de 6.cere care iti trebe ridicare sau directie si vinzatorul trebe sa stie ce sati deie. in principiu e la fel daca o rotesti o faci pt cealalta parte doar gaurile nu potrivesc.

#1292
armandoaxinia

armandoaxinia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 13.03.2011
Conteaza si sensul de rotatie.

#1293
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
asa e dar daca ar fi cazul se poate modifica simplu.

#1294
tractoristindevenire

tractoristindevenire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.12.2012
domnilor ar face fata 445 cu discul asta http://www.tocmai.ro...2-13313733.html ?

#1295
topyion

topyion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 21.08.2010

 tractoristindevenire, on 17 noiembrie 2013 - 08:17, said:

domnilor ar face fata 445 cu discul asta http://www.tocmai.ro...2-13313733.html ?
Trage un pic cam greu de el,dar face o lucrare foarte buna comparativ cu cel purtat pe tiranti.Este ideal pentru un tractor in patru pistoane.

#1296
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
linistit. si eu am de 2,2 doar ca e in v. nu arata a fi greu


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate