Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ondularea parului

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MoTzZy

MoTzZy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.02.2010
Salut!
As vrea sa va intreb cum as putea sa-mi ondulez parul,fara a folosi ondulator de par sau placa de intins parul.
Am ondulator de par,dar nu este foarte bun,iar "buclele" dispar in vreo 7 minute.
Daca ma puteti ajuta,sunt deschisa la orice opinie.  ;)

#2
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Bigudiuri.

#3
MoTzZy

MoTzZy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.02.2010
:) Mersi...alte idei...pe langa bigudiuri?:)

#4
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Daca parul tau are tendinta de ondulare, dupa ce te speli pe cap, nu-ti freca parul cu prosopul. Stai cu capul in jos, pune-ti putina spuma in palme in incepe sa-ti strangi usor parul in pumni de jos in sus. Iese chiar ok, nuai ca dureaza ceva.

#5
ralukank001

ralukank001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.08.2010

View PostJaqueline, on 11th August 2010, 13:08, said:

Daca parul tau are tendinta de ondulare, dupa ce te speli pe cap, nu-ti freca parul cu prosopul. Stai cu capul in jos, pune-ti putina spuma in palme in incepe sa-ti strangi usor parul in pumni de jos in sus. Iese chiar ok, nuai ca dureaza ceva.

e chear buna metoda asta, adica eu asa fac, numai ca pentru rezultate mai bune dupa ce aplici spuma poti sa usuci parul cu un uscator care are difuzor, se onduleaza mai bine decat prin uscare normala!! :peacefingers:

in poza e uscatorul cu difuzorAttached File  63542711.jpg   52.31K   13 downloads

#6
Teddy_V

Teddy_V

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.10.2010
Buna,

O alta varianta ar fi clipsurile: iti faci carari incepand de la spate, usuci fiecare suvita cu peria si cu feonul, dupa care rulezi suvita pe deget si pui clipsul la baza. Asa faci pana ajungi in crestetul capului, ruland suvitele spre spate. Dupa ce ai uscat tot parul in acest fel si l-ai pus pe clipsuri, aplici fixativ si stai cu ele cat iti permite timpul. Efectul va fi foarte natural, parul va fi si ondulat si va avea si volum.

Daca mai ai nevoie de clarificari, te rog sa-mi spui.

Succes!

Teddy.

#7
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Unde gasesti clipsuri metalice ca la salon? Eu pana acum am vazut doar din plastic si nu sunt cine stie ce, in sensul ca nu se prind bine de suvite.

#8
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Fetelor, aici gasiti o sugestie interesanta (incepe pe la minutul 1:00). Bucle/onduleuri, in functie de cum prindeti si rasuciti suviele, fara sa va distrugeti parul.
Am incercat zilele trecute fiindca ma rodea curiozitatea si chiar am fost multumita de buclele care s-au mentinut bine 2 zile. Nu uitati sa folositi spuma... :)

Edited by crank_, 21 October 2010 - 23:39.


#9
Teddy_V

Teddy_V

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.10.2010

View PostJaqueline, on 21st October 2010, 17:47, said:

Unde gasesti clipsuri metalice ca la salon? Eu pana acum am vazut doar din plastic si nu sunt cine stie ce, in sensul ca nu se prind bine de suvite.

Buna Jaqueline,

Eu le iau de la Sonya Mod. In bucuresti au reprezentanta pe Str. Olari, nr. 43, sector 2

Teddy.

#10
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postcrank_, on 21st October 2010, 23:38, said:

Fetelor, aici gasiti o sugestie interesanta (incepe pe la minutul 1:00). Bucle/onduleuri, in functie de cum prindeti si rasuciti suviele, fara sa va distrugeti parul.
Am incercat zilele trecute fiindca ma rodea curiozitatea si chiar am fost multumita de buclele care s-au mentinut bine 2 zile. Nu uitati sa folositi spuma... :)
Ce tare, asa-mi faceam eu cand eram plodoaica :coolspeak: . Acuma nu stiu cum sa-l fac mai drept :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate