Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Constructie casa

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
miricel

miricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.08.2009
Sal toti colegii de forum!am achizitionat de curand un teren de 1200m undeva la tara si as vrea sa construiesc o casuta pe el!acum vine partea cea mai grea,ce proiect sa aleg?eu mias dori o viluta ffff simpla cu 2,3 dormitoare,baie,living si bucatarie!poate ma pot ajuta cu o poza cei care siau facut asa ceva sau care au habar despre ce este vorba!va multumesc!

#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
jos ar fi de ajuns o bucatarie (mai incapatoare asa nu chiar normala), o baie si o camera de oaspeti sau ceva  care sa-ti ocupe cam tot nivelu (cum imparti tu spatiul e treaba ta :) daca vrei sa faci baia de 50 mp si bucataria de 20 iar camera de restu tu decizi :P si glumesc cand zic baie de 50 mp)
La etaj iti faci tu un dormitor iar copiilor tot 1 eventual 2 depinde cati ai si mai vezi si tu unde mai amplasezi o baie (adica in fiecare camera ca na ... nu sculam lumea din jur cand ne punem pe buda)
Cam asa vad eu o casuta dar acum depinde si de bugetul tau si cat de mare vrei s-o faci

#3
miricel

miricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.08.2009
eventual asa am gandit si eu acum mai ramane sa ma hotarasc asupra dimensiunilor ptr fiecare in parte!oricum o poza mar ajuta destul de multa sau eventual o schita!va multumesc din suflet ptr promptitudine!

#4
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
un detaliu vreau ... ai mai mult de 2 copii ? :) ca sa stiu cam cate camere iti trebuiesc :))

#5
Lyonea

Lyonea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.05.2006

View Postmiricel, on 31st July 2010, 10:40, said:

acum vine partea cea mai grea,ce proiect sa aleg?eu mias dori o viluta ffff simpla

Dai o cautare pe google "proiect casa" si o sa ai o selectie variata de site-uri pe care gasesti proiecte de-a gata pentru toate gusturile si stilurile. Uite pe-acolo ca sa-ti faci o idee. Iar daca vreunul iti place in mod deosebit poti sa-l si cumperi  ;) . Terenul tau e destul de generos si permite chiar si o casa cu doar parter, asa ca ai de unde alege. Poti sa te uiti si pe siteuri din afara, insa proiectele de-acolo trebuie adaptate pt Ro, de aceea cu un proiect din acela tb sa mergi la un arhitect din Ro sa ti-l refaca. Iar daca vrei sa te joci tu un pic, exista programele on-line pt desenat partiuri, de ex floorplanner.

Succes!

Edited by Lyonea, 31 July 2010 - 11:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate