Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Averea B.O.R.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
409 replies to this topic

#397
ANTYR

ANTYR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 18.10.2009
Ce intersant, cum ati descoperit ca BOR fura si celelate culte sunt imaculate.

#398
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
Asta este si nelamurirea mea. Toata lumea vorbeste doar despe BOR.
Ei insa, dupa cate se pare, aplica proverbul: cainii latra, ursul merge mai departe.
Strang averi care, atentie, raman in Romania!

Ballano, jegosii de straini te jecmanesc pentru ca cei care au fost alesi in mod democratic de catre populatia cu drept de vot le acorda acest drept!
Si din nou atentie, ei, puliticienii, sunt cei care iau decizii in Romania, decizii care afecteaza viata tuturor! NU BOR!

Puliticienii sunt pusi in functii si cu subventii venite de la strainii pe care, ulterior, trebuie sa-i rasplateasca. Nu-mi spune ca nu stii despre ce vorbesc! ;)
Puliticienii au nevoie de BOR, nu BOR de puliticieni, intelegi diferenta?
Puliticienii romani decid jecmaneala si sunt primii care o si fac!
Este BOR mai bogata decat sunt cei care au vandut  / sabotat / desfiintat / falimentat:
Tractorul Brasov, flota, Sidex Galati, Combinatul de la Resita, distributia de gaze, distributia de energie electrica, distributia de apa din Capitala, Romtelecom, Fabrica de anvelope Danubiana, Fabrica de motoare electrice, Fabrica de textile Apaca, IMGB, Uzina Timpuri noi, Uzina Semanatoarea, Combinatul chimic Borzesti, Fabrica de Rulmenti barlad, Uzina de armanent din Dragasani, Avicola Iasi, Fabrica de diamante, CAP-urile IAS-urile, centrele satesti de achizitii ale produselor taranesti, plantatiile de in, bumbac si canepa textila, filaturile, Electroputere Craiova, IAR Ghimbav, Petromidia, Comtim Timisoara, Fabrica de covoare Cisnadie, Portelanul Alba Iulia, Intreprinderea de Cinescoape, Electroaparataj, Microelectronica, IPRS Baneasa, Granitul, Vulcan, Republica, 23 August, Intreprinderea de Masini Unelte si Agregate, Automatica, Fabrica de Calculatoare, Intreprinderea de prelucrare a lemnului Pipera, Turbomecanica, Intreprinderea de aparate de masura si control Otopeni, Intreprinderea de avioane Bucuresti-Baneasa, Intreprinderea de piese turnate si forjate pentru aviatie, Electromagnetica, Automatica, Intreprinderea Tehnica Medicala, Combinatul de la Isalnita, ARO, Camionul Brasov, Autoturisme Dacia, Utilaj Greu Craiova, Masini agricole Craiova, Fabrica de confectii Craiova, Fabrica de bere Craiova, Fabrica de bere Rahova, Fabrica de bere Grivita, intreprinderile de prelucrare a produselor alimentare, serele de legume si flori, majoritatea intreprinderilor miniere, toata industria extractiva, ALuminiu Slatina, Aluminiu Oradea, Laminorul Braila,  ETC. ?????? ca ma doare mana de cand scriu????


Cam cat de jegos nesimtit poate fi cineva care vine si spune despre BOR, in timp ce noi am pierdut de zeci de catraliarde de ori mai mult decat are BOR acum?
BOR a decis asta? BOR a contribuit la asta? BOR este vinovata ptr. asta?
BOR este una dintre singurele institutii ROMANESTI care a rezistat agresiune si, in ciuda faptului ca a crescut numarul de lepre si acolo, in BOR, ea pastreaza o buna parte dintre traditiile romanesti!

Edited by CapitanuPICARD, 12 November 2011 - 19:33.


#399
Werdan

Werdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.09.2011

View PostCapitanuPICARD, on 12th November 2011, 19:21, said:

BOR a decis asta? BOR a contribuit la asta? BOR este vinovata ptr. asta?
BOR este una dintre singurele institutii ROMANESTI care a rezistat agresiune si, in ciuda faptului ca a crescut numarul de lepre si acolo, in BOR, ea pastreaza o buna parte dintre traditiile romanesti!

Nu BOR a falimentat companiile la fel cum nu BOR a adus comunismul sau alte rele ale Romîniei. Partea ei de vină stă în faptul că are nejustificat de multe averi, primește nejustificat de mulți bani și noi o ducem la fel de prost. Faptul că o instituție ROMÎNEASCĂ fură și își bate joc de propiul popor e de 10 ori mai rău decît dacă o instituție străină ne-ar face același lucru.
Și care ar fi acele minunate tradiții romînești ?

LE: Și că tot ai amintit de proverbe și tradiții, din popor vine vorba " Să nu faci ce face popa, să faci ce zice popa ". Or fi fost oamenii mult mai credincioși și evlavioși în trecut dar tot știau că e ceva foarte putred acolo.

Edited by Werdan, 12 November 2011 - 19:58.


#400
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
oameni mai jegosi decat BORatii si sustinatorii lor nu exista  :death:

Astia nu numai ca fura in draci, dar mai si indobitocesc populatia cu tot jegul ala religios

#401
ANTYR

ANTYR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 18.10.2009

View PostNemesis-, on 12th November 2011, 20:01, said:

oameni mai jegosi decat BORatii si sustinatorii lor nu exista  :death:

Astia nu numai ca fura in draci, dar mai si indobitocesc populatia cu tot jegul ala religios
Dar aia care sustin;
Biderica Ortodoxa Rusa
Biserica Ortodoxa Bulgara
Biserica Ortodoxa Greaca
Biserica Romano-Catolica
Biserica Greco-Catolica
Biserica Anglicana
Biserica Penticostala
Biserica Reformata
Cultul Mormonilor
Martorii lui Iehova
Biserica Baptista
Cultul Iudaic
Cultul Islamic
Budismul
Si altele, Cum sunt?
Sau numai pe asta,ai tu boala?

#402
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostNemesis-, on 12th November 2011, 20:01, said:

oameni mai jegosi decat BORatii si sustinatorii lor nu exista  :death:

Astia nu numai ca fura in draci, dar mai si indobitocesc populatia cu tot jegul ala religios
dom'le eu n-aș spune că "boratii" ăia sunt jegoși. lucește auru pe ei de numa. cât despre furt, să-mi fie cu iertare, dacă cineva-ți dă 5 lei că vrea așa el, nu se cheamă că i-ai furat, ci că i-ai primit.

acu, impozit plătesc? da chitanță taie? le-o fi dat papa dezlegare la evaziune fiscală :lol:

#403
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View PostANTYR, on 12th November 2011, 20:31, said:

Dar aia care sustin;
Biderica Ortodoxa Rusa
Biserica Ortodoxa Bulgara
Biserica Ortodoxa Greaca
Biserica Romano-Catolica
Biserica Greco-Catolica
Biserica Anglicana
Biserica Penticostala
Biserica Reformata
Cultul Mormonilor
Martorii lui Iehova
Biserica Baptista
Cultul Iudaic
Cultul Islamic
Budismul
Si altele, Cum sunt?
Sau numai pe asta,ai tu boala?

Budistii-s ok, restul sa suga pubipla. Mormonii si musulmanii de mai multe ori ca le au in comun cu casatoriile.

View Postgigel de hohențolărn, on 12th November 2011, 20:33, said:

dom'le eu n-aș spune că "boratii" ăia sunt jegoși. lucește auru pe ei de numa. cât despre furt, să-mi fie cu iertare, dacă cineva-ți dă 5 lei că vrea așa el, nu se cheamă că i-ai furat, ci că i-ai primit.

Ce-i drept, diamantele stralucesc in cacat.
Numai ca aici e viceversa.


View PostCapitanuPICARD, on 12th November 2011, 19:21, said:

Puliticienii romani decid jecmaneala si sunt primii care o si fac!

Capitane, spune drept: de-ai fi in locul lor, ai fura sau nu?
Daca raspunzi cu NU, felicitarile mele. Faci parte din acel procent foarte mic de romani.

Edited by Charger, 12 November 2011 - 20:43.


#404
C-Nebunul

C-Nebunul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.11.2011

View PostBogdan R, on 23rd July 2010, 05:04, said:

Mai johnnyboo, de unde ai scos tu aiureala porumbelul cu ''o treime din Romania''?
Stii cat e 40.000 hectare? Un patrat cu latura de 20 km.
Calculele tale sunt corecte, dar asta nu inseamna ca nu este mult prea bogat(a).

#405
Zyklona-M

Zyklona-M

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 24.10.2011
Attached File  bor_boc.jpg   191.95K   56 downloads

Poza în care președintele și premierul râd în hohote în mijlocul unui grup de preoți a fost deja supranumită Poza anului 2011. Chiar dacă în presă apare doar numele lui Traian Băsescu, totuși la o privire mai atentă se poate vedea că în spatele președintelui mai este ceva. Din alt unghi s-a putut vedea clar cum premierul Emil Boc râdea și el în hohote, însă își ascundea fața în buricul unui mitropolit bărbos.

Deloc deranjat de gafă, premierul ne explică: „Râdea președintele așa cu o poftă, că mi-a venit și mie să râd. Am încercat să mă abțin, dar parcă mai tare mă pufnea râsul. Plus că mă mai și gâdila un preot cu barba fix în creștet... Cum să nu râzi?”

Experții media spun că unul din motivele pentru care premierul nu se vede aproape deloc în poză este că în jurul său se aflau doar înalte fețe bisericești și nicio față bisericească scundă.


#406
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007
Nu toti percep asa biserica. De exemplu, la sarbi a fost altceva:

http://www.razbointr...i-si-smereniei/

View PostZyklona-M, on 16th November 2011, 14:58, said:

... Poza anului 2011. ...

Eu cred ca mai degraba e asta

http://www.molnart.ro/wp-content/uploads/mercedes.jpg

Nici macar asta nu m-ar deranja, dar cind ii aud ca refuza sa se duca la inmormintari ca nu si-au platit nu stiu ce dari, asta ma face sa zic ca BOR ca institutie e infecta!

Attached Files


Edited by timisoso, 17 November 2011 - 21:17.


#407
Neamtul

Neamtul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 16.09.2011

View PostZyklona-M, on 16th November 2011, 13:58, said:

Attachment bor_boc.jpg

Poza în care președintele și premierul râd în hohote în mijlocul unui grup de preoți a fost deja supranumită Poza anului 2011. Chiar dacă în presă apare doar numele lui Traian Băsescu, totuși la o privire mai atentă se poate vedea că în spatele președintelui mai este ceva. Din alt unghi s-a putut vedea clar cum premierul Emil Boc râdea și el în hohote, însă își ascundea fața în buricul unui mitropolit bărbos.

Deloc deranjat de gafă, premierul ne explică: „Râdea președintele așa cu o poftă, că mi-a venit și mie să râd. Am încercat să mă abțin, dar parcă mai tare mă pufnea râsul. Plus că mă mai și gâdila un preot cu barba fix în creștet... Cum să nu râzi?”

Experții media spun că unul din motivele pentru care premierul nu se vede aproape deloc în poză este că în jurul său se aflau doar înalte fețe bisericești și nicio față bisericească scundă.
eu am poza dintr-o alta sursa chiar in ziua in care a aparut si acolo nu apare chelia lui Boc
Attached File  basescu_1.jpg   987.13K   13 downloads
dar poza ta este un trucaj foarte reusit  :naughty:

insa iti dau eu un trucaj si mai reusit :peacefingers:
Attached File  coperta44_460x666.jpg   85.09K   26 downloads

#408
cadillac

cadillac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 26.11.2008
DECIZIE ISTORICĂ Fără scutiri de taxe pentru BISERICĂ, propune ROMA

Pe cand si la noi o asemenea masura?

#409
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
http://www.cotidianu...husilor-173110/

#410
Zyklona-M

Zyklona-M

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 24.10.2011
Se pare ca unii au mai capatat niste masini de lux:

Mașini de LUX de la stat pentru primăriile PDL, parohii și biserici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate