Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Aviz Electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009
Am un apartament care a fost debransat de la energia electrica, deoarece nu s-a locuit acolo. Trebuie sa incep renovarea si am nevoie de curent.
Am fost sa ma ocup de rebransare, si trebuie sa obtin un aviz. Dupa ce am asteptat 3 ore intr-o zi la coada doar ca sa-mi dea pe o hartiuta actele necesare si apoi inca 1 ora a doua zi pentru a le depune, mi s-a zis sa revin in 30 de zile pentru avizul de racordare.
Se munceste din greu pe acolo, intr-adevar. Fraierii asteapta la coada in timp ce unii mai smecheri intra pe o alta usa. Ma rog, doar e Romanica, companie de stat.
Bun, problema e ca eu nu prea pricep de ce ar trebui sa astept 30 de zile pentru o simpla hartie pe baza careia sa mi se instaleze un contor exact in locul din care s-a scos. Doar nu vreau cine stie ce lucrari sofisticate de bransament nou.
Chiar dureaza 30 de zile sau ar putea fi gata si mai devreme? Ca n-am chef sa ma duc sa stau iar la coada degeaba vreo 3 ore si sa-mi zica ca dureaza de fapt nu o luna, ci doua.(asa mi s-a spus de functiinarele care freaca menta pe acolo pe la intrare).
Totusi de ce dureaza atat? N-ar trebui sa fie in interesul lor ca eu sa le platesc facturi cat mai repede? Deh, doar e monopol, ii doare undeva pe baieti.

#2
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Pentru ca 1 - ii doare in cot, 2 - ei considera ca e vina ta ca nu trebuiau sa se ajunga la debransare in primul rand si pentru ca 3 ii doare in cot

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate