Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2507 replies to this topic

#2233
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Vioriko, explicaţia ta nu stă în picioare, chit că-i la mişto...în plus, eşti off-topic.
Ce ne facem cu femeia musulmană?

Edited by Tinkerbelle, 31 October 2014 - 21:27.


#2234
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View Postvio69a, on 31 octombrie 2014 - 19:26, said:

Incestul pare pacatul primar si de seama...cum altfel s-au inmultit copii acelorasi parinti ??

Verbul introdus preventiv ca atribut improbabil nu face ca intoxicarea să fie mai mică.Posted Image

View PostTinkerbelle, on 31 octombrie 2014 - 21:27, said:

Vioriko, explicația ta nu stă în picioare, chit că-i la mișto...în plus, ești off-topic.
Ce ne facem cu femeia musulmană?
Ce am putea face noi?...
M-am uitat în urmă... tot despre Aisha...
Nu mă șochează faptul istoric, cum mă uimesc cei care caută să mascheze abuzul, violul.
Dar până unde se merge...
„la 9 ani pe vremea aceea fetele de 9 ani erau FETE si echivalentul lor in ziua de azi este vârsta de 15-16 ani.”
Vai nouă, timpuri...!

Îmi plac diacriticele tale, știu că te-am încurajat să le încerci...Posted Image

#2235
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
LOL, păi exemplul tău e exact contrariul, mă Noiene; afirmaţia "vremea aceea fetele de 9 ani erau FETE si echivalentul lor in ziua de azi este vârsta de 15-16 ani" nu-i o tentativă de a masca faptele, ci de a le JUSTIFICA, iar asta e mult mai grav.
E drept, anumiţi musulmani încearcă să mascheze un abuz pedofilic prin modificarea adevărului istoric:

View Postpoarta-cunoasterii, on 23 ianuarie 2012 - 19:55, said:

Uitati ca nu toti musulmanii cred ca ca Aisha avea 9, 10 ani cand s-a casatorit cu Profetul sawas. Shiitii cred ca Aisha avea 18 ani si avem dovezi in sensul acesta. Si parte dintre sunniti au facut cercetari si au ajuns la concluzia ca trebuie sa fi avut cel putin 16 ani. Asa ca jignirile gratuite ati putea sa le eliminati pentru ca nu se sustin istoric.
Unii au dovezi că Aisha avea 18 ani (deh, profetul respectuos şi galant a aşteptat ca fata să atingă vârsta majoratului Posted Image), în timp ce savanţii sunniiţi au concluzionat că avea 16 ani.

Noroc că nu sunt dureroase contradicţiile în islam. Posted Image

View Postaltul2, on 31 octombrie 2014 - 15:43, said:

Iar femeile sunt asa cum le-a descris Napoleon, care evident se zice ca era destept
Un pitic frustrăţel de sub papucul Josephinei... :D

Edited by Tinkerbelle, 31 October 2014 - 22:25.


#2236
Noian

Noian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,519
  • Înscris: 26.09.2014

View PostTinkerbelle, on 31 octombrie 2014 - 22:24, said:

LOL, păi exemplul tău e exact contrariul, mă Noiene; afirmația "vremea aceea fetele de 9 ani erau FETE si echivalentul lor in ziua de azi este vârsta de 15-16 ani" nu-i o tentativă de a masca faptele, ci de a le JUSTIFICA, iar asta e mult mai grav.
E drept, anumiți musulmani încearcă să mascheze un abuz pedofilic prin modificarea adevărului istoric:
Unii au dovezi că Aisha avea 18 ani (deh, profetul respectuos și galant a așteptat ca fata să atingă vârsta majoratului Posted Image), în timp ce savanții sunniiți au concluzionat că avea 16 ani.
Noroc că nu sunt dureroase contradicțiile în islam. Posted Image
Așa e, justifică. Parcă îi era și nepoată, cred că și nouă ani e umflat... o fi un nouă răsturnat,
bine... amicii pot spune și că erau de-o seamă. Scria cineva în urmă că e socoteală în ani de câine...Posted Image

Mă rog, ar fi trebuit să fie problema lor dacă nu-și descopereau pasiunea migrației...

#2237
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postaltul2, on 31 octombrie 2014 - 20:46, said:

Bine acuma poate ar fi bine de amintit ca intradevar intr-o civilizatie izolata care cunoaste doar valorile ancestrale, pe vremea aia femeile "de meserie" sau cum sa le numesc corect politic, erau diferentiate de celelate prin port.
In zilele noastre in societatea asazis evoluata, aceste diferente vestimentare au disparut ba din contra s-au acutizat.
Deci asta ar putea fi o explicatie.

Pe de alta parte e adevarat, islamul presupune ca femeia e pentru harem
Iar visul lor suprem sunt cele 72 de fete promise obsedant.
Evident nu sunt 72 pentru toti cum incerca cineva sa explice.

Asa-i, nu sunt numai 72 de curve ceresti . Mai sunt promisi si "baieti stralucind ca perlele care nu vor sangera niciodata ".

Edited by mihaela5, 01 November 2014 - 02:21.


#2238
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Nici nu vor partzai?

#2239
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014

View Postsearcher-star, on 04 noiembrie 2014 - 15:31, said:

Nici nu vor partzai?

search, ai uitat de influenta pe care o exercita tipurile de "partzait" asupra spalarii rituale wudu?

Quote

A Brief Description of the Question:
Why does passing wind (gas) invalidate the wudu? If it becomes necessary to take wudu after passing wind (gas) then, isn't it a waste of time and water? Is it necessary to wash that part? and

The Answer:

1. Our Prophet said, “A person must make wudu (ablution) if he hears a sound or perceives a smell of passing wind (gas).” (Muslim, Hayd 26; Nasai, Taharah: 115) in a hadith, stating that passing wind invalidates wudu.

Water and time spent for worshipping is not waste; it is worship. If there is no water or if it is only enough for obligatory requirements, one can make tayammum.
Wudu becomes invalidated when someone passes wind but it is not necessary to wash that part if no stool comes out.

Edited by remembernazdaq, 04 November 2014 - 16:21.


#2240
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014
mercurialul aprobat al isis in pietele de sub controlul propriu...
[ http://my.telegraph.co.uk/saifrahman/files/2014/11/10441044_10154837419255215_1592780777568391197_n1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in traducere:

Quote

“There Is No God But Allah…
In the name of Allah the Most Gracious, the Most Merciful..
1. The rate for a woman (Yazidi or Christian) aged 40-50yrs old = 50,000 dinars.
2. The rate for a woman (Yazidi or Christian) aged 30-40yrs old = 75,000 dinars.
3. The rate for a woman (Yazidi or Christian) aged 20-30yrs old =100,000 dinars.
4. The rate for a woman (Yazidi or Christian) aged 10-20yrs old =150,000 dinars.
5. The rate for a girl (Yazidi or Christian) aged 9yrs old or less =200,000 dinars.
It is not authorized for any individual to purchase more than 3 spoils; except for foreigners like Turks, Syrians and Gulf Arabs..”
si convertind intr-o moneda familiara...

Quote

£27 for a 40-50yr old woman.
£41 for a 30-40yr old woman.
£54 for a 20-30yr old woman.
£81 for a teenage girl.
£109 for a primary school girl.

veniturile unui jihadist isis:

Quote

In terms of affordability it is well within a jihadist’s reach to purchase a new one each month. Caliph Baghdadi pays each fighter a Jihadseeker’s Allowance of £253/month (according to The Syrian Observatory for Human Rights), with a £64 supplement for each wife and £32 for each child; housing + heating + petrol (as long as it comes from a looted IS oilfield) is provided for free.
sursa: http://my.telegraph....captured-women/

astept dovezi care sa demonstreze ca pe timpul profetului mohamed nu a fost la fel...

Edited by remembernazdaq, 07 November 2014 - 16:31.


#2241
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postremembernazdaq, on 07 noiembrie 2014 - 16:31, said:

astept dovezi care sa demonstreze ca pe timpul profetului mohamed nu a fost la fel...

Pai asteapta sa se reincarneze careva de atunci.

#2242
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Drudge report
Recrutele politiei indoneziene sunt testate de virginitate.
Ce sa zic, tot e ceva ca pot fi politiste, I guess...
Dar nu mi-ar place sa depasesc viteza si sa fiu luat la ochi de o virgina din asta sictirita si nefu, ca am pus-o. Si nu la propriu.

Edited by searcher-star, 19 November 2014 - 10:16.


#2243
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Uaa....Uaaaa....!
o adevarat revolutie se petrece cu femeia in Islam.......
La un bar in Emirate, avem mama.....mama.....,dar ce nu avem.......!!!

View PostThinkAbout, on 23 noiembrie 2014 - 01:28, said:



#2244
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
waaaw, a 2-a nu-i femeie
da` pesemne unii nu stiu nici acum diferentele dintre sexe :lol:


oricum preumblarea ta pe topicul ala seamana cu preumblarile lui marean
Primarul sectorului 5, Marian Vanghelie, s-a întâlnit şi el preţ de câteva ore cu publicul cititor, timp în care a reuşit să semneze aproape corect o carte de colorat achiziţionată de un fan norocos.
“Am ajuns şi eu la Gaudeanus ăsta. Fără să vreau, că aveam de vorbit cu şefu’ pentru la iarnă, de Revelion”, a explicat Vanghelie, extenuat după prelunga sesiune de autografe. “Şi dacă tot sunt aici, hai să dau şi eu autografuri, ce, numai Iohanus să fie la Gaudeanus?”
Încurajat de apropiaţii săi de-a lungul celor trei ceasuri istovitoare, primarul a reuşit să scrie “CU DRAG MANIAN VAGHELE” pe cartea pe care i-o întinsese un tânăr admirator.
Gestul înduioşător al lui Vanghelie a stârnit ropote de aplauze, singurii dezamăgiţi fiind ceilalţi trei doritori de autografe, cărora primarul nu le-a putut onora solicitarea din pricina oboselii. “Îmi pare rău că a trebuit să-i refuzez, dar dacă ştiam că e aşa greu, să mor dacă mai dădeam autografuri”, a suspinat Vanghelie înainte de plecare.
[ http://www.timesnewroman.ro/files/attach/images/127/297387/autograf_vanghelie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2245
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postvio69a, on 23 noiembrie 2014 - 01:34, said:

La un bar in Emirate, avem mama.....mama.....,dar ce nu avem.......!!!
Pe bune? Chiar în UAE? Aşa daaaaaaaa... Posted Image  Posted Image

#2246
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
pe bune...
O1NE Yas Island
Abu Dhabi United Arab Emirates

Bar clasat pe locul 63 din 188 de locuri de distractie....

Dar multumirile se cuvin colegei ce am citat-o.
Tocmai cautam impreuna ce case mai are Johannis, si ne cazura ochii pe bietul Ponta, amarat, transpirat,
inghesuit in asemena loc galagios si incomod, loc de pierzanie chiar si pentru un roman,
unde a fost adus cu forta de un mafiot PSD  sa fie compromis pentru vecie.

Edited by vio69a, 23 November 2014 - 03:17.


#2247
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostTinkerbelle, on 23 noiembrie 2014 - 03:05, said:

Pe bune? Chiar în UAE? Aşa daaaaaaaa... Posted Image  Posted Image
barul unde se presupune ca a petrecut Ponta.

de pe topicul de  unde a reprodus vio postarea, ce crezi Posted Image

Edited by ThinkAbout, 23 November 2014 - 03:15.


#2248
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postvio69a, on 23 noiembrie 2014 - 03:09, said:

Dar multumirile se cuvin colegei ce am citat-o.
Tocmai cautam impreuna ce case mai are Johannis, si ne cazura ochii pe bietul Ponta, amarat, transpirat,
inghesuit in asemena loc galagios si incomod, loc de pierzanie chiar si pentru un roman,
unde a fost adus cu forta de un mafiot PSD  sa fie compromis pentru vecie.
De acord, mulţumiri Tincuţei... Posted Image

Ey, trebuia şi bietul Ponta să-şi verse amarul pe undeva. Unii credeau că va merge să se reculeagă la biserică, când-colo... :roflmao:

View Postvio69a, on 23 noiembrie 2014 - 03:09, said:

Bar clasat pe locul 63 din 188 de locuri de distractie....
Lasă Vio, că de erai mai tânără, poate încercai şi tu să-ţi faci o carieră pe la O1NE Yas Island... :P

#2249
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostTinkerbelle, on 23 noiembrie 2014 - 03:33, said:

Lasă Vio, că de erai mai tânără, poate încercai şi tu să-ţi faci o carieră pe la O1NE Yas Island... Posted Image

Inca nu s-a nascut bara care sa ma tina pe mine....

poate cal cu manere....cat mai multe manere.......

Edited by vio69a, 23 November 2014 - 04:50.


#2250
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 17.04.2014
erdogan insista sa devina tinta mishtourilor internationale...prima oara pentru afirmatia ca "musulmanii au descoperit america cu 200 de ani inaintea lui columb" (desi nu exista nicio dovada arheologica in acest sens), iar acum pentru ca e de parere ca "egalitatea intre sexe este impotriva naturii".
punand cele doua afirmatii cap la cap putem deduce ca femeile musulmane nu-s responsabile de descoperirea americii...Posted Image

lasand gluma la o parte...sa ne reamintim citatul din quran care-l face pe erdogan sa pledeze pentru inegalitate. nu uitati...quranul se pretinde cuvantul infailibil al lui dumnezeu. un dumnezeu sexist, misogin, indemnand la molestarea sexuala a fetitelor si la sclavie si (acum sincer...) ceva mai ridicol si mai prost informat stiintific decat erdogan.

Quote

quran, 4:34
Bărbaţii sunt mai presus decât femeile, fiindcă Dumnezeu le-a dat întâietate asupra lor şi fiindcă ei cheltuiesc din averi pentru ele. Femeile cinstite sunt pioase, păstrând în taină ceea ce Dumnezeu păstrează. Dojeniţi-le pe cele de a căror neascultare vă este teamă! Părăsiţi-le în aşternuturi! Loviţi-le! Nu le căutaţi însă gâlceavă, dacă vă dau apoi ascultare. Dumnezeu este Înalt, Mare.


erdogane dear...as da 1 milion de tembeli fundamentalisti ca tine si toata datoria bancara a turciei (aia pe care partidul sau a acumulat-o de cand e la putere) pe o singura sufrageta fara studii, impovarata de sarcina si de copiii sai. pariez ca ea ar reusi sa-ti tina locul fara sa se faca de ras ca tine...saptamanal.

link aici:
http://www.independe...re-9879993.html

Edited by remembernazdaq, 24 November 2014 - 17:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate