Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Numai aici despre Legea privind rezilierea contractelor cu operatorii de telefonie mobilă și de televiziune prin cablu.

- - - - -
  • Please log in to reply
1960 replies to this topic

#1837
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Fundamentarea trebuie sa o facă ei, ca de asta ii plătim. Ei nici măcar nu cunosc legea. Voi demonstra asta publicând răspunsul la o reclamație pe care o voi și contesta, cerând explicarea legala a soluției date. Nu ma aștept la minuni, însă trebuie văzut cat de incompetenti/corupți sunt cei de la ANPC.

#1838
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ http://s22.postimg.org/ir6ypio35/1d_Screen_Shoxt001.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

astia nu sunt normali, adica n-am beneficiat de nici o promotie/reducere si uitati-va ce suma imi spun sa platesc Posted Image

cum procedez in cazul de fata ?

este vorba de un abonament Orange, fara nimic gratuit sau telefon luat la vreo oferta

Edited by beavis03, 28 January 2016 - 08:35.


#1839
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Este oferta speciala, ANPC va susține Orange și tu ești bun de plata. Asa mi-au făcut cu un abonament Digi luat fără telefon pe 12 luni. În luna a 10-a am reziliat și am fost nevoit să plătesc 530 de lei, suma legala dpdv al ANPC. Asa ca nu te baza pe aceasta instituție corupta.

#1840
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
http://incont.stiril...le-abuzive.html

#1841
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
ce oferta speciala, din moment ce toti o au ?

plus ca modificarea am facut-o telefonic, nu am semnat nimic

Edited by beavis03, 28 January 2016 - 10:26.


#1842
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Nu e ofertă specială, nu ai sume contractate cu minus pe factură, și după câte știu nici în contract.
Fa reclamație la ANPC și tine-ne la curent, e foarte greu să nu ai câștig de cauza.

#1843
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
am facut, am depus si actul aditional primit pe mail in 09/2014, si factura primita in cont cu suma aceea anormala...

adica sunt client bun platnic, din 2004 la ei, si imi fac mizerii din astea... nu s-au saturat de amenzi... poate mai vor, a inceput sa le placa

Edited by beavis03, 28 January 2016 - 11:07.


#1844
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 Allex, on 28 ianuarie 2016 - 10:12, said:

Este oferta speciala, ANPC va susține Orange și tu ești bun de plata. Asa mi-au făcut cu un abonament Digi luat fără telefon pe 12 luni. În luna a 10-a am reziliat și am fost nevoit să plătesc 530 de lei, suma legala dpdv al ANPC. Asa ca nu te baza pe aceasta instituție corupta.
Reducerea abonamentului la Digi se face pe baza acelor taxe de retea prevăzute în contrac și care pe bună dreptate ti-au fost imputate. În cazul celorlalți operatori, nu există asemenea discounturi, când vorbim de un abonament standard. Nu are rost să generalizezi și să îți verși frustrarea de fiecare dată pentru faptul că ai fost obligat să plătești. Am câștigat de 2 ori la ANPC până acum.

#1845
Blu_E

Blu_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.05.2015
A incercat cineva sa rezilieze contractul Telekom inainte de expirarea contractului?

Daca da, cum ati procedat si cum a fost rezolvata problema.

#1846
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,821
  • Înscris: 26.02.2010
@beavis ai făcut o contestație la orange pe baza facturii respective? In octombrie când am portat la digi mi-au emis o factura pe 18 luni. Am contestat factura la orange și au anulat-o, in caz contrar as fi contestat-o la Anpc. Succes!

#1847
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
da, pe baza acelei facturi

nu mi se pare deloc in regula cum au procedat, mai ales cu despagubirile alea imaginare

am facut reclamatie la ANPC pe 28/01 iar acum astept raspunsul... care sper sa fie favorabil, mai ales ca nu am semnat nimic, totul a fost facut la telefon

"Reclamatia dvs. a fost redirectionata la CJPC Dolj, de la care veti primi si raspunsul."

mersi Posted Image

Edited by beavis03, 04 February 2016 - 23:18.


#1848
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Telekom mai are 6 zile să îmi răspundă la solicitarea de recalculare a taxelor de reziliere. Apoi urmează ANPC.

#1849
Catalincata180

Catalincata180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 04.02.2016
A putut cineva sa renunte la un abonament digi optim nelimitat pe 12 luni inainte de incheiarea contractului fara sa plateasca taxe?

#1850
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Pt interconectarea cu wind s-a putut pana pe 5, dupa trb platite "reducerile".

#1851
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
cam in cat timp raspund cei de la ANPC unei reclamatii ?

fix 30 zile ? sau mai devreme ?

nu de alta, dar mai am un abonament pe acelasi cont (pe care l-am platit de saptamana trecuta) si au trimis mesaj cum ca n-am achitat suma aceea de mai sus.

sper ca nu fac vreo magarie sa-l suspende sau ceva... ca ii dau in judecata pt abuz

#1852
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Asta fiind una din glume, îi aștept să mă sune să mă distrez puțin cu ei, dacă nu suna să fie sănătoși, nu văd de la mine decât plată abonamentului la zi.

Da-le e-mail sau suna-i și spunele ca ai sesizare la ANPC și nu ai de gând să plătești suma respectivă.

Attached Files



#1853
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
le-am trimis mail, am atasat si dovada platii cu cardul... + le-am zis ca nu platesc acea suma aberanta, avand o sesizare la ANPC in acest caz

Edited by beavis03, 10 February 2016 - 11:38.


#1854
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Mie Telekom mi-a dat un raspuns negativ, au spus ca taxele impuse sunt conforme cu contractul semnat. Azi fac reclamatia la ANPC.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate