Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Viitorul Rusiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
105 replies to this topic

#37
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CapitanuPICARD, on Jul 20 2005, 12:17, said:

citesc unele posturi si parca vad replici date de copii in varsta de 3-4 ani, in cartier: "ba, daca  nu ma lasi in pace vin cu fratele meu mai mare care face box"
"ba si eu vin cu fratele meu care e si mai mare si face si box si carate si daca-i trage o carata lu' frac'tu ii sparge fatza"
"baaa, lu' flatele meu nu-i e frica de flatele tau pentru  ca ii da un pumn ca la box"

etc. :boxing:

<{POST_SNAPBACK}>

Pai... cam asta e realitatea. :lol: Chiar si numai la nivel declarativ. Ai mai auzit tu macar vreo declaratie a Rusiei cu ton agresiv catre Romania? E cam ca aia "Dai in mine, dai in fabrici si uzine [Renault, occidentale]". Orice punere la punct a Romaniei de catre Rusia va insemna, de acum incolo, o punere la punct a Occidentului (din care facem parte (/incepem sa facem parte)). Crezi ca se va trece cu vederea? Eu cred ca nu.
Doamne fereste sa-i provocam noi pe rusi; ce zic eu pe forum ca ne kcam pe Rusia e altceva decat as zice oficial, la partid (eu sau alti politicieni romani, nimeni nu este tembel sa jigneasca Rusia fara un motiv temeinic). Dar eu cred sincer ca fratele mai mare care face box chiar EXISTA (/incepe sa existe). Daca mai am inca MICI indoieli vizavi de Romania, sunt SIGUR ca Polonia, Cehia sunt stanci de neclintit pentru Rusia. Care, apropo de ce spuneai tu ca aia-s slavi, sunt MEGASIGUR ^_^  ca nu vor actiona conjugat cu rusii NICIODATA, ca "frati slavi".

#38
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

gica_contra, on Jul 20 2005, 12:28, said:

;)  ºi, similar...
...trei copii în faþa blocului:
- Tatãl meu poa' sã ridice un cataroi uite-aºa de mare!
- Ba tata poate sã ridice unul ºi mai mare!
- Tata nu ridicã pietroaie! Are subalterni!

<{POST_SNAPBACK}>

Comparatia lui Picard era infinit mai buna. Asta e doar un banc bunicel intr-un loc prost.

#39
Beria_nkvd

Beria_nkvd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 07.06.2005
Eu cred ca ce incearca astazi Putin se cheama mechanism de autoprotectie,a se vedea garzile patriotice  din Romania  dinainte de 89'care erau fidele regimului pina la moarte.Putin e un om inteligent se pregateste de ce e mai rau ,pe zi ce trece se vede cum pierde zonele de influenta a se vedea de curind Ukraina.
Eu cred ca va fi o revolutie portocalie in Rusia dar care nu va avea rezultatul scontat,
1.Da Putin poate deveni un nou Stalin dar cum ai spus-o tu doar ideologic .
2.Nu cred ,pentru ca nu se mai poarta comunismul,acum se poarta democratiile mascate!
3.Sincer cam nici una pentru ca nu prea mai depindem de ei ,dar cine stie !

PS.Daca ar fi sa intre Rusia in UE, cam cite voturi ar avea in parlamentul european ?

Edited by Beria_nkvd, 20 July 2005 - 13:50.


#40
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
un_oarecare: dumnezeule, tu chiar esti membru de partid? nu conteaza care e ala, dar ai ceva raspunderi, responsabilitati la nivelul lui?

#41
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

DeathRipple, on Jul 20 2005, 13:59, said:

un_oarecare: dumnezeule, tu chiar esti membru de partid? nu conteaza care e ala, dar ai ceva raspunderi, responsabilitati la nivelul lui?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu. B)

#42
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
si daca ar fi? ce?

si Bratienii, si Manii, si aia-n albastru, si portocalii sint, cu totii, demodati si depasiti de evenimente. avem nevoie de singe proaspat in relatia cu Mama Rusia.

de tineri politicieni dedicati cauzei - politica fata de Rusia - care nevoie de un stil mirsav, fara simtul onoarei si fara amabilitate, numai asa o sa le putem raspunde pentru cei 50 de ani de comunism.
politicienii nostri sint niste eroi. sa-i vedem ce fac cind ajung la Moskva.

#43
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
off topic: un_oarecare e inalt, a facut karate si este presedintele statelor unite ale europei pe softpedia :smoke:

#44
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Mosotti, on Jul 20 2005, 15:35, said:

off topic: un_oarecare e inalt, a facut karate si este presedintele statelor unite ale europei pe softpedia :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>

"Inalti" sunt aia de 1,80-1,85. Eu sunt o huidumã. :naughty:

#45
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

un_oarecare, on Jul 20 2005, 14:09, said:

Orice punere la punct a Romaniei de catre Rusia va insemna, de acum incolo, o punere la punct a Occidentului (din care facem parte (/incepem sa facem parte)). Crezi ca se va trece cu vederea? Eu cred ca nu.

<{POST_SNAPBACK}>


Vorbim cumva de acelasi occident care ne vede in continuare drept o tara din care izvorasc numai hoti si cersetori tigani? si in care singurele lucruri infloritoare sunt saracia si coruptia? acelasi occident care vede pe BBC un reportaj cu handicapatii din Romania, in loc sa vada lucruri chiar frumoase de la noi? ACEL Occident se pune pavaza intre noi si Rusia? mai gandeste-te la pozitia Romaniei "in" Occident...

peace

#46
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
ragnarok, nu se poate ca tocmai matale sa cazi in pacatul generalizarii ;)

#47
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

CapitanuPICARD, on Jul 20 2005, 17:09, said:

ragnarok, nu se poate ca tocmai matale sa cazi in pacatul generalizarii ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Nu generalizez mon cher... fac o serie de constatari cu privire la perceptia occidentala despre tarisoara noastra, perceptie pe care dealtfel o consider profund injusta. As vrea sa fim priviti cu respect si demnitate, dar, sincer, chiar crezi ca occidentul (la nivel de perceptie, subliniez) ne vede ca egalii sai?

peace

#48
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

ragnarok, on Jul 20 2005, 16:00, said:

Vorbim cumva de acelasi occident care ne vede in continuare drept o tara din care izvorasc numai hoti si cersetori tigani? si in care singurele lucruri infloritoare sunt saracia si coruptia? acelasi occident care vede pe BBC un reportaj cu handicapatii din Romania, in loc sa vada lucruri chiar frumoase de la noi? ACEL Occident se pune pavaza intre noi si Rusia? mai gandeste-te la pozitia Romaniei "in" Occident...

<{POST_SNAPBACK}>

Irelevant! Doar faptul ca suntem gaura fundului lor nu inseamna ca poate oricine sa o ia la tinta cu bocancul. Si daca imi zici ca nu suntem nici macar gaura fundului, te contrazic!
Eu cred ca prea multi cadeti in pesimism. Avem niste tratate de alianta cum n-am avut NICIODATA toata istoria noastra. Niste garantii de securitate BETON. Perspective de solida integrare economica CRISTAL.
In ceea ce priveste pavaza aia de care zici... NOI VOM FI pavaza Occidentului, nu Occidentul pavaza noastra (ceea ce nu prea e o bucurie <_< ). Cu mult ajutor, desigur.

Edited by un_oarecare, 20 July 2005 - 16:29.


#49
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004
Parerea mea e ca viitorul Rusiei e negru. Nu de mult timp au pierdut si Ucraina din zona de influenta, se confrunta cu probleme interne (terorismului cecen, economice), iar pe plan international are o imagine nu tocmai favorabila.
Mai bine am vorbi despre China.

#50
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

criss_pt, on Jul 20 2005, 17:44, said:

Parerea mea e ca viitorul Rusiei e negru. Nu de mult timp au pierdut si Ucraina din zona de influenta, se confrunta cu probleme interne (terorismului cecen, economice), iar pe plan international are o imagine nu tocmai favorabila.
Mai bine am vorbi despre China.

<{POST_SNAPBACK}>


China e o alta discutie. Ei tac si fac. Invazia economica chineza abia incepe sa fie vazuta. China e un fel de mamut care pare sa doarma si e ignorat. O fi bine, o fi rau, discutia nu isi are locul aici.

peace

#51
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
criss, argumente ceva? sau doar lozinci? :)

bbc nu inseamna occident tot asa cum postul de radio sau tv din Bucuresti nu inseamna Romania :)
o voce de parlamentar european nu inseamna occident tot asa cum o voce de parlamentar roman nu reprezinta vocea romanilor
si exemplele ar putea continua.

#52
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

un_oarecare, on Jul 20 2005, 17:28, said:

Irelevant! Doar faptul ca suntem gaura fundului lor nu inseamna ca poate oricine sa o ia la tinta cu bocancul. Si daca imi zici ca nu suntem nici macar gaura fundului, te contrazic!
Eu cred ca prea multi cadeti in pesimism. Avem niste tratate de alianta cum n-am avut NICIODATA toata istoria noastra. Niste garantii de securitate BETON. Perspective de solida integrare economica CRISTAL.
In ceea ce priveste pavaza aia de care zici... NOI VOM FI pavaza Occidentului, nu Occidentul pavaza noastra (ceea ce nu prea e o bucurie <_< ). Cu mult ajutor, desigur.

<{POST_SNAPBACK}>


Problematice ar fi:
1. Aliantele si garantiile de securitate BETON. Cu ce ne-au ajutat aliantele astea in cazul Barstroe? asta in conditiile in care Ucraina nu e membra Nato si nici stat candidat UE (as far as i know). Repet o intrebare precedenta: cu ce ne-au ajutat aliantele/aliatii?
2. perspective de ... CRISTAL. aici recunosc ca nu sunt in teritoriul meu, dar nu ma pot abtine sa nu dau cu parerea: ce integram noi solid economic? ce industrie/antrepriza/altceva e atat de pretios la noi? Din cate stiu eu, singurele noastre avantaje in UE sunt mana de lucru ieftina si pamantul la fel de ieftin (a, si alimentele ecologice).

peace

#53
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CapitanuPICARD, on Jul 20 2005, 16:47, said:

criss, argumente ceva? sau doar lozinci? :)

bbc nu inseamna occident tot asa cum postul de radio sau tv din Bucuresti nu inseamna Romania :)
o voce de parlamentar european nu inseamna occident tot asa cum o voce de parlamentar roman nu reprezinta vocea romanilor
si exemplele ar putea continua.

<{POST_SNAPBACK}>

Bai Picard, tu chiar crezi ca vrea cineva pe lumea asta o Rusie puternica?!?! Cred ca nici macar (toti) rusii nu vor. Cand ei zbiara ca istericii ca sunt sabotati, sa stii ca eu ii cred. NU VOR FI LASATI sa se ridice niciodata. Doar sprijiniti, sa nu cada de tot. Si e foarte bine asa! Rusia trebuie tinuta cu botu' in noroi. E prea necivilizata si e imposibil (nerentabil de greu) de civilizat.
Ordinea mondiala de acum e perfecta! As da ziiiiiile de la miiiiiineeeeeee, ca sa fiu pe veeeeeeci cu tiiiiine[, ordine mondiala de acum]!

#54
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004

CapitanuPICARD, on Jul 20 2005, 16:47, said:

criss, argumente ceva? sau doar lozinci? :)

bbc nu inseamna occident tot asa cum postul de radio sau tv din Bucuresti nu inseamna Romania :)
o voce de parlamentar european nu inseamna occident tot asa cum o voce de parlamentar roman nu reprezinta vocea romanilor
si exemplele ar putea continua.

<{POST_SNAPBACK}>



criss_pt, on Jul 20 2005, 16:44, said:

Nu de mult timp au pierdut si Ucraina din zona de influenta, se confrunta cu probleme interne (terorismului cecen, economice), iar pe plan international are o imagine nu tocmai favorabila.

<{POST_SNAPBACK}>



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate