Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Asus nuvifone M10

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007

View PostAdrian P., on 11th February 2011, 12:15, said:

Incerc de mult sa aflu ce soft de navigatie Garmin este pe telefoanele Nuvifone cu WM, asa ca poate ne spune unul din posesori daca este Garmin Mobile XT pentru WM la fel ca cel pentru PDA-uri (version 5.00.20w) sau e ceva nou.
Iata cateva detalii: Asta e disponibil la update: nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011   2011.32
Eu am acum instalat: City Navigator Europe NT 2011.30, Deluxe All Regions, Oct 10
In telefon, intr-un singur loc, la Navigation/About, se face referire la navigatie, scrie: garmin-Asus nuvifone M10 version 5.82.30wp, daca asta insemna ceva nu stiu.
Nu stiu daca te ajuta la ceva, personal nu sunt un fan si nici nu prea folosesc acest soft pentru navigatie, este instalat, merge bine dar mie imi plac altele, igo, mireo, ndrive. El arata bine, e gratis, se updateaza gratuit dar nu prea mi-am batut capul cu el.
Acuma sa stii ca navigatia garmin nu e instalata in telefon ca soft separat, intr-un folder distinct ci e cumva integrata in sistemul telefonului, cu scurtaturi pe ecranul de start, iar ca instalare are fisiere peste tot in memoria interna si My Storage, (poate de aceea mi se pare mai complicat, e mai imprastiat), in sfarsit.
O zi buna la toti

#20
boem20012001

boem20012001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2011
am telefonul de o luna si n-am reusit inca sa vad un clip online (de pe youtube sau cool tv) trebuie facuta vreo setare anume?

View Postgogamircea86, on 3rd June 2010, 09:09, said:

Cel mai nou rezultat intre un parteneriat dintre Asus si Garmin (si putin Microsoft, pentru culoare  :D )

Principalele carcacteristici tehnice sunt :

- display TFT resistive touchscreen, 256K culori cu rezolutia de 480 x 800 pixels si diagonala 3.5"
- dimensiuni 116 x 58 x 14.3 mm
- greutatea 138 g
- Accelerometer sensor
- Microsoft Windows Mobile 6.5.3 Professional
- CPU Qualcomm 7227 600 MHz processor
- Internal 4 GB storage, 512MB RAM, 512MB ROM
- suporta card MircroSD pana la 32GB
- WLAN Wi-Fi 802.11b/g
- Bluetooth v2.0 with A2DP
- GPS cu A-GPS, Garmin Navigation Software
- camera de 5 MP, 2592x1944 pixels
- Player MP3/WMA/eAAC+ si H.263/H.264/MP4/WMV
- Pocket Office
- Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
- Stand-by pana la 600 h, convorbire pana la 8 h

Specificatii tehnice complete: Softpedia

Preturi comparative pentru Romania: Price.ro

[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3278_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am telefonul de o luna si n-am reusit inca sa vad un clip online (de pe youtube sau cool tv) trebuie facuta vreo setare anume?

#21
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006

View PostCOCO1957, on 20th February 2011, 20:18, said:

Iata cateva detalii: ...
garmin-Asus nuvifone M10 version 5.82.30wp...

Multumesc, asta e informatia pe care o cautam - pe site-ul oficial Garmin dezvoltarea softului de navigatie pentru Win Mobile s-a oprit la versiunea 5.00.20w din sept 2008. Mai circula pe diferite forumuri o versiune 5.00.30wp adaptata dupa un beta din Taiwan, dar cu mari probleme de functionare. Probabil versiunea de pe M10 ar putea fi convinsa sa functioneze si pe alte dispozitive cu WM, chiar si pe cele cu Win CE.
Inteleg de ce vrei sa folosesti alte softuri de navigatie.

#22
shihan_sorin

shihan_sorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2011
salut baieti! De curand am achizitionat si eu un garmin asus m10 din anglia la care i-am adus unele imbunatatiri la sistemul de operare, acuratete GPS, modalitate de afisare harta garmin, afiseaza inclusiv GMAP3D si JCV si multe altele.I-am facut un rebuild de firmware cu un ROM de India V 6.26.0 si acum telefonul se misca bestial, raspunde instantaneu la comenzi chiar daca am instalat pe el bigboss manila 2.5 htc sense 2019, acumulatorul rezista mai mult, semnalul GPS e belea, firmwarul a facut trecerea de la NMEA la STARSIRFT IV-3D, am semnal GPS si in casa si in orice cladire, pur si simplu il actualizeaza instantaneu, Wi-fi se conecteaza super acum si nu mai da nici o eroare, au fost aduse imbunatatiri la camera si pe partea de telefonie, e super acum telu, nu l-as schimba nici pe Galaxy II.Mai am un firmware de Taiwan v6.27.0 care zice ca face trecerea la android, dar nu l-am instalat ptr. ca de unde l-am luat zice ca da unele erori de limba, eng-chineza simplificata.E belea telu, Bafta Garministilor si sa ne auzim cu bine.Apropo a aparut GARMIN CN EuNT 2011.40, PE SITE ,o puteti actualiza cu GarminMapUpdater_v2.5.17.exe.Bafta.Ptr. cine vrea mai multe detalii adresa de mess e ca id de utilizator :coolspeak:

#23
Serba

Serba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2009
Salutare !
asta este a treia zi de cand ma bucur de noul meu M10. arata mai bine de cat ma asteptam (fata de ca am vazut in poze pe net) de exemplu capacul bateriei este "cauciucat" nu lucios ceea ce un plus d.p.m.d.v. - as fi preferat ca rama sa fi fost metalica in rest e super , mai ales ecranul care desi nu e amoled arata foarte bine.
Pentru cei care vor pati la fel ca mine  dupa actualizarea aia moca de pe siteul telefonului adica mesajul cu mass storage ..... faceti ce spune telefonul intrati pe siteul garmin (cu tel conectat la comp) si de acolo , la mine cel putin , se redirectioneaza pagina direct la software upgrade de unde descarcati doua fisiere CAB, le instalati si cosmarul dispare.
am o intrebare pt cei mai experimentati cu telefonul sau cu win mobile: ce soft sau poate un patch pt win sugerati pentru full photo id call?
eu unul am instalat Inesoft Phone  si nu mi-a placut cum arata, prea incarcat ecranul cu chestii care tel le avea deja ,
Si nu uitati ! ascultati de coana EULA si nu scormoniti in navigatie in timp ce conduceti.

#24
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007
Serba, ai incercat Photo Contacts PRO?
Sunt destule aplicatii, nu se poate sa nu gasesti ce iti place.
O zi buna

#25
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011
Daca lucrurile stau asa sa incercam ultimele update-uri de pe site-ul assus. eu ma sperii doar sa nu ii pot schimba limba in engleza. le-am scris celor de la assus sa faca un update si pentru romana (au facut pentru Grecia) cu softul original uneori telefonul se misca greu si chiar mi s-a intamplat sa apelez pe altcineva deca pe cel care am vrut initial. faptul ca nu poate pune poza la fiecare contact decat la cele de mail iar este o problema dar uite ca exista o rezolvare. probabil ca exista solutii pentru toate bugurile lui. la partea de navigatie nu prea agreez garminul ci mio . la garmin nu am gasit vocea in romana a trebuit sa o adaug de altundeva. Va multumesc baieti ca va impartasiti experientele si pe aici.

#26
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011
nu pot instala . imi spune ca limba din telefon sa fie aceeasi cu cea din soft  :confuzzled: nu am indiana sau hindus in meniu!

#27
Serba

Serba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2009

View PostJR_tl, on 26th June 2011, 01:15, said:

la garmin nu am gasit vocea in romana a trebuit sa o adaug de altundeva. Va multumesc baieti ca va impartasiti experientele si pe aici.

Cum ai pus vocea in limba romana, adica de unde ai gasit ?

#28
gabila37

gabila37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2011

View Postshihan_sorin, on 25th February 2011, 16:27, said:

salut baieti! De curand am achizitionat si eu un garmin asus m10 din anglia la care i-am adus unele imbunatatiri la sistemul de operare, acuratete GPS, modalitate de afisare harta garmin, afiseaza inclusiv GMAP3D si JCV si multe altele.I-am facut un rebuild de firmware cu un ROM de India V 6.26.0 si acum telefonul se misca bestial, raspunde instantaneu la comenzi chiar daca am instalat pe el bigboss manila 2.5 htc sense 2019, acumulatorul rezista mai mult, semnalul GPS e belea, firmwarul a facut trecerea de la NMEA la STARSIRFT IV-3D, am semnal GPS si in casa si in orice cladire, pur si simplu il actualizeaza instantaneu, Wi-fi se conecteaza super acum si nu mai da nici o eroare, au fost aduse imbunatatiri la camera si pe partea de telefonie, e super acum telu, nu l-as schimba nici pe Galaxy II.Mai am un firmware de Taiwan v6.27.0 care zice ca face trecerea la android, dar nu l-am instalat ptr. ca de unde l-am luat zice ca da unele erori de limba, eng-chineza simplificata.E belea telu, Bafta Garministilor si sa ne auzim cu bine.Apropo a aparut GARMIN CN EuNT 2011.40, PE SITE ,o puteti actualiza cu GarminMapUpdater_v2.5.17.exe.Bafta.Ptr. cine vrea mai multe detalii adresa de mess e ca id de utilizator :coolspeak:
salut sunt nou pe aici.am si eu un m10 si as vrea sa fac mici imbunatatiri.in legatura cu firmwareul,daca il schimi se schimba si limba?

#29
Serba

Serba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2009
da pentru ca cele mai noi firmware sunt pentru asia. exista o solutie insa este destul de complicata si , evident pierzi garantia aparatului.
baga o cautare pe gugle si o sa gasesti si pe alte forumuri de afara metode de a baga firmware nou de indonezia sau india cu limba engleza. Succes ! daca te incumeti astept si eu instructiuni.

#30
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011

View PostSerba, on 5th July 2011, 16:05, said:

Cum ai pus vocea in limba romana, adica de unde ai gasit ?
am gasit pe net, am luat-o pur si simplu din alta navigatie si am pus-o langa celelalte limbi

#31
Serba

Serba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2009
Super simplu, am facut si eu la fel . acum caut ca bezmeticu varianta romana cu TTS.

#32
gabila37

gabila37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2011
salut,am si eu telefonu de aproape un an si tot nu am reusit sa dscifrez garminu pe deplin.Cred ca tot mai bun e mireo cardinale.Apropo stie careva cum pot sa dezinstalez garmin din el fara sa afectez telefonu.Nu prea ma pricep vla aceste treburi.Vo rog un raspuns

#33
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011
nu cred ca pot da link-uri aici dar poti cauta si instala alt soft pentru navigatie.. undeva pe torrente exista chir un kit care pur si simplu il copii pe un card de 4 GB si atat. nu cred ca poti sa dezinstalezi. eu unul nu am gasit nicaieri optiunea asta. daca vrei sa ai spatiul ocupat cu navigatie stergi directoare pur si simplu (garmin) , asta este doar parerea mea, nu m-am gandit sa dezinstalez softul de navigatie ci eventual sa adaug alte softuri.

#34
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011
am instalat ultima versiune de soft, cea indiana, este incredibil de simplu direct de pe usb pentru ca de pe card nu am reusit cu toate ca am urcat pasii. pot urca fisiere si doar dai dubluclick pe fisier cu telefonul conectat la usb. pot pune linkul? este voie?

#35
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.11.2007
salut,

AutoMapa EU 6.8.1
NDrive 11
Cardinale BE v3.1 1399522, nu e ultima varianta
iGO 8.3.5.192519, nu e ultima varianta
Navigon 7.4.0 build 962
Primo  1.1 8.5.11.168090, nu e ultima varianta
Primo  v1.2 9.2.0.191493, nu e ultima varianta
Sygic MM 10 v8.24
MIO Moov Spirit 6.2.7410157, nu e ultima varianta, Spirit II merge numai pe PNA,

astea sunt programele de navigatie pe care le am instalate (pe un card de 16Gb) si care merg foarte bine.
Ultimile variante le instalez definitiv dupa ce ma conving ca merg bine.
Cautare Google, le gasiti daca aveti rabdare si va pasioneaza, de-a gata nu gasiti niciunde, aici in nici un caz, e un pic de munca dar satisfactia e mare.
La Garmin am renuntat de mult, desi harta e buna, softul nu are o interfata placuta si nici facilitatile celorlalte softuri de navigatie.
Respecte

Edited by COCO1957, 24 September 2011 - 19:44.


#36
JR_tl

JR_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.01.2011
pentru a instala noul soft (cel de india) conectati telefonul la pc cu cablu usb si de pe pc da dublu click pe M10_V6260_WWE_app_IND00 . atat. patch-ul pt regiune este aplicat deja. urmariti indicatiile de pe ecrane. aveti grija sa va salvati ce este important de pe telefon . limba instalata ca default va fi engleza .succes
link http://depositfiles....files/3b8sto844

Edited by JR_tl, 01 October 2011 - 10:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate