Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#469
primaryteacher

primaryteacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2015

View Postsorryn81, on 03 aprilie 2013 - 12:27, said:

Mi s-a decontat azi investitia in Casa Verde 2011 , dosar depus pe 8 noiembrie anul trecut.

Nu mai aveti dosarul ? Sa ne furnizati modele de contract de executie ...

Edited by primaryteacher, 05 January 2015 - 17:56.


#470
bobo16

bobo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.09.2006
Buna seara,

De unde se pot afla detalii privind acordarea de subventii/finantari, in special pentru ce se acorda si regulile/procedurile de acordare.

Multumesc.

#471
IrinaMara

IrinaMara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2015
Buna ziua,

In noiembrie s-a afisat lista cu cereri aprobate/ respinse la programul Casa Verde iar dosarul meu se afla in lista de respinse.
DIn pacate de abia acum am reusit sa aflu acest lucru . DIn cate am inteles trebuia sa depun contestatie in termen de 10 zile de la aparitia listei pe site . Nu am primit insa nici un telefon de la ei prin care sa fiu anuntata de acest lucru si astfel am pierdut sansa de a depune contestatie.
Intrebarea este daca se mai poate face ceva acum .
Eu consider ca era normal sa ma anunte in momentul acela deoarece nu toti au posibilitatea sa verifice zilnic siteul lor pentru a afla daca a fost sau nu aprobat dosarul. Numarul de telefon a fost notat in dosarul de depune odata cu actele , nu inteleg altfel pentru ce a fost cerut , doar sa fie o rubrica completata degeaba?

Multumesc

#472
tibi_dan

tibi_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 11.04.2010

View PostIrinaMara, on 13 februarie 2015 - 12:41, said:

Buna ziua,

In noiembrie s-a afisat lista cu cereri aprobate/ respinse la programul Casa Verde iar dosarul meu se afla in lista de respinse.
DIn pacate de abia acum am reusit sa aflu acest lucru . DIn cate am inteles trebuia sa depun contestatie in termen de 10 zile de la aparitia listei pe site . Nu am primit insa nici un telefon de la ei prin care sa fiu anuntata de acest lucru si astfel am pierdut sansa de a depune contestatie.
Intrebarea este daca se mai poate face ceva acum .
Eu consider ca era normal sa ma anunte in momentul acela deoarece nu toti au posibilitatea sa verifice zilnic siteul lor pentru a afla daca a fost sau nu aprobat dosarul. Numarul de telefon a fost notat in dosarul de depune odata cu actele , nu inteleg altfel pentru ce a fost cerut , doar sa fie o rubrica completata degeaba?

Multumesc
Incercati sa-i sunati, mie mi s-a aprobat tot in noiembrie, dar nici pana azi nu au venit dosarele de la Bucuresti. Am scos degeaba extras de carte funciara, mi s-a spus sa mai astept. Poate merge.

#473
dambeanmc

dambeanmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.12.2012
Eu am fost printre ” norocoșii „ din primăvara anului trecut , cu aprobarea celor 6000 lei AFM. Mi-am depus cererea de tragere în 4 03.2015 . M-am interest pentru un prieten ce figurează pe lista din Noiembrie, ca aprobat, de stadiul contractelor și pentru județul Cluj au ajuns  să trimită contrtactul cu numărul 302 din vreo 600 aprobate. Așa că răbdare și tutun. Să vedeți cam cum se face decontarea!!!!!. Am prieteni ce au depus cererea de tragere în august 2014 și încă așteaptă banii. Baftă căci sistemele chiar merită la prețurile de la gaz și lumină din ziua de azi.

#474
MADALINBN

MADALINBN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2015
Buna ziua,
Eu cred ca este o mare teapa.Am depus cererea de tragere in conformitate cu cerintele din pliantul primit la semnare contract inca din August 2014 si nici astazi nu am primit banii.
Am sunat la AFM la departamentul de analize dosare si acolo o duduie dupa ce a cautat dosarul, prin telefon imi tot cauta "diverse probleme" cum ar fi:
-ca nu am depus devis >>desi nu se ceruse asa ceva conform instructiunilor din Aug 2014.Incerca sa ma convinga ca se refera la "Si alte.."
-ca certificatul nu are decat stampila Dealerului de unde am cumparat si ca de ce nu a are si a producatorului/importatorului...nici asta nu era specifivcat..
Eu cred ca Cei de la AFM sunt pe felie cu anumite firme ce distribuie central in tara si deconteaza doar dosarele astora preferential.
Se si explica deorece cand am fost selectat pentru semnare contract  de AFM am fost imediat contract de o firma sa iau de la ei central,E clar ca telefonul si adresa mea de mail nu sunt publice.Ele au fost date de cei de la AFM de unde isi iau partea,
Tare as vrea ca DNA-ul sa intre putin la ei in verificari..

#475
lestef

lestef

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 12.02.2014
Nu e o noutate ce spui... asa a fost din totdeauna :lol:

#476
Ioana2015

Ioana2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2015
Buna,
In Ilfov a reusit civeva sa beneficieze de acest program? Unde se depune dosarul? As vrea panou solar pt. apa calda vara.
Am centrala pe lemne/brichete tip semineu montata in 2007-2008, nu exista acest program atunci...poate cu panourile reusesc.

Multumesc

#477
MADALINBN

MADALINBN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2015
Noi vorbim de dosare depuse in 2011 care abia in Aug 2014 s-a semnat efectiv contractul si pana astazi desi s-a depus cererea de tragere nu s-a platit.
Din ce stiu nu au mai fos deschise sesiuni noi de depunere in 2012 si pana 2015.Panoul solar este eligibil.Centrala pe lemne si brichete nu cred.

#478
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006
Buna ziua,
pentru 2015, au inceput depunerea dosarelor? multumesc

#479
Nebhotep

Nebhotep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.10.2007
am semnat saptamana trecuta contractul pentru subventia de 6000 , pentru o centrala pe peleti.
Am si gasit 2 firme cu care as putea face lucrarea, problema insa o reprezinta actele. Nu par sa stie cam ce trebuie. As avea nevoie de un model de constract de furnizare, daca are cineva unul aprobat

#480
primaryteacher

primaryteacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2015
Decont Casa verde 2011 -program reluat in 2014. Cine a primit banii Casa verde?

#481
cristiciutrila

cristiciutrila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.07.2011
Am depus cererea de tragere in sept. 2014, bani intrati saptamina trecuta!

#482
primaryteacher

primaryteacher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2015
Felicitari! Si eu am depus in aceeasi perioada. Depus cerere de tragere decont casa verde septembrie 2014.  Nu am primt inca banii...

#483
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Va salut.
Supun atenției următoarea problema.
As dori sa știu dacă mai sunt și alte persoane în situația mea, aici pe forum.
Am primit aprobarea pt panou solar dar mi-a fost refuzata instalarea, pe motiv ca în descrierea modelului și unde erau detalii despre instalație apare la sfârșit " montaj pe casa".  Astfel ca ei au interpretat ca a fost trecuta de doua ori instalarea. În descrierea echipamentului se specifica unde se montează și nu ca are montajul inclus.
Aștept sa vad cine mai este în situwmea.
Multumeec,
Danny

#484
MADALINBN

MADALINBN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2015
In ce judet ati depus cererea de plata in sept2014 si ati primit acum banii?A fost facut proiectul cu o firma recomandata de ANPM ?Ma refer la acele firme care au obtinut numarul de telefon de la ANPM imediat dupa aprobare si publicare pe site al celor acceptati pt semnare contract(desi numerele sunt confidentiale si nu sunt afisate pe site).
Si eu am depus in Augut 2014 cererea la Bucuresti dar nu am facut cu acele firme.

#485
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Din cei de pe forum chiar nimeni nu a avut respins montajul?

#486
dambeanmc

dambeanmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.12.2012
Evrika !!!!!!!!!

Exact în data în care am semnat contractul cu AFM anul trecut ( 22 iulie ) mi s-au virat banii în cont.
Așa că a fost un experiment fericit cu statul roman.
Pentru cei ce așteaptă plata e bine să vă interesați la AFM ca nu cumva să aveți ceva lipsă la dosar sau ceva acte incomplete . Mie mi s-a spus după ce am insistat să vorbesc cu cel ce răspunde de județul Cluj că voi primi banii în luna în care am semnat contractul și mare mirare s-a și întâmplat.
Vă urez success la cei ce așteptați și nu vă dați bătuți.

Am uitat să spun că montajul nu l-am făcut cu cei ce m-au sunat imediat ce au aflat ei că sunt câstigator. Eu am aflat după 2 luni.Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate