Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#343
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
Multumesc mult de ajutor. Vad ca inca pentru 2012 nu a aparut nici o informatie inca...

#344
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postdan_tm, on 28th November 2011, 14:47, said:

In ORDINUL nr. 950 din 17 iunie 2010 care reglementeaza acest program, la Art.20 cu (3) scrie:"Contractul de finanțare nerambursabilă intră în vigoare la data semnării acestuia de către părțile contractante și este valabil până la data de 15 decembrie a fiecărui an." Daca semnarea incepe dupa 12 decembrie...nu prea mai inteleg nimic.

ai spus bine  -ordinul  950 / iunie 2010 - asta era valabil ptr 2010.
In 2011 avem ORDINUL Nr. 1274 din 20 aprilie 2011 - e altceva
http://www.afm.ro/ma...in1274-2011.pdf

#345
geoapis

geoapis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.07.2007
Va salut, stie cineva daca nu am inca casa intabulata pot accesa acest program pt panouri solare. Tot incerc sa intabulez casa insa am probleme cu un vecin care are cadastru suprapus pe o latura cu mine si acest lucru ma intirzie foarte mult.

#346
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postgeoapis, on 17th December 2011, 19:38, said:

Va salut, stie cineva daca nu am inca casa intabulata pot accesa acest program pt panouri solare. Tot incerc sa intabulez casa insa am probleme cu un vecin care are cadastru suprapus pe o latura cu mine si acest lucru ma intirzie foarte mult.
da,se poate

#347
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008

View Postanonima1, on 18th December 2011, 00:15, said:

da,se poate
In conditiile in care anul este pe terminate si nu s-au mai verificat dosarele depuse in sesiune din vara, cred ca intr-o tara civilizata, cineva ar trebui SA_SI ASUME INEFICIENTA si SA_SI PREZINTE DEMISIA.

Edited by tudor32, 22 December 2011 - 10:06.


#348
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Mai are cineva ce va informatii despre program???

#349
sorryn81

sorryn81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 20.05.2008

View Postanonima1, on 18th December 2011, 00:15, said:

da,se poate

Permite-mi sa te contrazic. Cu o casa ne-intabulata nu ai cum sa scoti extras de carte funciara, ceea ce e obligatoriu la dosar.  O singura situatie e posibila fara extras de carte funciara, si anume casa sa fie in constructie (autorizatie de constructie aflata in valabilitate). In cazul acesta se depune parca copie legalizata dupa aceasta autorizatie.

Edited by sorryn81, 04 January 2012 - 12:36.


#350
fotovolt

fotovolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.07.2011

View Posttudor32, on 4th January 2012, 11:44, said:

Mai are cineva ce va informatii despre program???

http://www.afm.ro/pr...rde-pf_2011.php
astea sunt ultimele noutati.....din pacate. domnii/doamnele/domnisoarele doar atat au reusit in trei luni de zile...........no comment

#351
dan_tm

dan_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.02.2006
Nu inteleg ce poate dura atat? Am depus actele in IUNIE !!!!
Dupa cum spunea un coleg mai sus, intr-o tara civilizata cineva si-ar fi dat demisia.
Din pacate traim in Romania......

#352
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008

View Postdan_tm, on 20th January 2012, 09:08, said:

Nu inteleg ce poate dura atat? ............................................................
Deoarece n-au timp pentru "prostime"!!! :(:(:(   ....alta explicatie nu gasesc!

#353
blimpyway

blimpyway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,954
  • Înscris: 03.11.2005
exact, faptul ca te poate impiedica/intarzia pe tine si o multime de alti fraieri sa accesati o resursa, depinzi de el, are ceva ce tu iti doresti si nu poti obtine decat de la el, ii provoaca functionarului birocrat o senzatie confortabila si placuta de putere, implinire si superioritate. .

Daca s-ar stradui sa va satisfaca s-ar simti ca o biata sluga pusa sa raspunda nevoilor populatiei.

E valabil pentru orice nivel al administratiei de stat si locale, de la jandarm, mironosita de la ghiseu la taxe, pana la presedinte.

Edited by blimpyway, 21 January 2012 - 15:34.


#354
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
a aparut o lista noua.

http://www.afm.ro/pr...rde-pf_2011.php

#355
bibart

bibart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 06.10.2007
pentru judetul Arad mai este oare fonduri pentru 2012 ? am tot cautat dar nam gasit nimica informatii mai concrete.

#356
dan_tm

dan_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.02.2006
A aparut o noua lista dar nu stiu daca e de bine. Pe langa faptul ca nu e completa, pe site-ul lor scrie :"Beneficiarii sunt rugati sa se prezinte la agentiile teritoriale in vederea semnarii contractelor dupa aprobarea bugetului AFM, data care va fi ulterior anuntata pe site-ul institutiei".
....cam pute....

#357
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View Postdan_tm, on 27th January 2012, 10:55, said:

A aparut o noua lista dar nu stiu daca e de bine. Pe langa faptul ca nu e completa, pe site-ul lor scrie :"Beneficiarii sunt rugati sa se prezinte la agentiile teritoriale in vederea semnarii contractelor dupa aprobarea bugetului AFM, data care va fi ulterior anuntata pe site-ul institutiei".
....cam pute....

Pai la cata lume a castigat inapoi taxa de poluare in instanta, e explicabil ce se intampla. Eu ma consider norocos ca am facut investitia in 2010 si mi-am primit banii inapoi in 3 luni...

#358
scm_ro

scm_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 30.08.2007
Oricum este o treaba pur romaneasca. Am sunat si am intrebat daca imi fac singur montajul panourilor imi mai deconteaza investitia? Am fost sfatuit sa nu fac acest lucru si sa vin cu factura de montaj si contract de montaj caci altfel nu imi garanteaza decontarea investitiei. Pe ei nu ii intereseaza ca pe mine panoul ma costa mai putin decat limita de 6000 si lor le mai raman niste bani pentru un alt om, eu trebuie sa am toate hartiile asa cum sunt puse in contract.

#359
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
Imi poate spune cineva ce cazane pe gazeificare sunt incluse in acest program?
Multumesc

#360
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postcmd, on 3rd February 2012, 11:17, said:

Imi poate spune cineva ce cazane pe gazeificare sunt incluse in acest program?
Multumesc

Datele sunt pe site, la adresa asta:

http://www.afm.ro/ma...in1274-2011.pdf
raspunsul tau este la litera c)

(1) Finanțarea se acordă după cum urmează:
    a) până la 6.000 lei, pentru instalarea panourilor solare;
    B) până la 8.000 lei, pentru instalarea pompelor de căldură, exclusiv aparate de aer condiționat;
    c) până la 6.000 lei, pentru instalație de producere a energiei termice pe bază de peleți, brichete,
tocătură lemnoasă, precum și orice fel de resturi și deșeuri vegetale, agricole, forestiere și silvice.
    (2) În cazul cumulării în cadrul aceleiași cereri de finanțare a două tipuri de instalații, cuantumul
finanțării solicitate nu poate depăși valoarea cea mai mare acordată unui tip de proiect din cele două
cumulate în cadrul programului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate