Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#325
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postsorryn81, on 14th November 2011, 11:52, said:

Nu vreau sa politizez, toata povestea asta, dar se pare ca e oricum politizata. UDMR-ul (al caruia e actualul ministru al mediului) nu prea mai e pe placul PDL-ului, de cand cu proiectul regionalizarii Romaniei. Si cum placul se masoara in cantitatea de banuti alocati, iaca de ce nu-s bani pt oameni suficienti care sa analizeze dosarele, pentru decontarea investitiilor, etc.

Deci stati linistiti, o sa ne vedem dosarele aprobate si decontate dupa ce isi umple madam Udrea si cu acolitii pungutza cu n-jdemii de banuti, ca pentru ei sunt bani.

Prietene,
eu zic sa nu deraiem de la subiect, si sa cautam o explicatie logica.
Anul trecut s-a modificat termenul in care se pot depune actele ptr decontare, in sensul ca dupa semnarea contractului se putea efectua lucrarea in 12 luni. Daca au fost unii care au semnat contractele la sfarsitul lunii octombrie 2010, au avut posibilitatea sa depuna actele pana la sf lunii octombrie 2011. Ma gandesc ca poate au fost multi in situatia asta si din aceasta cauza s-or fi blocat aia de la Minister.
Ideea este sa fim pozitivi, ca de scandaluri politice avem parte zi de zi la TV - habar n-am cum mai supravietuieste natia asta  - .
Rabdare si tutun...
Scuze ptr deviere de la subiect.
O zi buna.

#326
flo3000

flo3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.12.2009

View Posttcl, on 14th November 2011, 20:33, said:

sunt acceptate doar centralele pe peleti.

..centrale pe baza de peleti, BRICHETE, tocatura lemnoasa etc..

#327
dan_tm

dan_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.02.2006

View Postmarsak, on 16th November 2011, 11:07, said:

Prietene,
eu zic sa nu deraiem de la subiect, si sa cautam o explicatie logica.
Anul trecut s-a modificat termenul in care se pot depune actele ptr decontare, in sensul ca dupa semnarea contractului se putea efectua lucrarea in 12 luni. Daca au fost unii care au semnat contractele la sfarsitul lunii octombrie 2010, au avut posibilitatea sa depuna actele pana la sf lunii octombrie 2011. Ma gandesc ca poate au fost multi in situatia asta si din aceasta cauza s-or fi blocat aia de la Minister.
Ideea este sa fim pozitivi, ca de scandaluri politice avem parte zi de zi la TV - habar n-am cum mai supravietuieste natia asta  - .
Rabdare si tutun...
Scuze ptr deviere de la subiect.
O zi buna.
Fara a politiza nimic fac si eu o constatare: in primavara, cand am depus dosarul, doamna de la ANM-ul local a verificat toate actele si a spus ca e ok. Acum ce mai verifica la Bucuresti? Incerc sa fiu pozitiv dar nu prea imi iese. Eu mai pot astepta dar ca fac cei care locuiesc deja in casele care se presupunea ca vor fi incalzite cu sisteme achizitionate prin acest program? Totusi iarna nu-i ca vara.....

#328
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004
/

View Postdan_tm, on 16th November 2011, 12:37, said:

Fara a politiza nimic fac si eu o constatare: in primavara, cand am depus dosarul, doamna de la ANM-ul local a verificat toate actele si a spus ca e ok. Acum ce mai verifica la Bucuresti? Incerc sa fiu pozitiv dar nu prea imi iese. Eu mai pot astepta dar ca fac cei care locuiesc deja in casele care se presupunea ca vor fi incalzite cu sisteme achizitionate prin acest program? Totusi iarna nu-i ca vara.....

Daca au cei 6000 de lei, cumpara centrala si dupa ce vor semna contractul cu AFM vor reface actele dupa data semnarii pentru a depune cererea de plata. Si uite asa statul roman te obliga sa te descurci... curat balcanic :)

#329
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postmarsak, on 16th November 2011, 12:07, said:

Prietene,
eu zic sa nu deraiem de la subiect, si sa cautam o explicatie logica.
Anul trecut s-a modificat termenul in care se pot depune actele ptr decontare, in sensul ca dupa semnarea contractului se putea efectua lucrarea in 12 luni. Daca au fost unii care au semnat contractele la sfarsitul lunii octombrie 2010, au avut posibilitatea sa depuna actele pana la sf lunii octombrie 2011. Ma gandesc ca poate au fost multi in situatia asta si din aceasta cauza s-or fi blocat aia de la Minister.
Ideea este sa fim pozitivi, ca de scandaluri politice avem parte zi de zi la TV - habar n-am cum mai supravietuieste natia asta  - .
Rabdare si tutun...
Scuze ptr deviere de la subiect.
O zi buna.
De ce vorbesti la trecut ? S-a modificat perioada de depunere a actelor de decontare? :blink:

#330
scm_ro

scm_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 30.08.2007
In sfarsit s-au afisat primele liste pentru 2011

#331
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postdan_tm, on 16th November 2011, 12:37, said:

Fara a politiza nimic fac si eu o constatare: in primavara, cand am depus dosarul, doamna de la ANM-ul local a verificat toate actele si a spus ca e ok. Acum ce mai verifica la Bucuresti? Incerc sa fiu pozitiv dar nu prea imi iese. Eu mai pot astepta dar ca fac cei care locuiesc deja in casele care se presupunea ca vor fi incalzite cu sisteme achizitionate prin acest program? Totusi iarna nu-i ca vara.....

Ideea este ca trebuie verificate din nou (pe principiul 4 ochi) ca doar pleaca bani de la buget, nu ?
... am inteles ca nici nu au un nr mare de oameni la Minister , ca sa lucreze mai cu spor ..
in fine, ideea este ca au inceput cu publicarea listelor cu primii candidati admisi - uite link:

http://www.afm.ro/ma...-21_11_2011.pdf

#332
fotovolt

fotovolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.07.2011
...hi ca s-a miscat..... :worthy:

#333
Nebhotep

Nebhotep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.10.2007
:worthy: in sfarsit prima lista. ma asteptam totusi sa fie o lista putin mai lunga. spre sa se miste mai cu talent de acum inainte

#334
scm_ro

scm_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 30.08.2007
Nu am vazut nimic specificat despre data incepand de la care putem merge sa semnam contractele, a intrebat cineva acest lucru?

#335
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postscm_ro, on 23rd November 2011, 16:44, said:

Nu am vazut nimic specificat despre data incepand de la care putem merge sa semnam contractele, a intrebat cineva acest lucru?

haide mai, scrie in conditiile generale - 60 de zile dupa data comunicarii pe site - .adica poti merge si maine :-)

#336
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postmarsak, on 23rd November 2011, 22:12, said:

haide mai, scrie in conditiile generale - 60 de zile dupa data comunicarii pe site - .adica poti merge si maine :-)

sorry, cica "(ATENTIE! Beneficiarii sunt rugati sa se prezinte incepand cu data de 12 decembrie 2011 la agentiile teritoriale in vederea semnarii contractelor.)"
asta e pe site !

#337
dan_tm

dan_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.02.2006

View Postmarsak, on 24th November 2011, 14:47, said:

sorry, cica "(ATENTIE! Beneficiarii sunt rugati sa se prezinte incepand cu data de 12 decembrie 2011 la agentiile teritoriale in vederea semnarii contractelor.)"
asta e pe site !
In ORDINUL nr. 950 din 17 iunie 2010 care reglementeaza acest program, la Art.20 cu (3) scrie:"Contractul de finanțare nerambursabilă intră în vigoare la data semnării acestuia de către părțile contractante și este valabil până la data de 15 decembrie a fiecărui an." Daca semnarea incepe dupa 12 decembrie...nu prea mai inteleg nimic.

#338
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008

View PostNebhotep, on 22nd November 2011, 22:12, said:

:worthy: in sfarsit prima lista. ma asteptam totusi sa fie o lista putin mai lunga. spre sa se miste mai cu talent de acum inainte
prima si singura pana acum.... :( ... in ritmul asta o sa vedem listele terminte la Pasti 2012...

#339
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Nici Mos Nicolae nu a reusit sa aduca ceva vesti bune... :thumbdown:

#340
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
O intrebare pentru cei ce au accesat programul: se poate lua finantare de doua ori de ex panouri solare si centrala peleti in ani diferiti? Sau daca ai obtinut finantare pentru unul din sisteme nu mai esti eligibil niciodata pentru alt sistem?

#341
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008

View Postforbes, on 8th December 2011, 10:50, said:

O intrebare pentru cei ce au accesat programul: se poate lua finantare de doua ori de ex panouri solare si centrala peleti in ani diferiti? Sau daca ai obtinut finantare pentru unul din sisteme nu mai esti eligibil niciodata pentru alt sistem?
Se poate!
Nu esti conditionat in acest sens!

Edited by tudor32, 08 December 2011 - 20:58.


#342
postdan

postdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 08.01.2004

View Postforbes, on 8th December 2011, 10:50, said:

O intrebare pentru cei ce au accesat programul: se poate lua finantare de doua ori de ex panouri solare si centrala peleti in ani diferiti? Sau daca ai obtinut finantare pentru unul din sisteme nu mai esti eligibil niciodata pentru alt sistem?
Poti depune in fiecare sesiune (an) un alt dosar

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate