Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#883
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
La ora actuala , pe Digital sunt probleme cu posturiile ANTENA1,2,3,4 si Radio ZU. probabil
cu noul satelit

PS. Ar putea cei de la DIGI sa activeze ODATA teletextul pe Antene ??????????????

#884
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Pitesti.
CNN (canal indisponibil)
La o noua scanare dispare din lista si raman 100 canale tv.
Interesant ca pe analogic inca e CNN-ul.

Edited by dondhanny, 04 August 2010 - 19:42.


#885
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 Shieu, on 4th August 2010, 19:08, said:

PS. Ar putea cei de la DIGI sa activeze ODATA teletextul pe Antene ??????????????

adica nu mai au teletext pe Antene !!   :coolspeak:

Edited by lafayette, 04 August 2010 - 19:55.


#886
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

 dondhanny, on 4th August 2010, 19:42, said:

Pitesti.
CNN (canal indisponibil)
La o noua scanare dispare din lista si raman 100 canale tv.
Interesant ca pe analogic inca e CNN-ul.

La fel si in Bucuresti.

#887
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 catalinman, on 4th August 2010, 13:37, said:

pana la urma nu o sa-ti mai mearga nici pe Humax HD :)
daca vrei sa le ai te abonezi la HBO Maxpack, modificarea se face intre 1 si 15 august si o sa intre in vigoare de la 1 septembrie !



la satelit momentan e 14 lei, in cursul acestei luni si la satelit va fi tot 7 lei :D

seful ala a vrut sa scape mai repede de tatal tau, trebuie sa-ti mearga de pe acum !

o sa-ti mearga toate posturile, inclusiv Digi Film 1 si 2, HBO Maxpack doar prima luna, Cine Star nu !

lasa pe Antena 1 !

vezi ca scrie in manual cum sa pui smarcardul, intoarce-l pe cealalta parte ca l-ai pus pe dos !


i-ati un STB si scapi de probleme !


care e faza cu Antena 1?
ca ma doare capul de ce prostii se debiteaza pe aici.

#888
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 lafayette, on 4th August 2010, 20:54, said:

care e faza cu Antena 1?
ca ma doare capul de ce prostii se debiteaza pe aici.

:) La decodorul Hyunday, mesajul pentru reinitializarea cartelei, de pe site-ul RCS-RDS specifica faptul ca pentru activare este necesara comutarea pe Antena 1, dar mesajul este unul generic - comutarea se va face pe unul dintre canalele codate  In cazul celui care a pus intrebarea, era vorba de cateva canale din Extra digital.
Eu sunt curios mai degraba de ce se intampla cu canalul CNN, se pare ca este indisponibil in multe orase si nu pot sa imi dau seama daca este doar temporar sau doar s-a schimbat frecventa alocata in acele orase (sau modulatia). Acasa, in Brasov, nu am cum sa verific, sunt "in deplasare".

#889
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007
CNNi nu mai este nici in Ploiesti

#890
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 gemini11, on 4th August 2010, 21:01, said:

. Acasa, in Brasov, nu am cum sa verific, sunt "in deplasare".


Nu e  CNNI nici in Brasov , si cred in TOATA TARA

Edited by Shieu, 04 August 2010 - 20:39.


#891
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Celelalte programe de pe frecventa cu cnn-ul merg fara nicio problema.
Putin haz de necaz:
"Digi.cablu Digital (D.V.B-C) - numai aici despre S.D, Canale S.D./HBO pack/Cinestar pak și multe alte surprize!"
Programe pe care le scoatem...

Edited by dondhanny, 04 August 2010 - 20:43.


#892
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 leto2a1, on 4th August 2010, 21:03, said:

CNNi nu mai este nici in Ploiesti

..nici in Bacau....

#893
superdigital

superdigital

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 12.02.2008

 mike2044, on 4th August 2010, 21:36, said:

..nici in Bacau....
...nici in Severin...

#894
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 26.03.2007
pe digi tv satelit toate canalele codate in nagra 3

#895
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Shieu, on 4th August 2010, 21:24, said:

Nu e  CNNI nici in Brasov , si cred in TOATA TARA

Mulțumesc.

Ciudată treaba cu scoaterea CNN din grilă, culmea e că astăzi undeva pe la pranz-după amiază ma uitasem la nu știu ce știri cu un avion care intrase într-o clădire.
Acum cine știe, ori nu mai au aviz de retransmisie pentru postul acesta (m-aș mira), ori cum s-au tot schimbat frecvențele și modulația, poate o sa intre pe 256 QAM într-o grilă viitoare (varianta optimistă). Asta dacă totuși vor mai introduce cumva și posturi noi (inclusiv HD)
Cred, sau sper mai degrabă, că nu are legatură cu exploziile solare și cu vreun satelit care a luat-o razna din cauza aceasta :D

Edited by gemini11, 04 August 2010 - 20:49.


#896
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 gemini11, on 4th August 2010, 21:01, said:

:) La decodorul Hyunday, mesajul pentru reinitializarea cartelei, de pe site-ul RCS-RDS specifica faptul ca pentru activare este necesara comutarea pe Antena 1, dar mesajul este unul generic - comutarea se va face pe unul dintre canalele codate  In cazul celui care a pus intrebarea, era vorba de cateva canale din Extra digital.

mai mare aberatie nu am auzit..
chiar asa au pe site ?.... :coolspeak:

Edited by lafayette, 04 August 2010 - 21:14.


#897
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 lafayette, on 4th August 2010, 22:13, said:

mai mare aberatie nu am auzit..
chiar asa au pe site ?.... :coolspeak:

... și unde ar fi aberația? :nonobad:

Ex. Antena 1 - exemplu generic

Activarea via website generează și un mesaj de confirmare via e-mail, cât se poate de clar. De la alte comentarii (legate de insinuarea ta subânteleasă) mă abțin. Te rog să le spui celor de la UPC să furnizeze serviciile lor și mai departe de orașul Predeal, spre Brașov un pic așa - și după aceea mai vorbim :) :
L.E.: Ar mai fi și paranteza că în cazul activărilor pentru cartelele DIGI TV - satelit, cel puțin în trecut, în funcție de tipul decodorului, era necesară menținerea/comutarea pe un anumit canal - similar cu canalele pe care se recepționează semnalul OTA - astfel încât activarea să fie posibilă. Însă în acest moment activarea online se poate face atât pentru decodoarele pentru satelit cat si pentru cele de cablu digital, în baza aceluiași formular online. Însă după cum am specificat mai devreme, cât și cu mesajul exemplificat mai jos, menționarea unui anumit canal are doar titlu de exemplificare - este necesară însă menținerea receptorului pe un canal codat, pentru activare. În cazul televiziunii digitale prin cablu, activarea durează maximum 15 minute prin această metodă.

Attached Files


Edited by gemini11, 04 August 2010 - 21:44.


#898
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 leto2a1, on 4th August 2010, 21:03, said:

CNNi nu mai este nici in Ploiesti

nici in Targoviste, dar pe analogic merge.

#899
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 gemini11, on 4th August 2010, 22:28, said:

... și unde ar fi aberația? :nonobad:

Ex. Antena 1 - exemplu generic

Activarea via website generează și un mesaj de confirmare via e-mail, cât se poate de clar. De la alte comentarii (legate de insinuarea ta subânteleasă) mă abțin. Te rog să le spui celor de la UPC să furnizeze serviciile lor și mai departe de orașul Predeal, spre Brașov un pic așa - și după aceea mai vorbim :) :
L.E.: Ar mai fi și paranteza că în cazul activărilor pentru cartelele DIGI TV - satelit, cel puțin în trecut, în funcție de tipul decodorului, era necesară menținerea/comutarea pe un anumit canal - similar cu canalele pe care se recepționează semnalul OTA - astfel încât activarea să fie posibilă. Însă în acest moment activarea online se poate face atât pentru decodoarele pentru satelit cat si pentru cele de cablu digital, în baza aceluiași formular online. Însă după cum am specificat mai devreme, cât și cu mesajul exemplificat mai jos, menționarea unui anumit canal are doar titlu de exemplificare - este necesară însă menținerea receptorului pe un canal codat, pentru activare. În cazul televiziunii digitale prin cablu, activarea durează maximum 15 minute prin această metodă.

aberatia provine din faza cu activarea pe canale codate si nu pe  necodate....de parca ar conta..
sa inteleg ca emm urile nu sunt pe toate ts urile???  :confuzzled:

Edited by lafayette, 04 August 2010 - 22:18.


#900
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003

 lafayette, on 4th August 2010, 22:57, said:

aberatia provine din faza cu activarea pe canale codate si nu pe  necodate....de parca ar conta..
sa inteleg ca emm urile nu sunt pe toate ts urile???  :confuzzled:

Nu, aberatia e ca tu te faci ca nu intelegi...
Daca lasi pe un program necodat, ai sa vezi ca ti-a fost activata cartela la pastele cailor sau cand muti pe Antena1 ori alt canal codat.
Scurt.
E grele...
Vezi ca esti asteptat pe la caserie la UPC... :naughty:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate