Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#38521
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Extra 5GB la 2,5 euro/lunar, o nouă extraopțiune la Digi Mobil. Din 30 iunie 2015, abonaţii persoane fizice la Digi Mobil Optim si Complet care depăşesc traficul de date inclus în abonamente pot să activeze prin telefon, din USSD ( prin apel la *111#, apoi "Extraopţiuni", selectare "Date Extra 5GB" si in final "Activează") extraopţiunea de 5GB internet la 2,5 euro/lunar

#38522
pid

pid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.12.2005

View PostIonelTM, on 30 iunie 2015 - 13:46, said:

Daca va ganditi vreodata sa schimbati operatorul si sa treceti la digi, sa luati in calcul ca in Timisoara o sesizare pt. lipsa semnal tv pe cablu se rezolva in cel putin 5 zile...

e ciudat, poate sunt probleme cu locatia la dvs. sau cu echipa tehnica din Timisoara , in Iasi cand e vorba de sesizari sunt foarte operativi (in 20-30 minute erau la mine la usa dupa ce am facut sesizarea pe digicare atat pentru cablu cat si pentu internet), ma gandesc ca asa e la toti sau poate sunt eu norocos...

#38523
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
De ieri avem sonor şi în maghiară la Disney Junior.

De asemenea, postul în cauză se vede cam prost.

#38524
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
Just asking pt Digi-helper or somebody de la tehnic...Oare se poate introduce in grila postul de radio TANANANA in loc de dublura Infopro/ProFM? Stiu ca numele postului e idiot lipsit de inspiratie, dar radioul e "continuarea" lui Guerrilla (aproape aceeasi DJ/muzica), care din cate imi aduc aminte, exista pe Digi...

Edited by Clayman, 30 June 2015 - 20:23.


#38525
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 01.02.2010

View Postpid, on 30 iunie 2015 - 18:30, said:

e ciudat, poate sunt probleme cu locatia la dvs. sau cu echipa tehnica din Timisoara , in Iasi cand e vorba de sesizari sunt foarte operativi (in 20-30 minute erau la mine la usa dupa ce am facut sesizarea pe digicare atat pentru cablu cat si pentu internet), ma gandesc ca asa e la toti sau poate sunt eu norocos...

Nu esti tu norocos, asa e. In Iasi vin destul de repede la interventiile privind semnalul tv si internetul. 20-30 minute...maximum. Problema aici e din call center la sesizarile Digi mobil si parte de echipamente.

#38526
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View PostClayman, on 30 iunie 2015 - 20:22, said:

Just asking pt Digi-helper or somebody de la tehnic...Oare se poate introduce in grila postul de radio TANANANA in loc de dublura Infopro/ProFM? Stiu ca numele postului e idiot lipsit de inspiratie, dar radioul e "continuarea" lui Guerrilla (aproape aceeasi DJ/muzica), care din cate imi aduc aminte, exista pe Digi...
Exclus, duublura Info Pro/Pro FM este rezervata pentru Digi FM. ;)

#38527
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
apai loc pt un amarat de radio, fac pariu ca s-ar putea gasi fara sa se dea gaura`n cer

#38528
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
De gasit s-ar gasi, da nu stiu cate sanse are TANANANA.

#38529
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
pacat...pt ca e diferit fata de zu/kiss/21

#38530
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View PostClayman, on 30 iunie 2015 - 20:22, said:

Just asking pt Digi-helper or somebody de la tehnic...Oare se poate introduce in grila postul de radio TANANANA in loc de dublura Infopro/ProFM? Stiu ca numele postului e idiot lipsit de inspiratie, dar radioul e "continuarea" lui Guerrilla (aproape aceeasi DJ/muzica), care din cate imi aduc aminte, exista pe Digi...

Continuarea lui Guerilla e GoldFM cu aceasi oameni si acelasi stil de muzica si aceleasi emisiuni. Guerilla e disponibil doar pe online si are doar muzica. TANANANA e fostul Activ FM.

#38531
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
Nu chiar. Pt. corectitudine sa zicem ca sunt impartiti jumi-juma si-si fac si concurenta(vezi Dobro la Gold, Craioveanu la Tralala). Pe astia din urma i-am ascultat in masina...ca emit si in Timisoara si programele/muzica par OK. Cum am zis, sunt o alternativa buna la programele radio comerciale obisnuite

Edited by Clayman, 30 June 2015 - 23:24.


#38532
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postpid, on 30 iunie 2015 - 18:30, said:

e ciudat, poate sunt probleme cu locatia la dvs. sau cu echipa tehnica din Timisoara , in Iasi cand e vorba de sesizari sunt foarte operativi (in 20-30 minute erau la mine la usa dupa ce am facut sesizarea pe digicare atat pentru cablu cat si pentu internet), ma gandesc ca asa e la toti sau poate sunt eu norocos...

Sunt in a-6-a zi de la sesizare. Au venit in a-3-a, au constatat ca e defect ONT-ul si... dusi au fost!

#38533
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Craioveanu a plecat de mult de la Guerilla, chiar înainte de a se închide licența pentru FM. A și avut ceva clinci cu Dobrovolschi. Parcă a mers atunci la 22 sau la Kiss, nu mai rețin.

#38534
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 21.11.2006

View Postblue_taty, on 30 iunie 2015 - 21:54, said:


Continuarea lui Guerilla e GoldFM cu aceasi oameni si acelasi stil de muzica si aceleasi emisiuni. Guerilla e disponibil doar pe online si are doar muzica. TANANANA e fostul Activ FM.
Tanana e mai aproape de formatul Guerilla decât Gold.
Sau e mult mai departe de fostul Activ decât e actualul Gold de fostul Gold. Care era şi el foarte departe de fostul Activ : ) )

#38535
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 28.04.2004
bottom line....s-asa grila radio e uitata de Dumnezeu, un mic refresh nu i-ar strica...efortul e minim, ma gandesc

#38536
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010
Ce sa fac eu oare cu escrocii astia de la rds? Maine am o saptamana de cand am vazut ultima oara semnal pe cablu tv. M-am adresat ANPC-ului, dar ei au 30 de zile timp de rezolvare a sesizarilor... Suna a inselatorie, oare sa consult un avocat? Ce parere aveti?

#38537
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,539
  • Înscris: 21.03.2005
Eu n-am nimic cu spanchiul de la ex-gherila (doar nu e cazul sa obosesc ca sa scriu in engleza), dar sper sa nu il aud nici macar intamplator prin grila Digi... N-am scos niciodata un post de tv sau radio din lista de canale... N-as vrea sa incep cu radio...

View PostIonelTM, on 01 iulie 2015 - 22:45, said:

Ce sa fac eu oare cu escrocii astia de la rds? Maine am o saptamana de cand am vazut ultima oara semnal pe cablu tv. M-am adresat ANPC-ului, dar ei au 30 de zile timp de rezolvare a sesizarilor... Suna a inselatorie, oare sa consult un avocat? Ce parere aveti?

Era pe undeva o lista cu muuulte mail-uri din RDS/RCS. Era buna ca o puteai folosi in Bcc si le ziceai de bine in direct, nu pe forum-uri. Tin minte ca cineva a povestit un episod din urma cu multi ani, cand au mobilizat directori, cu telefoane peste telefoane.... A doua zi la 8.30 dimineata ii rezolvau rds problema...

#38538
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
ce inseamna serviciul digi film online? imi apare pe una din adrese. s-au facut modificari estetice in digicare

Edited by danieliankoo, 02 July 2015 - 07:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate