Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#36739
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

 alfa_alfa, on 29 ianuarie 2015 - 22:55, said:

Parcă era vorba că trece şi Diszno la 16:9.

În Ungaria a trecut la 16:9, dar aici, unde au două canale care te omoară cu publicitatea în exces, şi unde respectul faţă de telespectator este 0, a rămas 4:3!

Personal, d-abia aştept să zboare din grilă! Am mai mult respect pt. Megamax...
Oi avea tu mai mult respect pentru Megamax, dar, tu nu te afli in target.

Disney si Disney Junior o sa ramana in continuare lideri pe nisa lor. ;)

#36740
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Până vor ieşi de la un operator, indiferent că vorbim de Telekom, R.C.S. şi U.P.C..

Citisem că sunt cei mai scumpi pe nişa lor, probabil de asta a intrat greu Disney Junior la U.P.C..

#36741
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Nu cred sa iasa de la nimeni, se inteleg bine cu toti operatorii, inclusiv cu RCS. :D

#36742
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Adevăru-i că fiecare canal ieşit afectează o anumită categorie de telespectatori... Nici mie nu mi-a convenit când au ieşit Animax şi V.H. 1 Classic, cum probabil nici altora nu le-a convenit ieşirea lui TeleSport, G.SP. TV sau Universal Channel...

Edited by alfa_alfa, 30 January 2015 - 14:10.


#36743
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 21.01.2014
Sper ca in februarie printre surprize sa gasim si postul Universal,dupa parerea mea daca ar introduce din nou si Antenele ,Animal Planet,Discovery,printre care, si ID,C&I,ID XTRA,DAVINCI,LEARNING,mai ales ca sunt abonati care doresc aceste posturi,dar si cateva  posturi cu filme ;AMC,TCM,FILMBOX ar deveni din nou un operator de care ar fi cat de cat si abonatul multumit.Apropo in legatura cu posturile Discovery avand in vedere ca era intr-un pachet separat negocierile se faceau  dintre rcs-rds si discovery pentru un nr de abonati dau ca ex;cei care aveau pachetul discovery ,sau nr;total de abonati existenti la RCS-RDS.Dupa parerea mea daca negociaza pentru un nr de abonati care optau pentru acel pachet nu ar fi asa de greu de reintrodus cand stim ca sunt clienti care urmareau acele posturi ,clienti printre care se afla si tatal meu.Acum ca si Eurosport apartine de Discovery ar fi ideal sa se impace in acest an si sa avem in continuare si Eurosport dar  si Discovery in grila Digi tv...

#36744
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

 david1980, on 30 ianuarie 2015 - 14:54, said:

Sper ca in februarie printre surprize sa gasim si postul Universal,dupa parerea mea daca ar introduce din nou si Antenele ,Animal Planet,Discovery,printre care, si ID,C&I,ID XTRA,DAVINCI,LEARNING,mai ales ca sunt abonati care doresc aceste posturi,dar si cateva  posturi cu filme ;AMC,TCM,FILMBOX ar deveni din nou un operator de care ar fi cat de cat si abonatul multumit.Apropo in legatura cu posturile Discovery avand in vedere ca era intr-un pachet separat negocierile se faceau  dintre rcs-rds si discovery pentru un nr de abonati dau ca ex;cei care aveau pachetul discovery ,sau nr;total de abonati existenti la RCS-RDS.Dupa parerea mea daca negociaza pentru un nr de abonati care optau pentru acel pachet nu ar fi asa de greu de reintrodus cand stim ca sunt clienti care urmareau acele posturi ,clienti printre care se afla si tatal meu.Acum ca si Eurosport apartine de Discovery ar fi ideal sa se impace in acest an si sa avem in continuare si Eurosport dar  si Discovery in grila Digi tv...

 david1980, on 30 ianuarie 2015 - 14:54, said:

Sper ca in februarie printre surprize sa gasim si postul Universal,dupa parerea mea daca ar introduce din nou si Antenele ,Animal Planet,Discovery,printre care, si ID,C&I,ID XTRA,DAVINCI,LEARNING,mai ales ca sunt abonati care doresc aceste posturi,dar si cateva  posturi cu filme ;AMC,TCM,FILMBOX ar deveni din nou un operator de care ar fi cat de cat si abonatul multumit.Apropo in legatura cu posturile Discovery avand in vedere ca era intr-un pachet separat negocierile se faceau  dintre rcs-rds si discovery pentru un nr de abonati dau ca ex;cei care aveau pachetul discovery ,sau nr;total de abonati existenti la RCS-RDS.Dupa parerea mea daca negociaza pentru un nr de abonati care optau pentru acel pachet nu ar fi asa de greu de reintrodus cand stim ca sunt clienti care urmareau acele posturi ,clienti printre care se afla si tatal meu.Acum ca si Eurosport apartine de Discovery ar fi ideal sa se impace in acest an si sa avem in continuare si Eurosport dar  si Discovery in grila Digi tv...
La cat de incet se misca RDS cand e vorba de grila TV,eu nu cred ca o sa se grabeasca prea tare baietii de la butoane dar...speranta moare ultimaPosted Image

#36745
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
Si speranța moare cândva...
Pana nu vor face pachet extra sau se va majora abonamentul nu cred ca se vor introduce posturi tv de calitate(Da Vinci,C&I,pachetul MTV,pachetul Trace,Arte HD,etc).

Edited by mediasettv, 30 January 2015 - 20:42.


#36746
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

 mediasettv, on 30 ianuarie 2015 - 20:32, said:

Si speranța moare cândva...
Cam asa este...din pacatePosted Image

#36747
JohnB2011

JohnB2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2014

 david1980, on 30 ianuarie 2015 - 14:54, said:

Sper ca in februarie printre surprize sa gasim si postul Universal,dupa parerea mea daca ar introduce din nou si Antenele ,Animal Planet,Discovery,printre care, si ID,C&I,ID XTRA,DAVINCI,LEARNING,mai ales ca sunt abonati care doresc aceste posturi,dar si cateva  posturi cu filme ;AMC,TCM,FILMBOX ar deveni din nou un operator de care ar fi cat de cat si abonatul multumit.Apropo in legatura cu posturile Discovery avand in vedere ca era intr-un pachet separat negocierile se faceau  dintre rcs-rds si discovery pentru un nr de abonati dau ca ex;cei care aveau pachetul discovery ,sau nr;total de abonati existenti la RCS-RDS.Dupa parerea mea daca negociaza pentru un nr de abonati care optau pentru acel pachet nu ar fi asa de greu de reintrodus cand stim ca sunt clienti care urmareau acele posturi ,clienti printre care se afla si tatal meu.Acum ca si Eurosport apartine de Discovery ar fi ideal sa se impace in acest an si sa avem in continuare si Eurosport dar  si Discovery in grila Digi tv...

Din pacate nu cred ca va mai fi introdus Universal, din moment ce mai emite doar pana la 30 aprilie. Din 1 Mai se va inchide.

#36748
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 21.01.2014

 JohnB2011, on 31 ianuarie 2015 - 13:30, said:


Din pacate nu cred ca va mai fi introdus Universal, din moment ce mai emite doar pana la 30 aprilie. Din 1 Mai se va inchide.
de unde acest zvon cu inchiderea postului ?

#36749
JohnB2011

JohnB2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2014

 david1980, on 31 ianuarie 2015 - 13:35, said:

de unde acest zvon cu inchiderea postului ?

Nu e zvon, se pare ca e o decizie recenta, eu am vazut adresa de la NBC in care spuneau ca le pare rau ca a trebuit sa ia aceasta decizie, si ca eforturile se vor concentra pentru grilele DIVA, si E!

#36750
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Pune si tu un link sa citim si noi :)

#36751
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

 JohnB2011, on 31 ianuarie 2015 - 13:48, said:


Nu e zvon, se pare ca e o decizie recenta, eu am vazut adresa de la NBC in care spuneau ca le pare rau ca a trebuit sa ia aceasta decizie, si ca eforturile se vor concentra pentru grilele DIVA, si E!
poate baga E!, vreo sansa?

#36752
JohnB2011

JohnB2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2014

 blondevil, on 31 ianuarie 2015 - 13:53, said:

poate baga E!, vreo sansa?

Nu stiu, bine ar fi, ca se cam "subtiaza" grila.

 Kalman2007, on 31 ianuarie 2015 - 13:52, said:

Pune si tu un link sa citim si noi Posted Image

Adresa a venit prin curier si nu i-am facut o "poza" dar se rezolva luni  :)

#36753
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 nandy007, on 29 ianuarie 2015 - 17:06, said:

Mai degraba o sa vedem aceste canale de radio in grila decat canale TV mult dorite: TCM24,AMC,FilmboxPosted Image

Mult dorite de catre cine ???  Ca din punctul meu de vedere nu le vreau, nu ma intereseaza.

#36754
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 21.01.2014

 blondevil, on 31 ianuarie 2015 - 13:53, said:

poate baga E!, vreo sansa?
te referi cumva la E! Entertainment Television?Pe pagina de facebook Universal Chanel se discuta despre reintroducerea postului de la inceputul lunii viitoare..

 Stryker_9, on 31 ianuarie 2015 - 15:03, said:


Mult dorite de catre cine ???  Ca din punctul meu de vedere nu le vreau, nu ma intereseaza.
sunt si cei care vor acele posturi

#36755
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

 Stryker_9, on 31 ianuarie 2015 - 15:03, said:


Mult dorite de catre cine ???  Ca din punctul meu de vedere nu le vreau, nu ma intereseaza.
Daca nu iti plac nu te uiti,e alegerea ta.Eu vorbesc  de acel segment al populatiei ce urmareste filme de calitate,vorbesc de cinefiliPosted Image

#36756
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Universal Channel si E! se vor inchide, da. Dar in Rusia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Google (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate