Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

SORTEM - atentie calitate dubioasa

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Teradis

Teradis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2005
un site simpatic, catalog pe masura, draguti - pana ai dat banul
vin cu piesele la cutie - le asambleaza pe loc (distrugand colturile, parchetul si peretii) iar la o analiza mai atenta descoperi ca mobilierul este plin de defecte de fabricatie, zgarieturi

la sesizare nu esti bagat in seama si cam asta a fost rebuturi poloneze, treaba romaneasca, preturi europene

atentie mare, daca e cineva care vrea detalii pot sa revin si cu poze

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
OPC? :eek:

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
the softpedia police is on the way... niiiinooo niiinoooo... baietii aia de langa ochii mari a lu' mosotti (opc) cred ca ar fi interesati  :console:

#4
Teradis

Teradis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2005

AlexIP, on Jul 8 2005, 00:08, said:

the softpedia police is on the way... niiiinooo niiinoooo... baietii aia de langa ochii mari a lu' mosotti (opc) cred ca ar fi interesati  :console:

<{POST_SNAPBACK}>


se completeaza un formular online   asa era o data   anpc.ro   dar nu cred ca se baga in seama asa ceva   in cel mai rau caz le dau motiv de o spaga.......

Edited by Teradis, 08 July 2005 - 10:11.


#5
Teradis

Teradis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2005
Ca orice firma romaneasca Sortem adopta tactica strutului la orice sesizare negativa. Imi pare rau ca am crezut ca daca firma are un site de bun simt si un catalog frumos se comporta pe masura. Banuiesc ca nu sunt singuri.

#6
puricele

puricele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.06.2005

Teradis, on Jul 7 2005, 21:32, said:

un site simpatic, catalog pe masura, draguti - pana ai dat banul
vin cu piesele la cutie - le asambleaza pe loc (distrugand colturile, parchetul si peretii) iar la o analiza mai atenta descoperi ca mobilierul este plin de defecte de fabricatie, zgarieturi

la sesizare nu esti bagat in seama si cam asta a fost rebuturi poloneze, treaba romaneasca, preturi europene

atentie mare, daca e cineva care vrea detalii pot sa revin si cu poze

<{POST_SNAPBACK}>


Te rog, revino cu poze. M-ai facut curios.

#7
bittek

bittek

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2004
Eu am cumparat de la ei un dormitor din sisteme de 1000$ fara saltea,componenete din elementele Elippe si nu am avut nici o problema legata de mobilier sau montaj,baietii lucreaza bine si repede in 45 min mi-a montat dormitorul,ba mai mult mi-au dat si un certificat de garantie pentru produse 12 luni  :mellow: .Produsele sunt poloneze, singura nemultumire este ca trebuie sa astepti cam 1 luna de la data comenzi pana ajung produsele in casa ta,in rest recomand cu caldura.

Edited by bittek, 28 September 2006 - 09:20.


#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 bittek, on Sep 28 2006, 20:10, said:

Eu am cumparat de la ei un dormitor din sisteme de 1000$ fara saltea,componenete din elementele Elippe si nu am avut nici o problema legata de mobilier sau montaj,baietii lucreaza bine si repede in 45 min mi-a montat dormitorul,ba mai mult mi-au dat si un certificat de garantie pentru produse 12 luni  :mellow: .Produsele sunt poloneze, singura nemultumire este ca trebuie sa astepti cam 1 luna de la data comenzi pana ajung produsele in casa ta,in rest recomand cu caldura.
idem si eu, destul de multumit.
2 ultra uriase sifoniere + pat copil. aia de la montat erau cam varza plus ca atunci cand au despachetat o usa oglinda era sparta. s-au dus si au luat alta si au montat-o insa nu au montat-o prea bine si nu mergea mecanismul pe roti de deschidere. din cauza mi s-a rupt manerul de la usa.
la patul de copil in 8 luni s-a dus folia care acoperea pfl intr-un loc dar copilul obisnuia sa ude bine locul si sa traga de chestia uda.

calitatea mi se pare buna, peste mobexpert. montajul este cam peste mobexpert unde sunt niste spagari la montare si la livrare, piese lipsa  :death:

am mai luat un fotoliu de la ei. f misto si este rezistent.

sortem nu sunt decat un distribuitor al brw , mai bine o sa fie cand intra brw direct pe piata. au incercat la un moment dat dar nu le-a mers.

oricum fata de fitele de la mobexpert e mult mai bine.

mobexpert sucks  :death:

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
numa asa de curiozitate, cum e cu pisele lipsa si cu spaga la montare? adica cumperi un pat si un dulap si aia nu vin sa le monteze decit daca le dai spaga si chiar si asa uita sa aduca dulapu?

#10
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Mosotti, on Sep 29 2006, 00:39, said:

numa asa de curiozitate, cum e cu pisele lipsa si cu spaga la montare? adica cumperi un pat si un dulap si aia nu vin sa le monteze decit daca le dai spaga si chiar si asa uita sa aduca dulapu?
de postul meu zici cu mobexpertul?
daca da, am luat o bucatarie de la ei .
spaga a fost la comanda sa trec inainte
spaga a fost la livrare sa imi livreze inaintea celorlalti si la doua saptamani dupa termen ca e camionul in vama ca e pe drum ca a fost greva in italia la fabrica  :death:
spaga a fost la montare ca misterul ala grasan a zis ca este super aglomerat la montari si nu are timp sa vina . aici a fost cel mai mult 1.5 milioane.

a facut o mizerie de nedescris a taiat ca bou cu drujba piesele venite din italia. eu una comandasem si alte repere venisera.

la sfarsit a constatat ca nu avea 2 repere si a ramas masca neterminata. am facut comanda sa vina si alea. nici pana azi nu au venit .

la o saptamana in mijlocul noptii auzim un zgomot ca de marfar trecut prin bucatarie. cazuse un raft cu farfuriile de "protocol" praf s-au facut toate. am urlat la mobexpert si a venit raspunsul: luati-va farfurii clasice sau dati-ne in judecata  :death:


sortem cu tot ce am descris au fost parfum fata de mobexperti .
eu unul sa nu mai aud de mobexpert.  :death:  :death:  :death:


ikea rulls!

#11
gabip

gabip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2003
Uau.. De necrezut..
Asta nu face decat sa imi confirme teoria ca firmele mari sunt de evitat. In orice domeniu. Cu cat sunt mai mari, cu atat au mai multi oameni si sansele de a te lovi de marlania romaneasca sunt mai mari. Vorba ceea "pana la Dumnezeu, te mananca sfintii".
Eu mi-am facut mobila pe comanda si sunt super multumit. In cel mai rau caz am ajuns ca la Mobexpert, dpdv al pretului, dar este exact culoarea si modelul pe care l-am vrut/gandit eu. Si nici nu a durat o eternitate. Vreo saptamana + cateva zile pentru un comeback de retusuri.

#12
bittek

bittek

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2004
La Sortem am gasit ceva mai special fata de piata,m-am saturat de PLA-uri facute la norma,patratoase fara nici un pic de finisaj,culori de kko (fag,arin etc),sincer de banii aia puteam sa iau un dormitor si de la Mobexpert insa am vrut sa fie ceva mai special.Si mi-am ales de aici cum vreau sa arate camera http://www.brw.com.pl/

#13
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 bittek, on Sep 29 2006, 02:39, said:

La Sortem am gasit ceva mai special fata de piata,m-am saturat de PLA-uri facute la norma,patratoase fara nici un pic de finisaj,culori de kko (fag,arin etc),sincer de banii aia puteam sa iau un dormitor si de la Mobexpert insa am vrut sa fie ceva mai special.Si mi-am ales de aici cum vreau sa arate camera http://www.brw.com.pl/
da , brw sunt f buni.

offtopic: am vazut modele brw vandute si la mobexpert ca si cum ar fi fost ale lor.  :deadtongue:

#14
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
Si eu vreau sa-mi comand de la Sortem; am vazut lucruri dragute si accesibile , mult mai accesibile decat in alte locuri; si imi place ideea de mobila modulara. Acum ca am citit ca pot fi neseriosi ...m-a cam pus pe ganduri...dar...

#15
iooo

iooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.07.2003
OK
Am citit ce s-a scris si as vrea sa va fac cunoscut un fapt. Intrati va rog pe site-ul de la Sortem sau pe cel de la BRW. Am sa va rog sa va uitati la sortimentatia produselor de mobilier. Este foarte foarte mare. Ca sa nu mai spun ca in aceasta toamna s-au introdus 3 noi sisteme. Nici chiar producatorul (Black Red White) nu a avut vreodata pe stoc toata marfa pe care o expune. De aici si termenele de livrare.

Cat despre lipsurile ce apar la montaj, ele fac parte din acel procent de probleme care apar la productie (unii producatori spun ca ar fi de 5 %). De altfel nici o linie de fabricatie de pe lumea asta nu e perfecta si mai scoate rebuturi.

#16
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
de mobexpert pot sa confirm si eu celebra spaga pentru livrare/montare si problemele cu piese lipsa (cel putin eu nu am putut comanda nu's ce, pentru ca nu au nu;s ce usa pe stoc, probabil era loc de o spagutza).
de ce dai spaga? te duci ca o floare, vezi una alta, faci planuri si apoi pica vestea: livram peste 3 saptamani. care cred data ca e bagata asa din burta si ajungi sa ungi ca sa ai parte de o livrare decenta <7 zile.
eu am fost multumit de mobexpert in ce pribeste calitatea, macar aveau numai in pfl (au trecut ani de atunci), de brw am auzit ca obisnuieste sa mai bage si mucava in piese. astia de ati cumparat, ia uitati-va, e rumegus sau carton presat?

#17
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Am si eu o intrebare pt cei care au luat mobila de la SORTEM, montajul mobilei a intrat in pretul ei sau a fost platit separat? De ce intreb, am comandat la ei o mobila pt hol si mi-au zis ca daca o vreau si asamblata trebuie sa platesc separat, de parca eu as fi comandat niste placi si nu un mobilier asamblat

#18
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

 bobocul, on Nov 2 2006, 19:35, said:

Am si eu o intrebare pt cei care au luat mobila de la SORTEM, montajul mobilei a intrat in pretul ei sau a fost platit separat? De ce intreb, am comandat la ei o mobila pt hol si mi-au zis ca daca o vreau si asamblata trebuie sa platesc separat, de parca eu as fi comandat niste placi si nu un mobilier asamblat

:eek:
si mai cumpara cineva de la ei?
Oameni buni, zau daca va inteleg... cred ca romanu' e nascut masochist

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate