Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Scandinavia Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
831 replies to this topic

#1
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
In vremuri de criza, un nou proiect imobiliar.
Fratele mai mic sau mai mare (inca nu stiu), al lui Fortuna residence.
Aproximativ acelasi investitor, acelasi arhitect, aceeasi configurare a  blocurilor.
Am urmarit fara sa vreau inceputul lucrarilor si..........nota zece pentru constructor si dezvoltator.
Personal le urez succes si astept cu interes lansarea oficiala.

Edited by terratec, 13 April 2011 - 00:12.


#2
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Investitie finlandeza de 25 mil. euro intr-un nou proiect rezidential in Capitala
Dezvoltatorul imobiliar BDY Invest, detinut de fondul de investitii finlandez Ahlstrom Capital, lanseaza un proiect rezidential in valoare de 25 mil. euro, au anuntat miercuri organizatorii targului imobiliar Project Expo.
Proiectul West Residential Park (WRP) cuprinde ansamblurile Scandinavia Residence si Fortuna Residence, care vor avea un numar total de 714 unitati locative.

Ansamblul Scandinavia Residence va fi lansat vineri, 7 mai, in cadrul targului imobiliar Project Expo si este promovat in exclusivitate de Premium Imobiliare.

Localizat pe Soseaua Alexandriei, ansamblul insumeaza un numar de 7 blocuri P+4 compuse din 420 apartamente, cu o dispunere de 1, 2 sau 3 camere, ce vor fi disponibile in cursul acestui an.

Lucrarile la primele doua blocuri sunt deja in curs, termenul de predare fiind in luna decembrie 2010.

Viitorii proprietari pot achizitiona o locuinta in cadrul acestui complex cu preturi incepand de la 41.000 euro, cu TVA de 5% inclus, si avand un loc de parcare gratuit.

Printe facilitatile de care vor beneficia viitorii proprietari se numara: paza, locuri de joaca pentru copii, spatii verzi si locuri de promenada, drum asfaltat (inclusiv in incinta ansamblului), sistem de canalizare racordat la reteua publica, iluminat public stradal, loc de parcare gratuit pentru fiecare apartament si locuri de parcare pentru vizitatori. In interiorul ansamblului rezidential vor fi construite un supermarket si o gradinita.

Constructia noului ansamblu Scandinavia Residence este realizata pe cadre de beton cu zidarie poroterm, inclusiv compartimentarile interioare.Noua constructie are parchet in dormitoare si living, placaj ceramic in bucatarii, bai si holuri, usi interioare Westag, ferestre mari din tamplarie PVC profil pentacameral cu aspect de lemn de stejar si geam termoizolant, glafuri interioare placate cu granit.

Dotarile fiecarei locuinte sunt compuse din aer conditionat, corpuri de iluminat, centrala termica Buderus (individuala pentru fiecare apartament), lift si spatii comune placate cu granit, spatii verzi cu irigare automatizata. Apartamentele situate la parter vor avea inclusa si o gradina proprie. Apartamentele vor fi predate complet finisate si cu toate dotarile incluse, iar contorizarea consumului de gaz, curent electric, apa se va face in maniera individuala.





Sursa:DailyBusiness.ro

#3
l_soroiu

l_soroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.04.2010
De la 41.000 euro in sus... ^_^ asta inseamna mai scump decat Fortuna...

De vazut totusi...

#4
silvia_a

silvia_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.01.2010

View Postl_soroiu, on 5th May 2010, 16:24, said:

De la 41.000 euro in sus... ^_^ asta inseamna mai scump decat Fortuna...

De vazut totusi...

Bine v-am gasit. Proiect foarte asemenator cu Fortuna....intradevar preturi putintel mai mari din cate am apucat sa vad, insa am gasit un tip de apartament aproape identic cu unul din blocul 5 Fortuna. Exact ce ne doream si...am facut rezervare. Mai e cineva...sa fim colegi de suferinta :rolleyes: pana la final? Sincer...deja nu mai am rabdare.

Edited by silvia_a, 24 June 2010 - 16:51.


#5
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
http://scandinaviaresidence.ro/

#6
leulescug

leulescug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.02.2008
Mai este careva activ pe aici? noutati ceva? inteleg ca nu prea se inchesuie lumea in acest ansamblu?!

#7
LOCOTUS

LOCOTUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 31.12.2003
tu si cu mine... si eu eram interesat... acum mai caut

#8
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Intrati pe forumul de la fortuna, gasiti acolo mai multe detalii . Din cate stiu , ar trebui sa se dea in folosinta unele apartamente in martie - aprilie .
Preturile le-au mai micsorat in februarie .

#9
pisica_vesela

pisica_vesela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2011
Buna seara tuturor!

Mentionez sa sunt interesat de achizitionarea unui apartament in complexul Scandinavia Residence.Finisaje sunt excelente iar pretul este just, insa ce ma deranjeaza la acest dezvoltator este faptul ca pe toate mijloacele de promovare au anuntat ca va exista in "viitorul apropriat" o statie ratb(cursa 226) in vecinatate ansamblului(fapt total neadevarat :nonobad: ).Atasez raspunsul oficial ratb cu privire la situatia semnalata:

"From: [email protected]
To: [email protected]
Date: Thu, 17 Mar 2011 13:06:48 +0200
Subject: Raspuns de la RATB

RATB

Nr.inreg:30106/17.03.2011

Stimate domn,

In legatura cu sesizarea dumneavoastra, inregistrata cu nr. 30106, va comunicam urmatoarele:

Pana in prezent R.A.T.B. nu a primit nicio solicitare de prelungire a liniei 226 din partea dezvoltatorului la care faceti referire.

Precizam ca, pentru prelungirea traseului acestei linii trebuie, in primul rand, asigurat un terminal care sa permita stationarea simultana a unui numar de cel putin cinci autobuze si care sa fie dotat cu o cabina cap linie cu punct sanitar, racordata la utilitati (energie electrica, apa si canalizare).

De asemenea, prelungirea in cauza se poate realiza numai daca locatia ansamblului de locuinte se afla pe raza administrativ-teritoriala a Municipiului Bucuresti. In caz contrar, asigurarea transportului locuitorilor este posibila doar prin infiintarea unei linii perorasenesti, pentru care trebuie obtinuta licenta de traseu.

Va multumim pentru intelegere.

Cu respect,  

Brindusa Raeceanu

Sef Serviciu Relatii Publice"

In momentul de fata as dori sa stiu si parerea voastra despre acest investitor(eventuale cazuri similare)pentru a putea lua o hotarare inteleapta privind achizitia unui apartament in acest complex.

Va multumesc!

#10
Gabriellle

Gabriellle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2011
Buna,

si pe mine ma intereseaza sa aflu mai multe detalii (am citit deja comment-urile de pe forum Fortuna), am vazut apartamentele si mi-au placut.
A apucat cineva sa-si faca rezervare pentru un apartament intr-unul din cele 2 blocuri din complexul Scandinavia?

Multumesc!

#11
Dasher

Dasher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.03.2011

View PostGabriellle, on 22nd March 2011, 22:45, said:

Buna,

si pe mine ma intereseaza sa aflu mai multe detalii (am citit deja comment-urile de pe forum Fortuna), am vazut apartamentele si mi-au placut.
A apucat cineva sa-si faca rezervare pentru un apartament intr-unul din cele 2 blocuri din complexul Scandinavia?

Multumesc!


Buna,

Si eu am vizionat destule apartamente in Scandinavia si pana la urma am ales 2 camere la parter cu gradina.  :thumbup:

Sper sa mai avem si alti "viitori" vecini curand.  :D

#12
AlinaV85

AlinaV85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.02.2011
Noi mergem maine sa semnam antecontractul. Speram sa fie totul in regula cu banca mai departe. Ceva vecini?

:console:

#13
silvia_a

silvia_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.01.2010

View PostAlinaV85, on 24th March 2011, 16:36, said:

Noi mergem maine sa semnam antecontractul. Speram sa fie totul in regula cu banca mai departe. Ceva vecini?

:console:


Da, si noi...in blocul 1 , 2 camere,etaj 3:)

#14
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Am si eu o curiozitate, Scandinavia e in Bucuresti ?
Va intreb ca am vazut semnul de "Bragadiru" cu mult inaintea ansamblului pe Sos Alexandriei.
Din cei ce locuiesc deja aici, cum e accesul cu RATB ? Ce rute alegeti pentru a ajunge inspre centru ? Probleme cu vecinatatile ?

#15
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Daca asta a fost o tentativa de umor, trebuie sa iti spun ca a fost destul de slab. Daca asta a fost un raspuns inreptat in mod real catre intrebarea mea, trebuie sa imi detaliezi un pic.

#16
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Postkiphtea69, on 9th April 2011, 16:01, said:

Daca asta a fost o tentativa de umor, trebuie sa iti spun ca a fost destul de slab. Daca asta a fost un raspuns inreptat in mod real catre intrebarea mea, trebuie sa imi detaliezi un pic.
1. Complexele Scandinavia Residence si Fortuna Residence sunt aproape lipite intre ele si ambele sunt incluse in Bragadiru (nu in Bucuresti).
2. Nicio linie de transport in comun (nici chiar vreuna preoraseneasca) nu ajunge la cele doua complexe.
3. Ai perfecta dreptate.

#17
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Care este adresa exacta a ansamblului ?  Judet, Localitate, Strada.
Cei ce au adresa exacta sau un link spre dezvoltator sa imi dea de veste pentru a o introduce in descrierea titlului.

Anunt si aici ca de acum inainte nu se vor mai publica discutii despre ansambluri noi care nu au adresa.
Ori stim despre ce vorbim, ori nu mai discutam si nu mai lasam loc de interpretari.

#18
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu are o adresa exacta! Face parte din complexul West Residential Park, chiar langa complexul Fortuna Residence.
Este situat pe partea dreapta a Sos. Alexandriei (cum se iese din Bucuresti), in dreptul strazii Celofibrei (care este pe partea stanga). Intrarea se mai poate face si prin Prelungirea Ghencea.

Administrativ apartine de com. Bragadiru, jud. Ilfov. Adresa site.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate