Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Propuneri pentru vacanțele sau week-end-urile viitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
1141 replies to this topic

#901
VirgilNHO

VirgilNHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.05.2007

View PostVirgilNHO, on 20 ianuarie 2015 - 01:25, said:

Recomandati-mi o pensiune cu pret bun, pentru sanius, in zona Bran Moeciu Fundata. Venim din Constanta cu fetita de 2 ani jumate la zapada. Eventual situata in panta, mai retrasa, cu propriul '' derdelus'', si pensiune completa.
Mersi anticipat!

Am gasit tot ce cautam. La Fundata, pensiunea Edera. De la amabilitatea gazdei, la partia de sanius proprie din spatele pensiunii, conditiile bune si peisajele superbe. Ne-am simtit f bine. Are referinte bune si pe fb! Recomand, daca cautati sanius, zapada , mancare buna si curatenie!

#902
RadooMarian

RadooMarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.01.2013
caut si eu o pensiune, ideal ar fi cat mai aproape de Bucuresti, prima conditie sa accepte catel, apoi sa nu fie la drum, iar ca detalii despre locatie...sa fie liniste si eventual un parauas pe langa :) si munte mult de tot.

#903
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Se apropie sezonul concediilor. Nu mai vine nimeni cu propuneri si idei de locuri frumoase de vizitat? Eu caut de 2 saptamani o locatie intr-o zona de munte pentru un concediu cu familia si nu pot sa ma hotarasc. La inceput eram decis pentru Retezat, dar parca nu mai sunt asa sigur. Acum sunt cu gandul la Cazanele Dunarii ... Greu de luat o decizie, asa ca astept idei. Pe unde v- ati plimbat si a fost frumos?

In ultimii ani am fost la Bicaz - Durau, Gura Humorului, Arieseni, Marginimea Sibiului, Sighisoara, Rarau, Transalpina. As vrea un loc nou.

#904
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Maramures

#905
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
E tentant si Maramuresul dar e departe si sunt drumurile proaste din ce am auzit. Am mai multe cunostinte care au plecat incantati si s-au intors dezamagiti.

#906
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
E departe e relativ, ca nu ai zis de unde pleci.
Si da drumurile sunt proaste insa peisajele superbe, daca nimeresti vara.

#907
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Du-te pe clisura Dunarii. Noi am fost acum 3 ani si ne-a placut foarte mult. Ca si exemplu de cazare, unde am fost noi :  http://www.turistinf...ia-c40889.html. Nu poti rata plimbarea cu barca si o tura pe la sarbi.

Sau poti merge la Sfantu Gheorghe...  http://www.greenvill...lphin-champing/

Edited by emilacke, 30 April 2015 - 12:35.


#908
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Plecarea e din Pitesti.

@emilacke arata bine pensiunea aia din Eselnita. Multumesc.

#909
testosul1

testosul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 28.07.2012

View Postbarbosa, on 30 aprilie 2015 - 11:49, said:

Se apropie sezonul concediilor. Nu mai vine nimeni cu propuneri si idei de locuri frumoase de vizitat? Eu caut de 2 saptamani o locatie intr-o zona de munte pentru un concediu cu familia si nu pot sa ma hotarasc. La inceput eram decis pentru Retezat, dar parca nu mai sunt asa sigur. Acum sunt cu gandul la Cazanele Dunarii ... Greu de luat o decizie, asa ca astept idei. Pe unde v- ati plimbat si a fost frumos?

In ultimii ani am fost la Bicaz - Durau, Gura Humorului, Arieseni, Marginimea Sibiului, Sighisoara, Rarau, Transalpina. As vrea un loc nou.
Rimetea si Cheile Rametului.!  Sau Cheile Nerei! Sau zona Retezatului Mic - Campul lui Neag!

Edited by testosul1, 06 May 2015 - 15:35.


#910
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
A fost cineva in Ocna Sibiului...poate sa-mi spuna ce locuri frumoase se pot vedea ...

#911
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postbarbosa, on 30 aprilie 2015 - 11:49, said:

Se apropie sezonul concediilor. Nu mai vine nimeni cu propuneri si idei de locuri frumoase de vizitat? Eu caut de 2 saptamani o locatie intr-o zona de munte pentru un concediu cu familia si nu pot sa ma hotarasc. La inceput eram decis pentru Retezat, dar parca nu mai sunt asa sigur. Acum sunt cu gandul la Cazanele Dunarii ... Greu de luat o decizie, asa ca astept idei. Pe unde v- ati plimbat si a fost frumos?

In ultimii ani am fost la Bicaz - Durau, Gura Humorului, Arieseni, Marginimea Sibiului, Sighisoara, Rarau, Transalpina. As vrea un loc nou.

Cazanele Dunării, Transfăgărășan, Sudul Brașovului Nordul Prahovei.

#912
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Sunt din Pitesti asadar Transfagarasanul il fac de 2-3 ori pe an. La fel si zona Brasovului cu Rucar-Bran sau Valea Prahovei.

#913
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012

View Postbarbosa, on 07 mai 2015 - 09:10, said:

Sunt din Pitesti asadar Transfagarasanul il fac de 2-3 ori pe an. La fel si zona Brasovului cu Rucar-Bran sau Valea Prahovei.

Esti un om norocos...

#914
Cleopatra-7

Cleopatra-7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 03.02.2011
In luna iunie s-ar putea sa fac o excursie pe urmatorul traseu:Targu Mures-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Gura Humorului-Suceava-Targu Neamt-Targu Frumos-Iasi-Vaslui-Focsani. Prin aceste localitati nu am fost niciodata, deci, ma intereseaza orice e de vazut, vizitat. Va multumesc!

#915
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012

View PostCleopatra-7, on 09 mai 2015 - 17:23, said:

In luna iunie s-ar putea sa fac o excursie pe urmatorul traseu:Targu Mures-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Gura Humorului-Suceava-Targu Neamt-Targu Frumos-Iasi-Vaslui-Focsani. Prin aceste localitati nu am fost niciodata, deci, ma intereseaza orice e de vazut, vizitat. Va multumesc!

Pentru-ca sant din Iasi iti recomand sa vizitezi parcul copou ..adica tot ce tine de parc...gradina botanica....vanatorul...si daca ti se face foame la breazu ..este un restaurant ..La Castel ..se cheama...si cum spune Eminescu ..cobori in jos Luceafar bland ...ajungi in centru....aici vizitezi Mall.....si Palatul culturii....si daca  vrei sa aprinzi o Lumanare pentru ..ceii vii si morti...tot in centru este Mitropolia ....si biserica trei ierarhi...si daca mai ai timp ...Lacul Ciric......si pentru-ca miam luat sotie din Gura Humorului  si am inceput sa cunosc si eu zona ..iti recomand toate Manastirile care sant aici...plus salina .....cam atata stiu ....prin targu frumos si vaslui ..cam nu ai ce vedea ....au 3 blocuri si un weceu..

#916
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostCleopatra-7, on 09 mai 2015 - 17:23, said:

In luna iunie s-ar putea sa fac o excursie pe urmatorul traseu:Targu Mures-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc-Gura Humorului-Suceava-Targu Neamt-Targu Frumos-Iasi-Vaslui-Focsani. Prin aceste localitati nu am fost niciodata, deci, ma intereseaza orice e de vazut, vizitat. Va multumesc!

Aoleu, păi dacă chiar vrei să vezi tot ce este de văzut, n-o să mai ajungi acasă pentru ceva timp :lol:
Tg Neamț : Parcul Vânători,cetatea Neamț,casa lui Ion Creangă din Humulești,Mănăstiri: Neamț,Agapia,Vărate (multe altele)

View Postbarbosa, on 07 mai 2015 - 09:10, said:

Sunt din Pitesti asadar Transfagarasanul il fac de 2-3 ori pe an. La fel si zona Brasovului cu Rucar-Bran sau Valea Prahovei.

Păi mă gândesc că nu mai vrei să mergi în zona Moldovei , ar mai fi de văzut în neamț, parcul Vânători.
Mai ai în Vrancea parcul Putna
Vestul județului Bacău cu stațiunea Slănic Moldova, dar nu stai 2 săptămâni acolo, mai mergi și prin județul Harghita. Practic vizitezi Valea Trotușului, sunt foarte multe de vizitat, dar deisgur, căci monumentele nu sunt puse în valoare cum trebuie : Palatul Ghika, Salina Tg Ocna + alte monumente În Tg Ocna, Palatul de la Dofteana, palat Dărmănești, baraj Valea Uzului.

În Banat poți să vii în județul Caraș, mai poți vizita Vâlcea,Hunedoara.

#917
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Salutare.

Daca tot vorbim de trasee, iata pe care as vrea sa merg vara asta:
https://www.google.c...2d47.553889!3e0

Cam asta ar fi traseul principal. Ma intereseaza si alte obiective turistice de care stiti pe acest traseu , in afara de cele expuse si, in plus, locatii de camping, ca as vrea cat mai mult sa ma cazez la cort in turul asta.

#918
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postemilacke, on 10 mai 2015 - 11:05, said:

Salutare.

Daca tot vorbim de trasee, iata pe care as vrea sa merg vara asta:
https://www.google.c...2d47.553889!3e0

Cam asta ar fi traseul principal. Ma intereseaza si alte obiective turistice de care stiti pe acest traseu , in afara de cele expuse si, in plus, locatii de camping, ca as vrea cat mai mult sa ma cazez la cort in turul asta.

Craiova- centrul vechi este renovat, până la vară cred că o să fie totul pus la punct și merită o șansă :)
Poți merge și prin cazane dacă tot treci pe la Orșova, n-o să regreți
Poți face în așa fel în cât să nu pierzi prea mult timp în Timișoara, orașul este tot spart, n-o să ai parte de un ambient prea plăcut.
Oradea este și ea spartă, întreabă aici cu 1 săptămână înainte să pleci dacă s-o terminat cu renovările în oraș. Dacă o să termine cu cetatea și centrul de renovat, o să fii norocos :)
Cluj-Napoca la fel, întrebi p-aici cum este în oraș, în general mai toate orașele mari din România sunt sparte, s-or trezit și primarii noștri că un oraș mare are nevoie de străzi pietonale.
Să nu ratezi salina de la Turda !!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Brainie

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate