Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Propuneri pentru vacanțele sau week-end-urile viitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
1131 replies to this topic

#883
tata123

tata123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 04.07.2008

View PostSpadan, on 18 martie 2014 - 16:11, said:

Ce mi-ati mai recomanda? Fara Sibiu, Sighisoara, Biertan, Alba Iulia, Sovata, Brasov, ca le-am mai vazut.

Ar merge Cetatea romanică Câlnic aflată în patrimoniul UNESCO, situată la aprox. 13 km înainte de Sebeş.
De asemenea, Cetatea Aiudului din centrul oraşului, una din cele mai vechi cetăţi urbane din Transilvania.

#884
alleks

alleks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.01.2006
Aveti vreo recomandare pentru un grup de ~10+ tineri intr-o raza de ~250-300km de Craiova? Vrem sa plecam pentru 2 nopti in jurul perioadei de 1 mai si, fiind grup mare de tineri, nu prea ne incanta ofertele hotelurilor de 4/5 stele, desi o piscina n-ar strica deloc. Ne gandeam la ceva gen Clisura Dunarii, dar merge si un Predeal daca e ceva ok. Recomandati o zona/pensiune anume?

Multumesc!

#885
nyros75

nyros75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 17.05.2008
Va rog o recomandare pt pensiune in Cheia(obligatoriu loc de joaca pt copii), eventual si un restaurant bun. Multumesc.

#886
alviy

alviy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.01.2013
Dupa ce am cititi azi dimineat aun articol pe bunadimineata.ro despre Cascada Bigăr din Caraș-Severin (aici e linkul articolului), am decis ca vreau sa vizitez in unul din weekendurile viitoare aceasta zona :)
Sper sa merite.

#887
testosul1

testosul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 28.07.2012

View Postalviy, on 14 mai 2014 - 10:55, said:

Dupa ce am cititi azi dimineat aun articol pe bunadimineata.ro despre Cascada Bigăr din Caraș-Severin (aici e linkul articolului), am decis ca vreau sa vizitez in unul din weekendurile viitoare aceasta zona Posted Image
Sper sa merite.

Mda. Sper sa te incante. eu am vizitat-o acum vreo 2 sapt, in trecere, ( oricum este pe marginea soselei)  si nu m-a impresionat f. tare. E doar o parere personala. probabil intr-o zi cu soare si cu un debit mai scazut e mai interesanta. Este o parere personala. Posted Image . Am vazut cascade parca mult mai frumoase in tara, dar probabil conteaza si ca aceasta este ...langa drum Posted Image. Dar oricum intrega zona  merita vizitata,  este superba.( cheile Rudariei, cheile Nerei, Cheile Susarei, linia ferata Oravita-Anina, etc). Am atasat si o foto neretusata:

Attached Files


Edited by testosul1, 15 May 2014 - 08:32.


#888
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Nici eu nu am fost impresionata, cam asa am prins-o si eu, in locul tau as mai astepta cateva saptamani, pana scapam de ploi

#889
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Caut si o mica evadare impreuna cu prietena pentru week-end-ul 6-9 iunie undeva pe la munte sau podis, insa  n-am nicio idee. As prefera sa nu fie Valea Prahovei. As dori sa se poata ajunge la destinatie (sau cat mai aroape de ea) cu trenul si sa fie un drum de 3-4 ore fata de Bucuresti. Desigur, cazarea sa fie la preturi decente (cam 100 ron camera).

#890
DeCeBAL-pejo

DeCeBAL-pejo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.06.2011
La începutul lunii ianuarie 2014 (ulterior la fiecare 2 săptămâni)  am plecat la piscină, masaj şi mişcare după mesele de sărbători, la Căciulata.
   Am ajuns la nou deschisa piscină da la Hotel Cozia, unde am plătit 15 ron/adult şi 8 ron/copil, pentru o singură intrare. Există şi posibilitatea, ca, pentru o sumă mai mare (cred că 20 ron/adult), să achiziţionezi un număr nelimitat de intrări într-o zi, în incinta piscinelor de aici.
   Locaţia este nouă, sau recent renovată. Sunt două bazine mari cu duze de hidromasaj, poziţionate pe laterala bazinelor, la diferite înălţimi (pentu genunchi, mijloc, gât) şi jeturi exterioare de apă (pentru gât, umeri, spate). De asemenea, locaţia cuprinde o saună (5 ron/pers/15 min., sincer combinaţia asta nu am mai întâlnit-o ?!), două toalete, trei uscătoare de păr, aprox. 100 de vestiare (cam mici), un număr suficient de cabine de duş şi de schimb, amplasate în continuarea fiecărui bazin, precum şi două cazi cu hidromasaj (5 ron/15 min.). La plătirea biletului de intrare ţi se dă şi cheie (chei, după nevoi) pentru vestiar(e).
Curăţenia este exemplară, fata care se ocupă de asta făcându-şi treaba bine. Există totuşi probleme, uneori destul de mari, cu alunecatul la ieşirea din bazin. Personal am văzut adulţi, dar şi copii căzând. Gresia folosită în toată locaţia nu este una adecvată, specială care să asigure aderenţa şi asta este un lucru negative destul de serios.
   La cabinele de duş există, aproape în fiecare, dozatoare cu săpun lichid. Numărul şejlongurilor, de asemenea, este îndeajuns. Am fost de mai multe ori acolo şi de puţine ori nu am găsit măcar două libere. Spre deosebire de piscinea de la hotel Oltul, care, de foarte multe ori nu mai avea şezlonguri şi chei pentru vestiare.
   Programul de funcţionare al piscinelor este 08.00-22.00. Parcarea se poate plăti la recepţia oricăruia dintre celetrei hoteluri şi este 2 ron/zi.
   Există, la intrare, o sală de fitness la care ai acces sub supravegherea unui instructor şi există posibilitatea efectuării de masaje (pe care le plăteşti la intrare, 15 ron/30 min.).
   Jeturile de hidromasaj funcţionează aprox. 15 min./ bazin. Sunt şi locuri, în bazin, unde, din podeaua piscinei, iese un jet de aer, un mod de relaxare şi masaj minunat.   
   Temperatura apei este controlată periodic şi ajustată în cazul în care este nevoie. În acele perioade trebuie avut grijă la jeturile de apă fierbinte care sunt poziţionate pe marginea bazinului şi în partea de jos a acestuia. Dacă nu eşti atent sau nu şti unde sunt poţi fi opărit pur şi simplu, acest aspect  fiind, din nou, unul negativ în legătură cu locaţia.
   Mai au de lucrat la aspectul-grija faţă de client, mai ales că sunt mulţi copii. Însă investiţia în modernizare şi calitatea acestei se vede. Un mare plus pentru ei.

Edited by DeCeBAL-pejo, 10 June 2014 - 14:30.


#891
serban55

serban55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2011

View Postalleks, on 04 aprilie 2014 - 20:03, said:

Aveti vreo recomandare pentru un grup de ~10+ tineri intr-o raza de ~250-300km de Craiova? Vrem sa plecam pentru 2 nopti in jurul perioadei de 1 mai si, fiind grup mare de tineri, nu prea ne incanta ofertele hotelurilor de 4/5 stele, desi o piscina n-ar strica deloc. Ne gandeam la ceva gen Clisura Dunarii, dar merge si un Predeal daca e ceva ok. Recomandati o zona/pensiune anume?

Multumesc!
Recomand www.hanulvoievozilor.eu ,pe DN 7C-Transfagarasan ,la iesirea din Capataneni -Ungureni,prin Curtea de Arges .Super locatia ,gazda discreta ,aproape nu il vezi .Are 3 camere cu 2 paturi ,una cu doua canapele care se pot extinde si pot fi cazati 4 in camera.Pe zi toata locatia 300 lei ,sau 100 lei pe camera ,self catering.Are toate facilitatile ,puteti ajunge la Vidraru sau pe Transfagarasan.

#892
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
weekend-ul asta e vreme buna, asa ca la plimbare.....

#893
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Cam care sunt prețurile la restaurante la Straja ????

#894
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
O pensiune ok in Zarnesti(Brasov) ?

#895
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008

View Postgreenvision, on 11 decembrie 2014 - 22:52, said:

O pensiune ok in Zarnesti(Brasov) ?

http://pensiuneahora...azi.ro/imagini/

#896
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Hora cu brazi recomand si eu pentru zarnesti, Oamenii chiar sunt profesionisti,

#897
VirgilNHO

VirgilNHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.05.2007
Recomandati-mi o pensiune cu pret bun, pentru sanius, in zona Bran Moeciu Fundata. Venim din Constanta cu fetita de 2 ani jumate la zapada. Eventual situata in panta, mai retrasa, cu propriul '' derdelus'', si pensiune completa.
Mersi anticipat!

#898
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
@VirgilNHO

poti incerca http://www.cheilegradistei.ro/



A stat cineva in Sinaia la Hotel Bastion ? ala din curtea Pelesului . Pareri ceva ?

Edited by yonut_a, 22 January 2015 - 16:12.


#899
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Aveti idee daca in Poiana Brasov mai sunt si alte partii de sanius amenajate in afara de asta si care e starea lor?
Pe unde sunt situate?
Multumesc.

Edited by Spadan, 29 January 2015 - 21:35.


#900
nico91

nico91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2011
A fost cineva in predeal la pensiunea Crescent?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate