Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Internet Prepay de la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#703
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Cu problema nu e chiar asa - la cartelele nou activate inca se mai folosesc de proxy-ul ala burtos al lor ca sa 'optimizeze' continutul accesat de utilizator - css-uri si Javascripturi minificate in draci, asa de mult incat la un moment dat nu am recunoscut codul sursa, imagini servite din cache-ul retelei de date Vodafone in loc de internet, si asa mai departe. Chestia m-a enervat atat de tare incat nu am mai folosit conexiunea, desi era promo si gratuita. Probabil ca as fi putut sa sun la suport sa scoata 'optimizarea', dar nu am avut nici nervi nici timp pentru asta. Conexiunea ar trebui sa fie curata, nu cu interferente de genul asta.

#704
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Atata timp cat merge torrenturile, streamingul etc chiar nu imi pasa de ce fac ei. E ca si cum as avea net pe wifi

#705
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Astazi voi activa Oferta 6 cu bonusul nelimitat net o  luna.

#706
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanidica, on 16 iunie 2015 - 19:05, said:

Atata timp cat merge torrenturile, streamingul etc chiar nu imi pasa de ce fac ei. E ca si cum as avea net pe wifi
Daca merge torrenturile, e bine.

View Postmicutuljhon, on 18 iunie 2015 - 08:20, said:

Astazi voi activa Oferta 6 cu bonusul nelimitat net o  luna.
Eu o activez pe aia de la Telekom, accesul pe 4G e garantat, nu o loterie ca la Vodafone, unde s-ar putea sa fie simul cu acces 4G, dar cel mai adesea nu e.

#707
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Merge torenturile.. Merge tot  fara probleme :)

Viteza pe 3g la tara in casa :D

Attached Files



#708
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Decat sa folosesti un iPhone4 cu internetul prepay de la Vodafone - mai bine iti bagi un bat in fund.

Trebuie sa restartez conexiunea 3G la fiecare cateva minute de navigat, iar uneori telefonul cu totul.

E problema si cu telefonul sau asa functioneaza prepay voda?

#709
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View Postdon_dannielo, on 20 iunie 2015 - 10:53, said:

Decat sa folosesti un iPhone4 cu internetul prepay de la Vodafone - mai bine iti bagi un bat in fund.

Trebuie sa restartez conexiunea 3G la fiecare cateva minute de navigat, iar uneori telefonul cu totul.

E problema si cu telefonul sau asa functioneaza prepay voda?
Nu inteleg ce tot debitezi tu acolo. Cat vrei sa prinzi pe 3g?
Ce restart la conexiune zici tu? Eu nu am patit si nu am intampinat nici o problema. Frate, iati ceva cu android, lasa efectul de turma, iphone e doar numele de el de foarte mult timp. No offense.

#710
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Esti offtopic, vorbeam de iphone4+prepay voda.

Edited by don_dannielo, 20 June 2015 - 11:33.


#711
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Nu sunt offtopic atata timp cat este legat de internetul de la vodafone.
Crezi ca daca internetul mergea cum zici tu acolo, mai puteam face eu aproape 40 gb trafic in 22 de zile? :))

#712
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Salut!
Am nevoie de cateva zile de net pt laptop si nu as investi intr-un stick usb. Pot imprumuta de la cineva un stick (RDS) cu net inchis pt neplata abonament. Daca cumpar doar cartela de net de la Vodafone si o pun in acel stick as avea net?

#713
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDitian, on 22 iunie 2015 - 22:04, said:

Salut!
Am nevoie de cateva zile de net pt laptop si nu as investi intr-un stick usb. Pot imprumuta de la cineva un stick (RDS) cu net inchis pt neplata abonament. Daca cumpar doar cartela de net de la Vodafone si o pun in acel stick as avea net?

Daca erai mai aproape iti dadeam un stick care merge pe orice retea.

Stick-ul de la RDS este codat.

Edited by paxdedi, 22 June 2015 - 22:27.


#714
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Merci pt intentie. Probabil voi face share de pe abonamentul telefonului. Am un giga si la nevoie are si sotia inca atat. Oricum il voi folosi pt lucruri marunte nu o sa fac download sau youtube.

#715
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, Ditian!

Pentru a nu intra pe cost suplimentar, iti recomand sa  achizitionezi  o cartela de date reincarcabila pe care sa o folosesti in telefonul mobil cat timp il utilizezi ca modem sau hot spot. Gasesti mai multe detalii pe aceasta pagina: https://www.vodafone...index.htm#tab-1 .

Multumesc!

#716
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
Salut!am un telefon Samsung Galaxy S3,cu cartela prepay Vodafone.
Am activat ,,Optiunea 5,,, care imi ofera minute nelimitat in retea,sms nationale si mb de internet.
Problema este ca pe acest telefon merge foarte greu internetul de la vodafone,sau nu merge deloc...chiar nu stiu ce sa ii mai fac,pur si simplu ma dispera!sunt uneori intr-o zona fara acces la wi-fi si am nevoie de internet pe telefon.zic sa profit de oferta vodafone,care ofera si mb,dar se pare ca trebuie sa imi pun pofta in cui,cum s-ar zice...
uneori telefonul,Samsung Galaxy S3 incarca o pagina de internet, ca de exemplu google.ro in aproape 5 minute,iar uneori nu incarca deloc...chiar nu stiu unde ar putea fi problema in setari.
am incercat si la *222,pt retransmiterea setarilor,dar vad ca nici acum nu am primit setarile,desi am sunat de vreo 3 ori ieri si de 4 ori azi,primesc confirmarea ca imi vor fi trimise setarile,dar acestea nu sosesc...
am incercat cartela si intr-un telefon mai vechi,un Nokia N70.culmea,internetul de la vodafone pe N70,merge mai bine decat pe S3!
ce sa ii fac la telefon sau la cartela,ce setari sa ii mai fac,ca sa mearga internetul multumitor?cum merge acum,chiar nu se poate naviga,mai rau ma enervez...
Telefonul are cyanogenmod 11,android 4.4.
Las si numarul de telefon pe privat,sper ca ma poti ajuta,vreau sa profit de mb primiti la activarea optiunii!mersi mult!

#717
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
setari>......retele mobile> .....mod retea ,    alegi 3G sau WCDMA, only.

banuiesc ca acum apare un "G" in partea de sus la tipul de conexiune realizata

la capitolul semnal Samsung sta ceva mai prost fata de Nokia

Edited by abit, 05 July 2015 - 12:10.


#718
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
Telefonul este in mod 3g.asa l-am tinut tot timpul.nu stiu de unde poate sa vina problema mea..am descarcat un antivirus,o sa verific daca nu am vreun virus ascuns,cine stie.ai dreptate,de-asupra semnalului apare un G

#719
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Mai există la Vodafone Prepay 4G, opţiune care să îţi ofere acces la internet nelimitat? Dacă da, care este costul aferent acestei opţiuni?

#720
RADU-HD

RADU-HD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.11.2014
Era un bonus de net nelimitat,dar nu mai exista
Acuma se poate activa, pana la 31august, un bonus de 10Gb la orice extraoptiune de minim 6€


Dupa ce activezi optiunea bonusul il gasesti la*100# ramura "promotii".
Se poate activa o singura data pe un nr

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate