Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Internet Prepay de la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#613
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014
Cea mai ieftina este la Cosmote. Daca ai timp viziteaza-le site-ul si gasesta cartela Connect Free. Sunt optiuni de exemplu cu 7 euro internet nelimitat, viteza de 21,6 Mbps pt primii 1,5 Gb pt 30 zile.

Edited by PopM, 22 July 2014 - 09:02.


#614
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
N-are acces nici macar la internet (fix, ADSL) de la Romtelecom? Daca exista optiuni de internet fix, nu are sens sa se incurce cu net pe mobil.

#615
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View PostPopM, on 22 iulie 2014 - 09:00, said:

Cea mai ieftina este la Cosmote. Daca ai timp viziteaza-le site-ul si gasesta cartela Connect Free. Sunt optiuni de exemplu cu 7 euro internet nelimitat, viteza de 21,6 Mbps pt primii 1,5 Gb pt 30 zile.
Am sunat la cei 3 operatori în această dimineață, dar mă bazez și pe amănuntele care pot veni de la utilizatori mai versați având în vedere că nu de puține ori cei de la relații cu clienții spun ce este în interesul lor și mai puțin în interesul clienților.
Vodafone (că tot suntem pe topicul lor)
Cel mai ieftin abonament este de 10 € pentru 3 GB cu o viteză declarată (în locul respectiv) de 7,2 Mbps.
La cartelă cea mai ieftină soluție valabilă pentru 30 zile este de 9 €.
Orange
Cel mai ieftin abonament este de 10 € pentru 3 GB cu o viteză declarată de 2G (236 kbps) în zona respectivă.
La cartelă cea mai ieftină soluție este de 5 € pentru 1 GB, respectiv 8 € pentru 3 GB.
Cosmote
Cel mai ieftin abonament ar fi tot de 10 € pentru 3 GB (văd că toți au adoptat acest standard), cu o viteză teoretică de 4G (într-un punct apropiat de locul unde este utilizatorul vizat), dar mai probabil de 21,6 Mbps.
La cartelă, cea mai ieftină soluție ar fi 7 € pentru 1,5 GB.
Se pare că verzii au cea mai bună soluție în zonă. O să văd cum stau lucrurile și practic, că acolo ne doare cel mai mult.
Mulțumesc pentru opinie. Mai aștept și altele dacă mai sunt.

View PostSeb, on 22 iulie 2014 - 09:03, said:

N-are acces nici macar la internet (fix, ADSL) de la Romtelecom? Daca exista optiuni de internet fix, nu are sens sa se incurce cu net pe mobil.
Din păcate, nu. Nici Romtelecom, nici operatorul local de televiziune din zonă care oferă internet în localitățile mai populate. Ăla e un cătun cu vreo 30 gospodării.

#616
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Ar trebui sa verifici mai intai in ce retele ai semnal 3G in zona (de fapt chiar in casa respectiva). Ca degeaba alegi cea mai ieftina oferta daca nu ai semnal 3G in zona aia.

#617
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 08.01.2009
Ai putea sa te uiti si la Idilis (2K telekom) , daca are acoperire in zona respectiva (nestiind satul nu pot verifica eu).Insa daca au in aceeasi 10E primesti trafic nelimitat la viteze 4G (WiMax sau LTE cand va fi pusa la punct reteaua mobila)

#618
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postme_iauras, on 22 iulie 2014 - 17:20, said:

Ai putea sa te uiti si la Idilis (2K telekom) , daca are acoperire in zona respectiva (nestiind satul nu pot verifica eu).Insa daca au in aceeasi 10E primesti trafic nelimitat la viteze 4G (WiMax sau LTE cand va fi pusa la punct reteaua mobila)
M-am uitat. Aici mi-au închis telefonul în nas de două ori, iar aici sunt foarte ocupați și mă vor contacta ei în cel mai scurt timp cu putință.

#619
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,346
  • Înscris: 08.01.2009

View Postsenator, on 22 iulie 2014 - 17:33, said:

M-am uitat. Aici mi-au închis telefonul în nas de două ori, iar aici sunt foarte ocupați și mă vor contacta ei în cel mai scurt timp cu putință.

Sincer nu mai stiu care este situatia actuala (cand lucram pt. ei , acum vreo 7 ani ,satisfactia clientului era singurul lucru care conta ; pierdeam si o ora pt. servicii gratuite , best effort gen webmail cu cate un client in telefon pana reuseam sa dam de cap problemei , de multe ori in nici un fel legate de serviciile prestate de idilis caz in care le explicam cui sa se adreseze si ce sa reclame) . Ma gandesc totusi ca trecerea in alta liga (una era sa ai servicii business cu un numar limitat de clienti  si cateva servicii retail si cu totul altceva e cand vrei sa faci o retea mobila cu cat mai multi clienti ) . Tinanad cont ca oferta lor e mult superioara celorlalti operatori , ai putea sa mai insisti cu ei in timpul in care faci testele cu ceilalti (banuiesc ca intai vei lua niste cartele ca sa vezi cum stau lucrurile la fata locului ) .
Vezi ca pe pagina Idilis au sectiune cu "Puncte de vanzare" (nu am pus link sa nu considere cineva ca fac reclama) ; sunt reseleri care ma gandesc ca sunt mai disponibili la o discutie .
Sper ca vei gasi o solutie care sa le permita persoanelor in cauza sa intre in sec 21 (odata ce gusti internetul, greu mai renunti la el)

#620
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postme_iauras, on 22 iulie 2014 - 20:17, said:

Vezi ca pe pagina Idilis au sectiune cu "Puncte de vanzare" (nu am pus link sa nu considere cineva ca fac reclama) ; sunt reseleri care ma gandesc ca sunt mai disponibili la o discutie .
Sper ca vei gasi o solutie care sa le permita persoanelor in cauza sa intre in sec 21 (odata ce gusti internetul, greu mai renunti la el)
Deși au și Mizilul ca zonă de acoperire, nu au om acolo. Decât la Ploiești. O să încerc cu unu de acolo. Mulțumesc frumos.

#621
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Unde gasesc pe site-ul Vodafone doar optiuni de internet (fara minute) pentru cartela prepay. Un link daca se poate.

Asa cum Orange-ul are aici: http://www.orange.ro...-prepay-ro.html

#622
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postcrisstian, on 23 iulie 2014 - 08:28, said:

Unde gasesc pe site-ul Vodafone doar optiuni de internet (fara minute) pentru cartela prepay. Un link daca se poate.

Asa cum Orange-ul are aici: http://www.orange.ro...-prepay-ro.html

Salutare, crisstian!

Optiunile de internet pe mobil pentru cartela reincarcabila le gasesti aici.
Daca doresti utilizarea unui trafic mai mare, iti recomand achizitia unei cartele dedicate. Mai multe detalii despre Cartela Internet aici.


Multumesc.

Edited by Vodafone, 23 July 2014 - 08:48.


#623
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

View PostVodafone, on 23 iulie 2014 - 08:47, said:

Salutare, crisstian!

Optiunile de internet pe mobil pentru cartela reincarcabila le gasesti aici.
Daca doresti utilizarea unui trafic mai mare, iti recomand achizitia unei cartele dedicate. Mai multe detalii despre Cartela Internet aici.


Multumesc.

Tot nu v-au iesit prostiile din cap? Ce va mai place sa va scarpinati la stanga cu mana dreapta. Voi si prostii ceilalti, Cosmote, de la care personal n-am pretentii.
Mai cumpara cineva mizeria aia "dedicata"? Ca sa o activezi trebuie sa-ti faci cont pe net, sa folosesti un APN dubios...

#624
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
@Hedonist esti suparat rau pe Vodafone...
Din pacate in zona unde ma intereseaza internetul, Orange-ul nu ofera servicii de calitate.
http://forum.softped...4#entry15562250
Asa ca sunt nevoit sa caut solutii alternative.
Acum sunt in impas fiindca in Bistrita nici un service GSM n-a fost in stare sa-mi decodeze modemul Huawei e3131s-2 codat in Orange.
Luna aceasta ajung la Cluj unde sper sa pot decoda modemul...

#625
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Nu sunt suparat pe Vodafone, sunt suparat pe prosti si prostie. Sunt curios cate optiuni din celebrul "Cartela Internet" sunt activate, raspunsul meu sub 10% din ale competitiei. Argumentul? Nici nu s-au obosit sa actualizeze oferta cu a competitiei.

#626
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006
Tocmai am renuntat la un abonament vdf pe care il aveam de vreo 14 ani, ca sa pastrez nr. am trecut la pre-pay pe care vreau sa-l folosesc doar pt. a primi apeluri.....cat timp ramane nr. activ fara sa  reincarc? Se poate incarca cu 1 euro?

Edited by starsteel, 17 September 2014 - 10:45.


#627
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Din MyVodafone (plata cu cardul), nu. Minim 4 euro + TVA. Poate merge in magazine sa incarci cu sume mai mici. Dar verifica pe site-ul Vodafone daca in cazul ala se prelungeste sau nu perioada de gratie.

#628
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Poststarsteel, on 17 septembrie 2014 - 10:44, said:

Tocmai am renuntat la un abonament vdf pe care il aveam de vreo 14 ani, ca sa pastrez nr. am trecut la pre-pay pe care vreau sa-l folosesc doar pt. a primi apeluri.....cat timp ramane nr. activ fara sa  reincarc? Se poate incarca cu 1 euro?

Buna,

Se poate reincarca cu valori mai mici de 4 Euro doar in magazine. Valabilitatea initiala este de 2 luni. Pentru detalii legate de valabilitatea la reincarcare, te rog sa accesezi link-ul: https://www.vodafone...index.htm#tab-2

Multumesc!

#629
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Pe el perioada de gratie il intereseaza, iar din link vad ca la valori mai mici de 4 euro + TVA, aceasta nu se prelungeste deloc. Concluzia este ca trebuie sa incarce cu 4 euro + TVA si va avea 300 zile perioada de gratie (si trebuie sa fie atent sa reincarce inainte de expirarea celor 300 zile, altfel pierde numarul).

#630
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006

View PostVodafone, on 17 septembrie 2014 - 11:58, said:

Buna,

Se poate reincarca cu valori mai mici de 4 Euro doar in magazine. Valabilitatea initiala este de 2 luni. Pentru detalii legate de valabilitatea la reincarcare, te rog sa accesezi link-ul: https://www.vodafone...index.htm#tab-2

Multumesc!
Merci de raspuns.....sa inteleg ca pt. o perioada de "gratie" de 300 zile trebuie sa incarc de 4 euro iar sub 3 euro e o perioada de max. 15 zile? "Gratie" inseamna un nr. activ pe care poti primi 300 zile apeluri dupa care acel nr. dispare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate