Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

aditivi beton, nelamurire dozaj si pret

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
eureur

eureur

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 600
  • Înscris: 15.07.2009
Avand nevoie de aditivi de beton pentru turnarea aleii carosabile si a trotuarelor de garda, in speta antrenor de aer si impermeabilizant, am facut un "studiu de piata" sa vad ce pot gasi si ce preturi sunt. Prima problema a fost cu cantitatile, majoritatea vor sa vanda doar cu tona, la statiile de betoane. Cum eu nu sunt asa ceva... pas. In sfarsit am gasit cativa, dar:
dintre ei, la ISOMAT ies de 10 ori mai ieftin fata de ceilalti (SIKA, IRIDEX), din reteta, ca au consumul de 10 ori mai mic.

Catre cei ce se pricep: gresesc eu ceva? E ceva in neregula cu aditivii de la ISOMAT?

Ca exemplu, antrenorul de aer SIKA e 2,24 euro si consumul e 0,8%, iar cel de la ISOMAT e 4,8 lei si consumul e 0,05%.

#2
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
atentie cu dozajul la Isomat!  e putin mai aiurea descris pe ambalaj, dar se pot face si doze mai mici masurand corect. cantitatea recomandata e bine sa fie respectata. eu am fost doar partial multumit de produsele lor, ce-i drept, n-am optat pentru solutiile "lux".

Iti recomand pentru alei firele de polietilena care ajuta la evitarea microfisurilor ce pot aparea in timp.

bafta!

Edited by raduk, 20 April 2010 - 17:57.
citarea inutilă a postului precedent


#3
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

 kamikz, on 20th April 2010, 17:25, said:

Iti recomand pentru alei firele de polietilena care ajuta la evitarea microfisurilor ce pot aparea in timp.

vrei sa detaliezi? ce, de unde cit, cum...
in ceea ce priveste impermeabilizant, mi se recomandase Ceresit CC83, care am inteles ca se gaseste la 15 l.

#4
kamikz

kamikz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 04.08.2006
despre produsele ceresit nu stiu prea multe, mie mi s-a recomandat isomat. mai sunt si altele.

fibrele de plastic sunt ca niste fire de par la pachet, lungi de aprox 2 cm. se vand la pungi de 1 kg. eu le-am pus in sape, si in betoanele care ar prezenta predispozitie la microfisuri (crapaturi mici, vizibile cu ochiul liber): tencuiala in anumite zone, stratul superior de la tortuar.  exista retetar de amestecare pe net , in fisa produsului.

#5
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
unde ai gasit isomat si cit a costat?
un link pt fibrele de plastic?
merci

Edited by raduk, 24 April 2010 - 10:02.
citarea inutilă a postării precedente


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate