Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Acoperire 3G nationala la Vodafone

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3875 replies to this topic

#1459
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postsenator, on 10 martie 2013 - 17:01, said:

De la 5,7 la 1,3 e diferenta foarte mare care nu se justifica prin criteriile enumerate. Parcă mai era un criteriu care văd că nu a fost amintit: tipul de abonament. Să vedem ce spune Vodafone referitor la acest criteriu.
Vodafone, revin cu solicitarea de acum o săptămână: contează viteza în funcţie de tipul de abonament? Detaliile ar fi binevenite pentru toată lumea.

#1460
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut senator!

Pentru optiunile de internet mobil activate pe un numar de voce, fie cartela, fie abonament, sau chiar din pachetul Smartphone, vitezele de navigare disponibile sunt de pana la 7.2 Mbps pentru download respectiv de pana la 2 Mbps pentru Upload.

La abonamentele de date segmentarea este urmatoarea:

Internet Nelimitat Standard si Internet Nelimitat Plus - de pana la 21.6/5.7 Mbps download/upload
Internet Nelimitat Extra - de pana la 43.2/5.7 Mbps download/upload
Internet Nelimitat Turbo 75 - de pana la 75/37.5 Mbps download/upload
Internet Nelimitat Turbo 100 - de pana la 100/50 Mbps download/upload

Pentru Cartela Internet, vitezele disponibile sunt - de pana la 21.6/5.7 Mbps download/upload indiferent de optiune.

Pe langa toate acestea trebuie tinut cont si de zona(acoperirea) in care este folosit serviciul si dispozitivul utilizat.

#1461
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Mulţumesc frumos. Deci se confirmă ce spuneam atunci că viteza depinde  de tipul de abonament. De luat aminte.

Edited by senator, 18 March 2013 - 12:20.


#1462
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Craiova tel RAY max speed 7.2
[ http://www.speedtest.net/result/2583572891.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1463
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
La Mega 11 care este biteza maximă pe HSDPA?

că eu mi mult de 384 Kbps nu am prins cu nimic.

#1464
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
wow, 384 kbit/s :w00t:
Și mai zice lumea că Digi e nașpa :)

#1465
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View PostKyKyKyKy, on 25 martie 2013 - 13:36, said:

La Mega 11 care este biteza maximă pe HSDPA?

că eu mi mult de 384 Kbps nu am prins cu nimic.
Întreabă reprezentanta Vodafone care este realitatea: cea de la topicul #1460 sau cea de la tine din teren? Şi vezi cum te vrăjeşte.

Edited by senator, 25 March 2013 - 16:03.


#1466
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Cu traficul din Mega 8 ating si 4.5 Mbps ,pe download,ca viteza  :)

#1467
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare Senator,

Imi poti trimite un mesaj privat cu numarul personal de telefon, pentru a putea verifica de ce viteza ta de navigare este atat de redusa?

Multumesc!

#1468
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View PostVodafone, on 25 martie 2013 - 19:19, said:

Salutare Senator,
1. Salutare să-i spui unuia de seama ta. Lipsa de respect este specifică în Vodafone, dar eu nu vă mai tolerez.
2. Ai greşit adrisantul. Lipsă de atenţie. Că doar nu e prima oară.

#1469
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Se pare ca am facut o confuzie, multumesc pentru atentionare senator. KyKyKyKy, imi poti trimite un mesaj privat cu informatiile solicitate?

Multumesc!

#1470
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

View Postsenator, on 25 martie 2013 - 20:23, said:

1. Salutare să-i spui unuia de seama ta. Lipsa de respect este specifică în Vodafone, dar eu nu vă mai tolerez.
2. Ai greşit adrisantul. Lipsă de atenţie. Că doar nu e prima oară.
Mi se pare arogant raspunsul tau,Respectul nu se cere ti se ofera,poate userul Vodafone incerca sa fie prietenos,nu stiu cati ani ai matale dar,ma repet respectul se ofera nu se cere, mi se pare ridicol atunci cand un consultant de la *222 imi zice sa ii zic dumneavoastra,niciodata nu am cerut respectul unui client ,daca el nu a fost educat sa ma respecte nu mai are niciun rost sa ii cer eu acest lucru.
Fiind pe un forum cred ca Salutare nu a fost decat un salut de socializare pe un forum care poate fi si unul de socializare si nu unul lipsit de respect,ce ai fi vrut?
Sa traiti?
Nu scriu astea pt a incepe un flame dar dupa mine userul Vodafone nu a facut nimic din care sa reiese ca nu esti respectat.

Edited by xperia_ray, 25 March 2013 - 22:44.


#1471
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
1. Pe forumuri nu se folosesc formule de salut decât dacă trimiţi cuiva un mesaj privat. După cum cred că ai observat, doar reprezentanţii celor două companii folosesc această formă.
2. Formula Salutare este din start una foarte arogantă care nu şi-ar avea locul nici dacă ar fi folosite într-un mesaj privat cu atât mai mult cu cât este vorba de o companie cu pretenţii, nu un utilizator oarecare cu scăpări pe această linie. Lucrez şi eu într-o multinaţională şi o astfel de formulă de adresare este considerată nepotrivită (în particular e considerată chiar impertinentă).
3. Forumul nu este o reţea de socializare.
4. Utilizatorul Vodafone a făcut ce a fost instruit să facă. Din păcate, reprezentanţii de la noi şi-au făcut prostul obicei să te tutuiască de parcă s-ar trage de şireturi cu tine de când lumea, iar formula neaoşă Bună ziua a fost înlocuită de Salutare.
Să ştii că sunt destule multinaţionale care ţin cont de specificul fiecărei ţări şi-şi respectă clienţii şi prin formulele de salut. Deci se poate.

#1472
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Mda numai in Romania tara primitiva folosim matale - englezi au you,dar sunt mai educati de 1000 decat noi care ii ziceam unuia sau uneia matale iar englezul ii zice TU , dar englezul zice Thank you de doua ori pe minut,am avut si eu discutii cu englezi si sunt extrem de politicosi, romanul nu cunoaste cuvantul multumesc
tara primitiva ...

#1473
cdinca

cdinca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.12.2007

View Postbenis, on 25 martie 2013 - 14:01, said:

wow, 384 kbit/s Posted Image
Și mai zice lumea că Digi e nașpa Posted Image

Cu adevarat naspa, este internetul de la Digi. Pana acum cateva zile am trait cu impresia ca o sa fac o super afacere cu sim-ul Digi Mobil dar a fost o mare dezamagire. Il am de vineri, si la mine in casa (intr-un sat indepartat, Bucuresti se numeste satucul asta mic si neinsemnat) nu am depasit sub nici o forma 100Kb/s, majoritatea testelor fiind incheiate cu un "generos" 45kb/s. Am acceptat ca poate stau eu intr-o vagauna dar nici in centru la munca nu am avut mai mult succes. Am prins intradevar pe la Victoriei pe strada 1.3Mb/s dar chiar tb sa-l folosesc numai afara???? Oricum paguba nu este asa mare, costa doar 1.24 euro TVA inclus pe luna si trebuie sa-l tin 12 luni. Dar abia astept sa scap de el. :)

#1474
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postxperia_ray, on 25 martie 2013 - 23:48, said:

Mda numai in Romania tara primitiva folosim matale
În afară de tine, aici, matale se foloseşte la ţară. Oricum, nu se foloseşte acest apelativ în relaţia cu un client.

#1475
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

View Postsenator, on 26 martie 2013 - 09:56, said:

În afară de tine, aici, matale se foloseşte la ţară. Oricum, nu se foloseşte acest apelativ în relaţia cu un client.
mata se foloseste si la oras,crede ma ,matale era diminutivul de la mata.

#1476
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,354
  • Înscris: 05.05.2005

View Postcdinca, on 25 martie 2013 - 23:54, said:

Cu adevarat naspa, este internetul de la Digi. Pana acum cateva zile am trait cu impresia ca o sa fac o super afacere cu sim-ul Digi Mobil dar a fost o mare dezamagire. Il am de vineri, si la mine in casa (intr-un sat indepartat, Bucuresti se numeste satucul asta mic si neinsemnat) nu am depasit sub nici o forma 100Kb/s, majoritatea testelor fiind incheiate cu un "generos" 45kb/s. Am acceptat ca poate stau eu intr-o vagauna dar nici in centru la munca nu am avut mai mult succes. Am prins intradevar pe la Victoriei pe strada 1.3Mb/s dar chiar tb sa-l folosesc numai afara???? Oricum paguba nu este asa mare, costa doar 1.24 euro TVA inclus pe luna si trebuie sa-l tin 12 luni. Dar abia astept sa scap de el. Posted Image

Si eu sunt nou abonat rds-rcs numai pe net mobil. Este adevarat viteza in Bucuresti este destul de scazuta (aprox 1mb/s) intre orele 19-23 dar iti faci treaba cu el. Sper ca vor mai investi niste bani in retea dar si clientii trebuie sa foloseasca rezonabil traficul ca sa ne bucuram de viteze mai mari.
Daca ar fi sa aleg intre aprox 40 ron/luna pentru 2GB la Vodafone unde viteza este buna si digi unde viteza lasa de dorit dar pretul este de numai 15 lei as alege tot digi. Folosesc netul mobil ca back-up la cel fix.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate