Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Metropolitan Residence

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#1
Cristi_AN

Cristi_AN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.01.2006
Un nou ansamblu rezidential se construieste la intrarea in Popesti Leordeni:Metropolitan Residence  http://www.vile-popesti.ro/.
Merita toata atentia !!!Eu ma gandesc serios sa rezerv un apartament acolo ,dupa ce obtin OK-ul financiar de la banca. Am vorbit cu agentia si cu dezvoltatorii si mi-am dat seama ca proiectul este spectaculos!

#2
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View PostCristi_AN, on 17th April 2010, 17:58, said:

Un nou ansamblu rezidential se construieste la intrarea in Popesti Leordeni:Metropolitan Residence  http://www.vile-popesti.ro/.
Merita toata atentia !!!Eu ma gandesc serios sa rezerv un apartament acolo ,dupa ce obtin OK-ul financiar de la banca. Am vorbit cu agentia si cu dezvoltatorii si mi-am dat seama ca proiectul este spectaculos!
inca unul aproape de protan, groapa de gunoi si statia de epurare de la glina... ca multe altele.
intr-adevar o oportunitate!!!!

#3
marianapopescu

marianapopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.04.2010
stii care sunt proprietarii de la acest ansamblu residential ? Aceiasi de la Oltenitei Residence,te sfatuiesc sa mergi acolo si sa vorbesti cu cei ce au cumparat apartamente in acest ansamblu  si in ansamblul residential de pe Drumul Fermei dezvoltat de aceleasi persoane sa vezi ce "multumiti "???????????  :nonobad: :nonobad:  sunt toti care au cumparat in aceste doua ansambluri residentiale. Pe toti ca si pe tine i-au incantat pretul.O casa o cumperi o data in viata nu este un consumabil. Iti doresc succes!

#4
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
ce reclama penibila!  :lol: Spune-ne ce inseamna "spectaculos". Daca te rezumai in a anunta doar existenta acestui ansamblu ieseai mai bine :)

#5
iuliapop2010

iuliapop2010

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2010

View Postmarianapopescu, on 18th April 2010, 22:09, said:

stii care sunt proprietarii de la acest ansamblu residential ? Aceiasi de la Oltenitei Residence,te sfatuiesc sa mergi acolo si sa vorbesti cu cei ce au cumparat apartamente in acest ansamblu  si in ansamblul residential de pe Drumul Fermei dezvoltat de aceleasi persoane sa vezi ce "multumiti "???????????  :nonobad: :nonobad:  sunt toti care au cumparat in aceste doua ansambluri residentiale. Pe toti ca si pe tine i-au incantat pretul.O casa o cumperi o data in viata nu este un consumabil. Iti doresc succes!

Eu am vrut sa cumpar in Oltenitei Residence , dar nu am mai apucat ... Sincer , mie mi-a placut cum au iesit apartamentele , suprafata si impartirea fac toti banii ...
Mi-a fost prezentat si Metropolitan Residence  de catre o agentie care iti poate oferi de la schite pana la poze 3D , nhpimob.ro , mi-au stabilit si o vizionare la santier si am avut si o intrevedere cu dezvotatorii care par seriosi - nu cer avans mare ca alti dezvoltatori ... Acum astept raspuns de la banca ...
Pana la urma , de ce sa dau 65 000 pe un apartament vechi de 48-50 mp , cand pot sa optez pentru un apartament de 66-68 mp , ca astea sunt suprafetele la doua camere in Metropolitan Residence.
Daca mai aveti informatii despre complex , astept noi comentarii ... ca nu as vrea sa iau o decizie grabita...

#6
marianapopescu

marianapopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.04.2010

View Postiuliapop2010, on 28th April 2010, 12:50, said:

Eu am vrut sa cumpar in Oltenitei Residence , dar nu am mai apucat ... Sincer , mie mi-a placut cum au iesit apartamentele , suprafata si impartirea fac toti banii ...
Mi-a fost prezentat si Metropolitan Residence  de catre o agentie care iti poate oferi de la schite pana la poze 3D , nhpimob.ro , mi-au stabilit si o vizionare la santier si am avut si o intrevedere cu dezvotatorii care par seriosi - nu cer avans mare ca alti dezvoltatori ... Acum astept raspuns de la banca ...
Pana la urma , de ce sa dau 65 000 pe un apartament vechi de 48-50 mp , cand pot sa optez pentru un apartament de 66-68 mp , ca astea sunt suprafetele la doua camere in Metropolitan Residence.
Daca mai aveti informatii despre complex , astept noi comentarii ... ca nu as vrea sa iau o decizie grabita...

Si eu am vrut sa cumpar in Oltenitei Residence dar acum nu imi pare rau am fost si am vizionat apartamente si in complexul de Dr Fermei unde au construit aceiasi dezvoltatori si am ramas fara cuvinte cand am vazut ce este acolo ca sa ajungi sa vezi un apartament trebuie sa ai cizme de cauciuc,mergi pe un drum de la alt dezvoltator si in capatul acestui drum te asteapta noroiul si mizeria pana la genunchi.Iti place cum construiesc aceste persoane? Mie nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Attached Files



#7
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010
Eu am semnat deja un antecontract pt un apartament cu 3 camere. De un an sunt pe piata imobiliara pentru un apartament, am facut foarte multe vizite, am verificat in fiecare zi tot ce misca pe internet, asa ca am o idee destul de buna asupra pietei. Acum ca sa va zic si parerea mea. Nu l-as putea cataloga ca un proiect spectaculos, cele spectaculoase sunt de la 100.000 euro in sus, dar este unul mai mult decat decent si foarte bine gandit, se vede ca baietii au mai construit si stiu ce fac.
               Ca sa incep cu dezavantajele, pai primul e clar, nu e in mijlocul Bucurestiului, la preturile astea nu gasesti nimic nou nici macar semicentral, am avut si eu iluzia ca pot sa gasesc ceva, dar mereu cand ajungeam la fata locului, ba dispareau 10m, ba apareau in plus 10.000 euro, ba era un bloc mic cu 3-4 muncitori care nu iti dadea impresia de lucru serios(nici nu era). Ce mai poti gasi la preturile astea sunt prin militari, prelungirea ghencea, sos alexandriei etc, si va garantez ca si cu masina si cu orice alt mijloc de transport ajungi mult mai repede in centru din Popesti Lordeni decat din celelate extremitati ale Burestiului.
               Dar un lucru care a contat f mult este ca ansamblul este imediat la iesirea din Bucuresti pe partea stanga. Acum cine cunoaste zona stie ca partea stanga e mai cautata, e mai inalta, mai aerisita, sunt numai vile in zona, nu sunt probleme cu canalizarea. Accesul se face direct din sos Oltenitei, drumul este privat, deja s-au pus cateva straturi de pietre si urmeaza sa fie asfaltat, acum am inteles ca au adus deja si bitumul, deci drumul va fi facut de dezvoltatori si nu se pune problema de noroaie. Este capatul liniei 34 si 11 foarte aproape, cateva sute de metrii, deci se poate si fara masina.
               M-am interesat de miros de la prieteni care stau in zona, nu este o problema reala, miroase rar, si cand miroase se duce mirosul pana pe Vacaresti. Dezavantaje si avantaje, nu este nimic perfect la banii astia. Compartimentarile sunt excelente la toate apartamentele, totul este foarte bine gandit, vor fi spatii verzi intre blocuri, nu sunt inghesuite ca la Oltenitei 1, am fost si eu acolo, nu prea mi-a placut, dar aici e altceva, ideea e ca acolo s-a predat totul la timp si asta conteaza f mult.
              Un alt mare avantaj este ca baietii nu cer la antecontract decat 5%, asta inseamna ca au bani sa termine, poti sa dormi linistit noaptea fara sa iti fie frica ca ai dat 20-30.000 avans cum cer multi altii si vezi ca nu se lucreaza si ramai fara bani, sunt destule exemple credeti-ma. Mi-au pus toate actele la dispozitie, au toate autorizarile, cadastru, lucreaza cu inspectoratele din constructii, totul e ca la carte, nu ai ce reprosa.
              Pe mine unul m-au convins, sunt si dezavantaje create de faptul ca este situat intr-o zona limitrofa, dar sunt mult atenuate de faptul ca va fi drum asfaltat, privat, direct din sos oltenitei, se circula mai bine decat in celelalte zone asemanatoare, este foarte aproape de statie de tramvai. Sunt si avantaje, duceti-va la fata locului sa vedeti cat de liniste poate fi, este verdeata, nu se simte mirosul acela greu de bucuresti, iar balcoanele sunt toate de 12 m cu 2 m latime, se poate pune o masuta si bea cafeaua de dim linistit (pe mine asta m-a dat gata)
              Cine nu vrea neaparat sa fie in centrul Bucurestiului si vrea un ap nou, cu toate avantajele care provin de aici ii recomand sa se intereseze. Am incercat sa fiu cat de cat obiectiv, va stau la dispozitie pt intrebari sau alte pareri personale
P.S. Daca dezvoltatorii citesc postul meu astept un discount pt reclama facuta :))
P.S. 2. Cand ma mai intalnesc cu dezvoltatorii, curand, pt ca treb sa stabilesc niste mici modificari la ap (da se pot face si ei iti fac si cadastrul pt ele), o sa incerc sa iau nr lor de telefon, eu am cumparat prin agentie, poate va ajut si vorbiti direct cu ei, faceti o economie de cel putin 1000 de euro ( de asemenea astept cel putin o bere in  cazul acesta :))

Edited by mstcrstn, 28 April 2010 - 20:14.


#8
Carmenita-Carmen

Carmenita-Carmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.04.2010

View Postmstcrstn, on 28th April 2010, 21:03, said:

Eu am semnat deja un antecontract pt un apartament cu 3 camere. De un an sunt pe piata imobiliara pentru un apartament, am facut foarte multe vizite, am verificat in fiecare zi tot ce misca pe internet, asa ca am o idee destul de buna asupra pietei. Acum ca sa va zic si parerea mea. Nu l-as putea cataloga ca un proiect spectaculos, cele spectaculoase sunt de la 100.000 euro in sus, dar este unul mai mult decat decent si foarte bine gandit, se vede ca baietii au mai construit si stiu ce fac.
...
Ce mincinos esti si cata dezinformare aduci pe acest forum.Ce fel de acte ti-a pus dispozitie? De unde cadastru daca nici nu au iesit cu ele din pamant?Pe ce ai dat avans,pe poze? De unde spatiu verde daca pe 3000 mp se fac 4 blocuri?Probabil te referi la balariile care sunt acum in acea zona.Stii cumva ca acolo a fost o mare groapa care a fost umpluta cu moloz de la demolari si pana de curand a fost poligon militar? De unde atatea locuri de parcare daca suprafata ocupata depaseste 60%.Vb de drum asfaltat probabil te referi la drumurile din Oltenitei Residence si la cel din Dr Fermei postat mai sus ??????????????.Bine ca nu vb nimic de finisaje ca te trimiteam la Oltenitei Residence sa vezi cu a sarit toata gresia de pe casa scari si de pe holuri cum intre rigips si perete este mucegai cum la cei de la ultimul etaj le ploua in apartamente,la cei din Dr Fermei care nu pot ajunge la apartamentele cumparate pt ca au drum "asfafltat",sa mergi sa vezi cum urca cei de la etajele superioare pe o scara exterioara care iarna este plina de gheata si unde copii cad si se accidenteaza...................si pot continua. Esti un mare mincinos?????????????????????????????????????????/ Apropo cu ce ag ai reusit aceasta mare afacere? Cu Nhpimob? Iti doresc succes!!!

#9
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010
[attachment=745567:

View PostCarmenita-Carmen, on 29th April 2010, 08:26, said:

Ce mincinos esti si cata dezinformare aduci pe acest forum.Ce fel de acte ti-a pus dispozitie? De unde cadastru daca nici nu au iesit cu ele din pamant?Pe ce ai dat avans,pe poze? De unde spatiu verde daca pe 3000 mp se fac 4 blocuri?Probabil te referi la balariile care sunt acum in acea zona.Stii cumva ca acolo a fost o mare groapa care a fost umpluta cu moloz de la demolari si pana de curand a fost poligon militar? De unde atatea locuri de parcare daca suprafata ocupata depaseste 60%.Vb de drum asfaltat probabil te referi la drumurile din Oltenitei Residence si la cel din Dr Fermei postat mai sus ??????????????.Bine ca nu vb nimic de finisaje ca te trimiteam la Oltenitei Residence sa vezi cu a sarit toata gresia de pe casa scari si de pe holuri cum intre rigips si perete este mucegai cum la cei de la ultimul etaj le ploua in apartamente,la cei din Dr Fermei care nu pot ajunge la apartamentele cumparate pt ca au drum "asfafltat",sa mergi sa vezi cum urca cei de la etajele superioare pe o scara exterioara care iarna este plina de gheata si unde copii cad si se accidenteaza...................si pot continua. Esti un mare mincinos?????????????????????????????????????????/ Apropo cu ce ag ai reusit aceasta mare afacere? Cu Nhpimob? www.nphimob.ro. Iti doresc succes!!!
    Trage aer adanc in piept si calmeaza-te. Si daca vrei, putem vorbi, dar pe un ton mai relaxat. NU am zis de cadastu pt apartamente, am zis de cadastu pe loturile de pamant, autorizatia de constructie etc., ca dovada voi si atasa cateva. Eu mi-am zis parerile, nimic mai mult.Am fost la fata locului, tu presupun ca nu, sunt 4 blocuri de 3 etaje, sunt micute, si e spatiu intre ele mai mare decat inaltimea unui bloc. Drumul care se construieste se poate vedea din sos oltenitei pe stanga la 10 m de cladirea stradala cu un element circular care mai nou se lucreaza la ea. Si eu eram sceptic la inceput in privinta drumului, dar mi-a fost aratat cadastru pt el si mai important s-a lucrat permanent la drum si se avanseaza mereu. Acum despre faptul ca a fost poligon acolo, cimitir, abator, scheleti de dinozauri etc., nu stiu, daca e sa ne luam de fiecare detaliu de genul acesta nu mai cumperi un ap nou, sunt destule cu bulina la pta romana, fiecare e libera sa isi aleaga ce vrea. Dupa cum ziceam, este alceva ce se construieste aici fata de zona de din dreapta sos oltenita, hai sa luam lucrurile ca atare si sa nu mai face comparatii unde nu isi au rostul. In fond nimeni nu va cumpara doar citind aici, nici nu am nici un interes, sincer iti zic, eu doar am binevoit sa dau cateva informatii si pareri, cine e interesat sa se duca la fata locului si sa vb cu dezvoltatorii. O zi buna

Attached Files



#10
Carmenita-Carmen

Carmenita-Carmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.04.2010
Iti doresc din tot sufletu sa-l stapanesti sanatos.Regimul de inaltime pe care se construiesc aceste blocuri este de P+2+M si acest lucru pt mine inseamna 3 etaje +parter adunate iti da 15 m inaltime la acoperis si ma indoesc ca distanta dintre blocuri este de 15 m pt ca pe 3000 mp nu aveau cum sa construiasca 4 blocuri. Intrebarea ar fi : De unde spatiu verde si locuri de parcare pentru fiecare apartament? Pe mine nu m-au convins cei de la ag care mi-au prezentat acest proiect.

#11
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010
Chiar azi cred ca o sa trec prin zona si o sa fac niste poze, nu am putut sa imi dau seama prea bine de spatiul dintre blocuri pt ca acolo era depozitat pamantul ce a fost sapat pt fundatie, parca tin minte ca mi-au si aratat niste acte unde aratau distanta dintre blocuri, dar pe acelea nu le am. Oricum din cadastru se poate vedea ca este pe o lungime de peste 100 m lotul. Acum nu poti clarifica absolut totul prin acte, mai depinde si de oamenii cu care lucrezi, nu ramane decat sa astept sa vad cum se desfasoara lucurile, dar faptul ca am dat un avans de cateva mii de euro si ca ei au semnat ca persoana fizica imi da o oarecare liniste, era alcea daca dadeam 30.000 de euro la un srl care poate intra oricand in faliment. O zi buna.
P.S. Din cadastru rezulta ca sunt din amblele loturi 4500mp.

Edited by mstcrstn, 29 April 2010 - 12:16.


#12
iuliapop2010

iuliapop2010

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2010

View PostCarmenita-Carmen, on 29th April 2010, 12:50, said:

Iti doresc din tot sufletu sa-l stapanesti sanatos.Regimul de inaltime pe care se construiesc aceste blocuri este de P+2+M si acest lucru pt mine inseamna 3 etaje +parter adunate iti da 15 m inaltime la acoperis si ma indoesc ca distanta dintre blocuri este de 15 m pt ca pe 3000 mp nu aveau cum sa construiasca 4 blocuri. Intrebarea ar fi : De unde spatiu verde si locuri de parcare pentru fiecare apartament? Pe mine nu m-au convins cei de la ag care mi-au prezentat acest proiect.

Azi am semnat si eu rezervarea (500 E) , am si vizitat a 4 a  oara santierul ... au bitumul acolo pentru drum , distanta dintre blocuri este de 18 m si suprafata pe care sunt construite este de 6000 mp , iar blocurile ocupa doar 1920 mp.... dupa cum vedeti m-am informat foarte bine inainte sa iau o decizie ... lucru pe care ar trebui sa-l faceti si dumneavoastra.
Chiar sunt curioasa  , ati vizionat pana acum santierul , stiti despre ce este vorba ?
Bineinteles , aveti dreptul sa va formati orice parere doriti  , numai ca ar trebui sa va si informati inainte.

#13
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010
M-am uitat pe cadastre si pe contr de vanzare-cumparare, locul pe care se construieste este de 6000mp iar distanta dintre blocuri din balcon in balcon este de 18 m. Am fost azi pe acolo si am facut si niste poze, unde se vede si drumul care se construieste, inca nu am reusit sa le descarc de pe mobil insa :(. Cred ca dumneavoastra ati vorbit doar cu cei de la agentie, care ca orice alta agentie nu stiu prea multe despre ce vand, recomand oricui sa vorbeasca cu dezvoltatorii, macar asa se vor lamuri clar despre ce este vorba, restul decide fiecare daca se merita sau nu.
Nici nu am vazut postul recent, ce ap ati rezervat? Eu sunt in blocul al 2-lea de la sosea etaj 2 ap cu 3 camere. Sa fie intr-un ceas bun, cum se zice ;)

Edited by mstcrstn, 29 April 2010 - 17:07.


#14
Carmenita-Carmen

Carmenita-Carmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.04.2010

View Postmstcrstn, on 29th April 2010, 17:57, said:

M-am uitat pe cadastre si pe contr de vanzare-cumparare, locul pe care se construieste este de 6000mp iar distanta dintre blocuri din balcon in balcon este de 18 m. Am fost azi pe acolo si am facut si niste poze, unde se vede si drumul care se construieste, inca nu am reusit sa le descarc de pe mobil insa :(. Cred ca dumneavoastra ati vorbit doar cu cei de la agentie, care ca orice alta agentie nu stiu prea multe despre ce vand, recomand oricui sa vorbeasca cu dezvoltatorii, macar asa se vor lamuri clar despre ce este vorba, restul decide fiecare daca se merita sau nu.
Nici nu am vazut postul recent, ce ap ati rezervat? Eu sunt in blocul al 2-lea de la sosea etaj 2 ap cu 3 camere. Sa fie intr-un ceas bun, cum se zice ;)

Ce ati vazut voi acolo este asfalt frezat cumparat de la firmele care decoperteaza strazile pentru a le asfalta .Care drum se construieste ? Acela este un drum de sevitute de 9 m.drum din care dezvoltatorii nu au decat o cota aferenta lotului cumparat de ei,daca au spus ca tot drumul este al lor v-au mintit,prin urmare ei nu au nici un interes sa asfalteze drumul sa bage fff multi bani in el si acest drum sa foloseasca si proprietarului care detine diferenta de teren.Eu am fost cu ag lor si nu cred ca am fost dezinformat pt ca eu cred ca au informatia cea mai completa referitoare la acest proiect. ""Daca este adevarat ce spuneti eu va felicit ati facut cea mai mare afacere a voastra pe timp de criza,un apartament de doua cam la 65.000 EURO in aceste conditii este chiar un chilipir"" Am facut o afacere mai proasta ca a voastra am rezervat pe Dr Fermei un ap cu 3 cam complet finisat si cu actele la zi la care ajung la fel ca voi pe un drum bun pe timp de vara,dar este un drum public si am speranta ca in curand se va asfalta.Dar si voi aveti doua drumuri publice sa ajungeti la apartamnte pe dru de iarna Sf Gheorghe si Sf Vasile.

#15
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010
Ei au zis ca nu este doar al lor, nu stiu daca au doar drept de servitute, sau o cota din teren,nu mai tin minte, ideea e ca ei au zis clar, si eu am insistat foarte mult pe acest aspect ca se va face drumul. Si adevarul este ca pana acum s-a lucrat mereu la el, s-au pus cateva straturi de pietre, de vreo 2 ori cand am fost il nivela. acum a adus si bitumul. Si te contrazic, au interes sa il faca, pt ca vor fi 100 de ap, asta inseamna ca vor fi cel putin 70 de masini, nu mai zic ca ei intentioneza sa cumpere tot terenul pana la sosea sa construiasca in continuare. Deocamdata tot ce au promis ei se intampla, acum ramane sa asteptam sa vedem si ce iese. Pana la urma cred ca toata lumea o sa dea avansul minim de 5%, ei banii ii primesc cand predau cheia, deci ce ne-a promis ar cam trebui sa si faca, sunt convins ca ne vom intelege.

#16
mariuschiv

mariuschiv

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2010

View PostCarmenita-Carmen, on 29th April 2010, 19:54, said:

Ce ati vazut voi acolo este asfalt frezat cumparat de la firmele care decoperteaza strazile pentru a le asfalta .Care drum se construieste ? Acela este un drum de sevitute de 9 m.drum din care dezvoltatorii nu au decat o cota aferenta lotului cumparat de ei,daca au spus ca tot drumul este al lor v-au mintit,prin urmare ei nu au nici un interes sa asfalteze drumul sa bage fff multi bani in el si acest drum sa foloseasca si proprietarului care detine diferenta de teren.Eu am fost cu ag lor si nu cred ca am fost dezinformat pt ca eu cred ca au informatia cea mai completa referitoare la acest proiect. ""Daca este adevarat ce spuneti eu va felicit ati facut cea mai mare afacere a voastra pe timp de criza,un apartament de doua cam la 65.000 EURO in aceste conditii este chiar un chilipir"" Am facut o afacere mai proasta ca a voastra am rezervat pe Dr Fermei un ap cu 3 cam complet finisat si cu actele la zi la care ajung la fel ca voi pe un drum bun pe timp de vara,dar este un drum public si am speranta ca in curand se va asfalta.Dar si voi aveti doua drumuri publice sa ajungeti la apartamnte pe dru de iarna Sf Gheorghe si Sf Vasile.

  Dar unde se gasesc asa chilipiruri? Ca nu mi-ar strica un apartament de 3 camere la 65 000 euro ... Unde ati cumparat , Carmencita??? Astept raspuns si contacte daca se poate ... O zi buna!!!

#17
mstcrstn

mstcrstn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.04.2010

View Postmariuschiv, on 30th April 2010, 10:40, said:

Dar unde se gasesc asa chilipiruri? Ca nu mi-ar strica un apartament de 3 camere la 65 000 euro ... Unde ati cumparat , Carmencita??? Astept raspuns si contacte daca se poate ... O zi buna!!!
     Din pacate 65.000 sunt cele de 2 camere. Cele de 3 sunt 78.000. Oricum am vaz ca au inceput sa creasca preturile in Popesti, Gamma Residence, cel de la sosea au scoruri de peste 100.000 la 3 camere. Sunt curios ce ofera, pe langa niste randari frumoase si reclame agresive, pana la urma sunt 2 maxim 300 de m distanta intre ele si cam la aceleasi suprafete multe zeci de mii de euro in plus cerute doar ca iti trec masinile prin cap? Suntem totusi in Popesti Leordeni, sti cum se zice, cumperi zona. La momentul actual mai mult de 80.000  chiar nu se merita sa dai in zona, si astia nu pt orice apartament facut intr-o viluta de cineva care avea o palma de pamant si nu avea alceva mai bun de facut.

Edited by mstcrstn, 30 April 2010 - 09:55.


#18
Carmenita-Carmen

Carmenita-Carmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.04.2010
Din cate se vede faci reclama puternica ptr Metropolitan si minti f mult,numai cine este chior nu vede ce au construit acesti baieti in Popesti Leordeni , va rog sa mergeti pe Dr Fermei sa vedeti acolo polistiren de 10 cm!!!!!!!!!!!!!!! si tamplarie de pvc cu 5 cam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,dar va rog sa mergeti si la Oltenitei Residence sa vedeti si acolo ce tamplarie au pus cred ca 2 camere este mult,polistirenul este de 5 dar este de interior si atunci te intrebi de ce unu da mai scump si unu mai ieftin.La tot ce postezi stai cu cadastrul in fata si dai raspuns imediat,dezinformezi pe toti cei  :peacefingers: ce citesc acest forum.Ai cumparat ? Eu cred ca nu ,faci doar reclama si asta f ieftina,ce lasi in urma asta este cartea ta de vizita si nu ai cum sa stergi trecutul,asa ca mai bine vezi-ti de drumul tau catre Calarasi si nu mai dezinforma pe nimeni. Sa auzim de bine! :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate