Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Vanataie ingrozitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Kmytza

Kmytza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.04.2010
Buna.M-am lovit la un ochi destul de rau si am o vanataie pe pleoapa.Se vede destul de rau si nu stiu ce sa fac.Zice lumea ca sunt batuta.Stie cineva ce a-si putea face, o crema, orice.Eu am incercat dupa sfatul cuiva sa pun paine cu vin si sa stau vreo 2 ore sa se mai duca dar nu prea ma ajuta.Cam in cat timp credeti ca trece vanataia????Ce sa mai pun?

#2
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
poarta niste ochelari pana se vindeca...

#3
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Păi și eu am amândoi ochii vineți , dar eu nu mai merg la școală până mi se vindecă , cu toate că toți colegii mei de clasă știu că am căzut cu bicicleta în urma unui grătar cu colegii , la întoarcerea spre casă . Dacă poți , fă și tu ce fac eu . Vânătaia se duce în perioadă de 2 zile sau de 3 săptămâni , depinde ce fel de carne ai și cât de grav e .

#4
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Vânătaia o să treacă în cam o săptămână. Dacă nu a trecut prea mult timp de la lovitură, poți pune gheață, ca să nu se facă mai mare.

Altfel... asta e! Poți încerca să acoperi prin machiaj.

#5
Kmytza

Kmytza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.04.2010

 S3Se7, on 11th April 2010, 14:27, said:

Păi și eu am amândoi ochii vineți , dar eu nu mai merg la școală până mi se vindecă , cu toate că toți colegii mei de clasă știu că am căzut cu bicicleta în urma unui grătar cu colegii , la întoarcerea spre casă . Dacă poți , fă și tu ce fac eu . Vânătaia se duce în perioadă de 2 zile sau de 3 săptămâni , depinde ce fel de carne ai și cât de grav e .

Si asa luni si marti oricum nu ma duc la facultate o sa incerc sa nu ma duc toata saptamana.Se vede foarte urat mai ales ca sunt fata.

Sa va zic intamplarea desi e putin cam jenanta.Eram la tara si am dormit intr-o camera unde patul nu era foarte mare...si noaptea am cazut si m-am lovit exact la ochiul drept de o noptiera mica.Se vede ca si cum mi-ar da cineva un pumn.E foarte urat.

#6
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Ce sa zic ... Sa te faci bine ... si sa nu pierzi prea multe cursuri de la facultate :D :angel:  .

Edited by S3Se7, 11 April 2010 - 15:30.


#7
VaLy_XL

VaLy_XL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.04.2010
Mai stiu si eu o metoda, mi-a zis-o bunica mea. :D Taie cateva felii de cartof si pune o felie pe ochi si tine cam 15-20 minute, nu o sa treaca instantaneu, dar nu se mai vede asa tare si se mai dezumfla. Am avut si eu aceasta problema si pot sa zic ca mi-a prins bine faza cu felia de cartof. Insanatosire grabnica. :P

Edited by adadoi, 13 April 2010 - 12:46.
scrisul colorat e rezervat moderatorilor


#8
Kmytza

Kmytza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.04.2010

 VaLy_XL, on 12th April 2010, 21:51, said:

Mai stiu si eu o metoda, mi-a zis-o bunica mea. :D Taie cateva felii de cartof si pune o felie pe ochi si tine cam 15-20 minute, nu o sa treaca instantaneu, dar nu se mai vede asa tare si se mai dezumfla. Am avut si eu aceasta problema si pot sa zic ca mi-a prins bine faza cu felia de cartof. Insanatosire grabnica. :P
ms mult pt sfat.E putin mai dezumflat ochiul eu vreau neaparat sa treaca vanataia:(

#9
infostoc

infostoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 07.04.2007

 Kmytza, on 11th April 2010, 15:18, said:

Buna.M-am lovit la un ochi destul de rau si am o vanataie pe pleoapa.Se vede destul de rau si nu stiu ce sa fac.Zice lumea ca sunt batuta.Stie cineva ce a-si putea face, o crema, orice.Eu am incercat dupa sfatul cuiva sa pun paine cu vin si sa stau vreo 2 ore sa se mai duca dar nu prea ma ajuta.Cam in cat timp credeti ca trece vanataia????Ce sa mai pun?

Incearca si o crema cu antifungice daca tot ai postat vanataia la dermato-venerice

#10
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
De ce antifungice?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate