Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Runner's Club

- - - - -
  • Please log in to reply
5242 replies to this topic

#1
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Pentru ca nu este un asemenea topic,m-am gandit sa fac eu unul.
Aici postam cat am alergat pe zi,dar si ce alta activitate cardio am facut.
Poate asa am avea o motivatie mai mare.

Incep eu:
Am alergat 30-35 de minute + 3 serii de abdomene a cate 50 de repetari.


Un info mic pentru incepatorii de jogging:

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009
Din ce arata schema aia eu sunt in saptamana 6 ziua 2; desi nu am respectat programul de acolo (nici nu stiam de el :D) am ajuns la nivelul asta in 3 saptamani

#3
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Anonimus, nu cred ca ai dreptate , doar daca acum 3 sapt ai inceput de la 0 , neavand nicio activitate inainte de solicitare a muschilor.  Foarte buna ideea  Marlitei (sper ca n-am gresit porecla)  ,cea cu clubul.  Eu-s dispus sa ne gasim mai multi sa alergam in weekend si nu numai, programul fiind stabilit in prealabil. Weeekendul aceasta ma intorc in Bucuresti, dar de saptamana viitoare sunt dispus. Sper ca acceptati slabanogi ca moi :P .

Costi,ai facut 150 de abdomene in cat timp? Mie nu-mi plac deloc astea :| . La 40 muschii mei cedeaza.

#4
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
E placut sa alergi cu altcineva. Te stimuleaza sa alergi mai mult si mai repede asa ca propuneti alergari! :)

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009

View Postpg-soare, on 9th April 2010, 21:44, said:

Anonimus, nu cred ca ai dreptate , doar daca acum 3 sapt ai inceput de la 0 , neavand nicio activitate inainte de solicitare a muschilor.
Daca orele de sport se puncteaza, atunci ok, am mai avut activitati. Altfel, nu.

#6
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
a dracu ploaie...

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009

View Postkosty91, on 10th April 2010, 20:11, said:

a dracu ploaie...
La mine nu prea a plouat, decat in reprize scurte; a fost chiar placut sa alerg pe ploaie, avand in vedre ca am alergat pe strada:D

#8
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostAnn0nyym0us, on 11th April 2010, 15:35, said:

La mine nu prea a plouat, decat in reprize scurte; a fost chiar placut sa alerg pe ploaie, avand in vedre ca am alergat pe strada:D
Eu alerg pe camp unde nu e arat(e chiar bun "gazonul"),dar e nasol cand ploua.
Am plecat la alergat.

Edited by kosty91, 11 April 2010 - 15:17.


#9
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Salut.  M-am uitat pe google earth si am alergat cam 5 km (m-am incalzit vreo 10 minute -o tura de vreo 800m , mers vreo 5 minute  , apoi am bagat ceilalti metri).

PS Pentru fetele dolofane : daca sunteti plinute spre grase de ce vreti sa-mi raniti mie ochiul purtand colanti si  nefiind suficienti pentru voluptatea voastra sa sara si burtoaca din ei ?!   Foarte bine ca alergati , insa puteti sa folositi si pantaloni de trening!

#10
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postpg-soare, on 11th April 2010, 22:17, said:

Salut.  M-am uitat pe google earth si am alergat cam 5 km (m-am incalzit vreo 10 minute -o tura de vreo 800m , mers vreo 5 minute  , apoi am bagat ceilalti metri).

PS Pentru fetele dolofane : daca sunteti plinute spre grase de ce vreti sa-mi raniti mie ochiul purtand colanti si  nefiind suficienti pentru voluptatea voastra sa sara si burtoaca din ei ?!   Foarte bine ca alergati , insa puteti sa folositi si pantaloni de trening!
:peacefingers: De acord,totusi macar vor sa slabeasca.
Eu nu mai sunt in stare sa alerg azi,poate macar o sa fac 4 serii de abdomene + inca 4 de flotari +ceva lucru cu ganterele.

#11
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostAnn0nyym0us, on 11th April 2010, 15:35, said:

La mine nu prea a plouat, decat in reprize scurte; a fost chiar placut sa alerg pe ploaie, avand in vedre ca am alergat pe strada:D
Te invit sa vii la clubul sportiv Ambitia Madalin,la clubul copiilor.
Ce zici?

#12
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
N-a mai muncit nimeni?

#13
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Eu am "muncit" astazi de dimineata .  Nu stiu daca am alergat 2km ,insa m-au ajutat pe parcursul zilei.

#14
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postpg-soare, on 14th April 2010, 20:15, said:

Eu am "muncit" astazi de dimineata .  Nu stiu daca am alergat 2km ,insa m-au ajutat pe parcursul zilei.
Bun decat deloc.
Eu nu am putut azi :( ,dar ma duc acum in curte sa fac tractiuni si ce se mai poate face.
E cam intuneric si nu vreau sa ma aventurez altundeva.

Edited by kosty91, 14 April 2010 - 19:19.


#15
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006
Am facut si eu 30min jogging pe iarba si m-au luat a doua zi intepaturile pe coloana.
Foarte tare joggingul dar trebuie sa ma multumesc deocamdata doar cu bicicleta eliptica  <_< .

#16
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008

View Postvp-emanuel, on 15th April 2010, 11:21, said:

Am facut si eu 30min jogging pe iarba si m-au luat a doua zi intepaturile pe coloana.
.... doar cu bicicleta eliptica  <_< .


ai cumva mai multe kg in plus ? adica , sa zicem peste 15- 20 ? ca alt motiv nu vad ca sa iti apare intepaturi la coloana, sau ai vre-o prob cu coloana ?

am descoperit ce placut e sa alergi pe zgura, la Lia Manoliu. daca o iau usurel de tot dau cam 10 ture de pista sau chiar mai multe, daca incep sa fac depasiri, cam 5-6. pista are 400 m lungime.
insa imi lipsesc alergarile prin Herastrau cu pante, rampe, curbe, apa, etc   :)  cred ca o sa mai trec si pe acolo ( cu pantofi PUMA pentru asfalt si beton   :P  )

#17
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

View PostAbove_Gods, on 15th April 2010, 19:37, said:

ai cumva mai multe kg in plus ?

Am 15kg in plus da nu cred ca asta-i problema, nu pot din instinct sa ma las cand pe un picior cand pe altul, stau prea batos.
Cand ma concentrez imi iasa, cum ma gandesc aiurea cum stau iarasi prea drept.
Cred (atentie, asta-i din putul gandirii) ca la grasani pentru a contrabalansa burtoiul tinuta este exagerat de dreapta si cum am fost gras ca porcul (ma rog, si acum am kg in plus da deja imi place cum arat) chiar am observat ca stau drept de parca am un par infipt in @#$.
Nu eram inainte nici pe departe cocosat da nici asa batos.
Vara trecuta jucam si cate 2 ore baschet si nu mai aveam nici pe dracu.
Apropo  :huh:, ar cam trebui sa incepem iarasi "campionatul" si atunci adio cardio si alea, alea.

#18
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Si pe mine m-a entuziasmat vremea atat de frumoasa din ultimul timp, asa ca m-am apucat de alergat. N-am alergat in viata mea, iar la scoala la educatie fizica mereu fentam cand venea vorba de alergat.   :lol:

Am alergat de 3 ori pana acum, cu pauze de 2-3 zile intre. In medie, alerg cam 4-5 minute (da' cred ca alerg foooooooooarte incet deocamdata  :proud: ) si fac pauza de vreo 6 min  :lol: . In total, sesiunea de alergat dureaza cam 45 min.

Pe mine cel mai mult ma deranjeaza ca ma apuca durerile de splina, sau dureri in dreapta( asta chiar daca fac o mini incalzire inainte). Pe voi nu va doare splina/in dreapata ? Vesnic am avut problema asta la alergat.  :death: Cum fac sa nu ma mai doara ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate